Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Krynicy-Zdrój

Krynica zdrój

Krynica-Zdrój nazywana jest często Krynicą Górską. Miasto leżące w województwie małopolskim w powiecie nowosądeckim.

Miasteczko to liczy około 10 tysięcy mieszkańców i jest bardzo znaną miejscowością turystyczną. Jest to miasto słynące z dużej ilości sanatoriów i domów uzdrowiskowych.

Nazywa się ją często „Perła Polskich Uzdrowisk”. Leży w Beskidzie Sądeckim i jest bardzo dobrze zlokalizowana pod względem turystycznym.

Krynica-Zdrój ma świetną wodę leczniczą Zuber, która jest znana w całej Europie. Jest wysoko mineralizowana i ma wiele właściwości zdrowotnych.

Warto się tu wybrać na rodzinny wyjazd z dziećmi, gdyż jest tu duża ilość atrakcji dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Oto niektóre z nich, które warto odwiedzić.

1. Lodowisko

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Wyjątkowość lodowiska sprawia to, że jest ono czynne przez cały rok, więc nawet latem można pośmigać się na łyżwach lub oglądać mecze hokejowe.

2. Muzeum Zabawek Krynica-Zdrój „Bajka”

Miejsce, w którym każde dziecko może odkryć jakimi zabawkami bawili się jego rodzice i dziadkowie, a rodzice mogą wrócić wspomnieniami do swojego dzieciństwa. Miejsce magiczne z którego każdy wyjdzie zadowolony i uśmiechnięty. Można poznać tu historię powstawania zabawek, zobaczyć zabawki występujące w Europie od starożytności do czasów współczesnych. Są np. przybory szkolne z czasów powojennych, klocki, zabawki blaszane, optyczne, zwierzęta, drewniane zabawki, szopki bożonarodzeniowe, lalki, wózki, teatrzyki oraz samochody. Jest to miejsce magiczne w którym każdy może poczuć się jak dziecko.

3. Kolej linowa na Górę Parkową

Jest to kolejka, która została zbudowana w czasie wojny w 1937 roku i była pierwszą kolejką w Polsce tego typu. Można nią wjechać na szczyt Góry Parkowej na wysokość 742 metrów. To wspaniała atrakcja dla dzieci, które uwielbiają kolejki. Jest ona najstarsza w Polsce i różnica wysokości na trasie to 148 metrów a cała trasa liczy 642 metry i podczas wjazdu i zjazdu kolejki mijają się pośrodku trasy.

4. Park Linowy Mamut

Zlokalizowany na szczycie Góry Parkowej ma do zaoferowania dla lubiących aktywność fizyczną, przeszkody i wysokość 4 trasy z różnymi przeszkodami i stopniem trudności. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

5. Kolej Gondolowa na Jaworzynę Krynicką

Jej trasa jest od Czarnego Potoku na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 metrów n.p. m.) i ma długość 2211 metrów. Podczas wjazdu i zjazdu można rozkoszować się pięknymi widokami i krajobrazami Beskidów. Kolej gondolowa mieści około 6 par i jest bardzo bezpieczna i działa w ruchu okrężnym. Zjazd zajmuje tylko 7 minut. Na szczycie Jaworzyny rozpoczyna się sporo tras narciarskich oraz baza do uprawiania innych sportów zimowych. Oprócz tego ze szczytu góry można wybrać się z dziećmi na piesze wędrówki, gdyż ilość tras jest spora i każdy znajdzie coś dla siebie. Warto się tam wybrać, gdyż to piękne miejsce godne do spacerów z dziećmi.

6. Deptak w Krynicy-Zdrój

Miejsce godne odwiedzenia, miejsce bardzo znane i popularne, w którym można miło spędzić czas w restauracji lub kawiarni z rodziną. Deptak jest bardzo klimatyczny, można tu kupić pamiątki oraz rękodzieła wykonane przez okolicznych mieszkańców. Dla dzieci znajduje się wypożyczalnia gokartów, z których najmłodsi chętnie korzystają, dając chwile wytchnienia rodzicom. Znajdują się tutaj najważniejsze zabytki w Krynicy, a tym pijalnie wód mineralnych oraz zabytkowe kamienice.

7. Muszla koncertowa

Bardzo stary, zabytkowy obiekt, który jest sceną dla orkiestry uzdrowiskowej. Jego lokalizacja to deptak krynicki, pomiędzy Pijalnią Główną a Nowym Domem Zdrojowym. Miejsce bardzo klimatyczne.

8. Fontanna

Czynna od maja do października, jej lokalizacja to centrum krynickiego Deptaku obok Starego Domu Zdrojowego. Została odnowiona i z chęcią umila czas kuracjuszom oraz rodzinom z dziećmi. Są tam organizowane pokazy muzyczno- świetlne, które gromadzą tłumy turystów i mieszkańców. Wysokość wyrzuconej wody to aż 10 metrów w 90 dysz ułożonych w kształcie koła. Podczas pokazu można usłyszeć np.„300 mil do nieba”, Ludwiga van Bethovena lub „Orinoco Flow” Enyi.

9. Jazda Konna Krynica-Zdrój

Bardzo ciekawy sposób na spędzenie czasu wolnego całą rodziną, dostarcza wielu atrakcji dla całej rodziny. Można nauczyć się jazdy konnej pod okiem instruktora. Organizowane są zajęcia hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych. Organizowane są również spacery rekreacyjne na koniach, podczas których są częste odpoczynki na łonie natury, można sobie porobić zdjęcia i podziwiać piękne widoki beskidzkie. Po drodze jest przerwa też w bacówce.

10. Sankostrada

To jeden z najdłuższych torów w Polsce, ma długość oświetlonej trasy to ok. 1 km. Jest czynna przez cały rok i można tam szaleć całymi rodzinami. Zapewniamy nieziemską zabawę i atmosferę i piękne krajobrazy. To wrażenia, które zapamiętamy na wiele długich lat.