Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Puławach i Okoliach

Pałac Czartoryskich
źródło: Krzysztof Kosowski / Wikipedia

Puławy jest to miasto położone w zachodniej części województwa lubelskiego. Jest to przepiękne miasto słynące z wielu atrakcji, które mogą być dla Ciebie interesujące jeśli stawiasz na zwiedzanie i odnajdywanie niezwykłych miejsc w naszym kraju. Jest zarówno skierowany dla rodzin z dziećmi jak i dla ludzi podróżujących w pojedynkę. Zatem, co musisz koniecznie zobaczyć w Puławach?

1. Pałac Czartoryskich w Puławach

Muzeum Czartoryskich w Puławach jest to młoda placówka, lecz jej tradycja sięga już 200 lat. W 1801 roku, Izabela Czartoryska otworzyła podwoje Świątyni Sybilli, która stała się pierwszym muzeum narodowym. Jest to przepiękny pałac, który zapiera dech w piersiach już od pierwszych chwil, kiedy znajdujemy się w jego pobliżu. Bilety wahają się od 10-35 złotych, możliwe jest również odbycie w nim warsztatów muzealnych. Jeśli jesteś osobą uwielbiającą sztukę i historię, z pewnością odnajdziesz się w tym miejscu.

2. Park Labiryntów

Nieopodal Puław znajduje się niesamowity park labiryntów. Jest to miejsce skierowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych, dzieci będą mgły spędzić czas w aktywny sposób w wiosce tematycznej, a rodzice będą mogli odpocząć w miejscu rekreacji i wypoczynku. Jedno jest pewne, jest to miejsce, które z pewnością Cię uspokoi i wprowadzi w stan relaksu. Ze względu na niezwykła zieleń i miejsce jakie będzie was otaczać, nie będziecie chcieli opuścić tego niesamowitego parku. Park labiryntów jest otwarty od poniedziałku do niedzieli od 10:00-19:00. Dzięki tak szerokiej ofercie, z pewnością znajdziesz idealny dzień dla siebie i rodziny.

3. Park Czartoryskich

Jeśli jesteś na trasie z Radomia do Lublina, koniecznie zatrzymaj się w Puławach, by pospacerować w przepięknym parku Czartoryskich, położonym nieopodal pałacu. Jest to niezwykle urokliwe miejsce, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród osób, które przejeżdżają właśnie tę trasę. Historia tego pałacu sięga XVII wieku, kiedy to Stanisław Herakliusz Lubomirski wzniósł pałac i otaczający go ogród.

4. Świątynia Sybilli w Puławach

Jest to świątynia budowana na kształt rotundy, i wchodzi ona w zespół pałacowo-parkowy Czartowskich. Stanowiła ona pierwsze muzeum narodowe w Polsce. Posiada ona dwie okrągłe sale. W świątyni księżna Izabela Czartoryska gromadziła pamiątki rodzinne, oraz pamiątki po wielkich polakach. Jest to zdecydowanie miejsce, godne polecenia i odwiedzenia ze względu na hołd, który oddaje się rodzinie Czartoryskich.

5. Dom Gotycki w Puławach

Domek Gotycki w Puławach jest to budowla wchodząca w skład zespołu pałacowo-parkowego Czartoryskich w Puławach. Jest to bardzo charakterystyczny dom o charakterze neogotyckim. Został on zbudowany w latach 1801-1809. Powstał on z myślą o poszerzeniu zbiorów pamiątek narodowych w położonej obok świątyni Sybilli. Jest to z pewnością bardzo interesująca budowla, której charakter i kształt zachęca nas do dokładnej analizy i przyjrzenia się jej z bliska. Ze względu na to, że jest ona położona na terenie zespołu, bardzo łatwo można ją zauważyć i podziwiać.

6. Marina Puławy

Jest to bardzo cenione miejsce, które oferuje mnóstwo atrakcji w okreskie letnim dla zwiedzających, którzy zainteresowani są aktywnym spędzeniem czasu. Dzięki organizowanym tam wielu zabawom i eventom, możesz trafić na naprawdę atrakcyjną ofertę rekreacyjną dla Ciebie i dla Twojej rodziny.

7. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puławach

Jest to rzymskokatolicki kościół, który powstał jako kaplica dla rodziny Czartoryskich. Kościół zachwyca niesamowitym stylem architektonicznym oraz wyglądem. Fundatorem tegoż kościoła był Adam Kazimierz Czartoryski w dniu 3 stycznia 1800 roku. Będąc w Pławach jest to miejsce konieczne zobaczenia i zwiedzenia przez zainteresowanych turystów.

8. Brama Rzymska

Jest to obiekt, który jest częścią zespołu pałacowo-parkowego Czartoryskich Puławach. Została ona wzniesiona na początku XIX wieku. Stanowi ona bardzo ważny element zespołu pałacowo-parkowego na terenie posiadłości. Jest ona bardzo charakterystycznym elementem, który z pewnością zachęca turystów do zwiedzania tego niezwykłego obiektu. Warto dodać, że została ona wybudowana jako romantyczna ruina.

9. Muzeum nietypowych rowerów

Jest to niesamowite prywatne muzeum, które znajduje się w miejscowości Gołąb k. Puław. Zostało założone w 1987 roku i prowadzone jest przez Józefa Konstantego Majeweskigo. Ten niezwykły człowiek gromadzi niezwykłe rowery, którymi w późniejszym etapie dzieli się z osobami, które są pasjonatami rowerów lub po prostu są ciekawi, jak wyglądają te nietypowe środki lokomocji.

10. Magiczne Ogrody

Jest to niesamowity obiekt, kipiący od niesamowitych drzew, kwiatów i kompozycji z nich zrobionych, wprowadza on, nas w niezwykłą bajkową krainę. Jest to idealne miejsce by spędzić tam czas z dziećmi. Jest on otwarty od poniedziałku do niedzieli. Od godziny 10:00-21:00. Będąc w Puławach koniecznie musisz zobaczyć tę magiczną krainę.