Polska

10 atrakcji w Zakopanem na Krupówkach i okolicy

Krupówki

W Polsce nie brakuje urokliwych miejsc. Malownicze krajobrazy, polany i mnóstwo ciekawych, godnych uwagi atrakcji.

Wyjazd w góry, nie musi kojarzyć się tylko z pieszymi wycieczkami, licznymi szlakami. Doskonałym przykładem jest Zakopane.

Te piękne miasto, ma dużo do zaoferowania. Muzea, teatr, przepiękne parki, a co istotne, większość tych miejsc znajduje się w pobliżu siebie.

Doskonałym przykładem jest okolica Krupówek.

Ta popularna ulica, dobrze znana turystom. Oferuje różnego rodzaju atrakcje.

Oto lista najlepszych miejsc na Krupówkach i w okolicy.

Be Happy Museum

Rozwiń swoją wyobraźnię – wszystko jest możliwe. Zajrzyj do Be Happy i pokaż światu swoje najlepsze zdjęcia oraz filmiki, mając przy tym mnóstwo zabawy! Z nami wspomnienia mają jeszcze bardziej wyrazisty kolor, a codzienność staje się słodsza. Daj się porwać jedynej w swoim rodzaju przygodzie i udostępnij to na Instagramie, Tik Toku, YouTubie, Faceboooku, niech świat cię zobaczy!

Opis w zakładce o nas:

Odwiedź prawdziwe Muzeum Szczęścia i Iluzji! Pierwszą tego typu atrakcję w Zakopanem! Do Be Happy Museum zapraszamy codziennie w godzinach 10:00-20:00.

Zajrzyj do Be Happy i pokaż światu swoje najlepsze zdjęcia oraz filmiki, mając przy tym mnóstwo zabawy! Z nami wspomnienia mają jeszcze bardziej wyrazisty kolor, a codzienność staje się słodsza. Daj się porwać jedynej w swoim rodzaju przygodzie i udostępnij to na Instagramie, Tik Toku, YouTubie, Faceboooku, niech świat Cię zobaczy! Be Happy Museum to miejsce dla każdego, zarówno dla osób kochających media społecznościowe, jak i dla tych, którzy po prostu chcą miło spędzić czas. Dziesiątki scen do robienia zdjęć oraz pokoje z iluzją, by pokazać siebie!

Specjalne atrakcje:

  • hitowe donuty i kraina wielkich słodyczy
  • zaczarowane jednorożce i sanie
  • wystrzałowe iglo z konfetti
  • scenka I love Zakopane
  • basen z piankami Marshmallow
  • pokój do góry nogami
  • wiele innych autorskich scenografii, łącznie kilkadziesiąt scenek do robienia zdjęć

CENNIK BILETÓW:

  • bilet normalny – 40 zł od poniedziałku do piątku/45zł w weekend
  • bilet ulgowy – 35 zł od poniedziałku do piątku/40zł w weekend

Dzieci poniżej 3 roku życia wchodzą za 1zł.

Zachęcamy do nabycia biletów online:
https://behappymuseum.com/bilety

Sprawdź więcej szczegółów:
www.behappymuseum.com
www.facebook.com/behappymuseum
www.instagram.com/behappymuseum

Be Happy Museum Zakopane
Krupówki 40
34-500 Zakopane

tel. + 48 664 911 171

Godz. otwarcia:
Czynne codziennie od 10:00 do 20:00

Muzeum znajduje się w Centrum Handlowym Krupówki 40.

1. Kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem Świętej Rodziny

kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem świętej rodziny
źródło: Thomas.xx71 / Wikipedia

Wybudowany w 1986 roku kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem Świętej Rodziny, powstał z inicjatywy mieszkańców Zakopanego. Jednym ze sponsorów był mieszkaniec – Paweł Gąsienica, który na budowę kościoła przeznaczył swój dom oraz grunt. W późniejszym czasie, przy kościele założono cmentarz, a na samym szczycie Giewontu, stanął krzyż. Kościół jest popularnym miejscem, chętnie odwiedzanym przez turystów.

2. Muzeum tatrzańskie imienia Tytusa Chałubińskiego

Muzeum Tatrzańskie

Liczące 11 oddziałów, muzeum tatrzańskie imienia Tytusa Chałubińskiego, skupia w jednym miejscu przedmioty oraz faunę i florę związana z regionem. Znajdziemy tu między innymi około 230 gatunków ptaków oraz ssaków, alpinarium oraz przedmioty, należące niegdyś do tatrzańskich górali. To fantastyczne miejsce, przyciąga mnóstwo turystów, chcących poznać Zakopane i okolice. Dzięki tej wycieczce, poznamy też zwyczaje i warunki mieszkaniowe tutejszych ludzi.

3. Dorożki

dorożki

Przejazd dorożką może dostarczyć frajdy zwłaszcza, gdy wybieramy się do Zakopanego całą rodziną. Powolny przejazd, umożliwia zwiedzanie Zakopanego i zachwycanie się jego pięknymi widokami. Doskonała atrakcja dla całej rodziny.

4. Deptak i restauracje

Krupówki

Charakterystycznym punktem zakopiańskiej Krupówki jest liczący kilometr deptak. Spacerowicze, mogą z niego podziwiać widoki na góry, a spragnieni wstąpić do restauracji, których w tym miejscu nie brakuje.

5. Dom do góry nogami

Dom

W pobliżu Krupówek  znajduje się niezwykły dom. Swoją wyjątkowość zawdzięcza usytuowaniu go do góry nogami. Miejsce jest bardzo ciekawe i atrakcyjne. Całe wyposażenie domu, przyczepione jest do podłogi, jednak zwiedzając domek, mamy wrażenie że przedmioty znajdują się na suficie. Fantastyczne miejsce, które warto zobaczyć.

6. Skitour School

jazda na nartach

Jazda na nartach może być fascynująca. Aby odpowiednio przygotować się przed wejściem na tor, warto odwiedzić Skitour School. To tutaj, pracują doświadczeni instruktorzy, którzy doskonale przygotują cię do jazdy na nartach.

7. Kalanui spa

kobieta

Wyjazd w góry powinien kojarzyć się z czymś przyjemnym. Dlatego polecamy kalanui spa. W tym fantastycznym miejscu, możemy wziąć wiele rodzajów kąpieli leczniczych i relaksacyjnych oraz poddać się zabiegom kosmetycznym. Na sam koniec, warto oddać się w ręce masażystów, którzy sprawia, że całe zmęczenie i napięcie mięśniowe odejdzie w jedną chwilę. Warto poświęcić swój czas i nabrać energii na dalsze zwiedzanie.

8. Park Janosika

Park Janosika
źródło: www.janosik.pl

 

Wyjazd z dzieckiem, kojarzy się z zabawą. Dlatego warto odwiedzić Park Janosika. Ten ogromny park zabaw, posiada liczne zjeżdżalnie, basen z plastikowymi kulkami, boisko do gry w koszykówkę i tor przeszkód. W Parku czekają atrakcje dla dzieci nawet do 2 roku życia. Miejsce godne uwagi.

9. Cyberiada

cyberiada

Jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Za pomocą VR, możemy między innymi udać się w podróż kosmiczną, lub dowiedzieć się ciekawostek na temat świata. Miejsce bardzo ciekawe. Liczne pokazy multimedialne, działają na wyobraźnie młodszych turystów, dzięki czemu zabawa jest wyjątkowo fajna. Dzięki VR możemy też wcielić się w ulubiona postać, lub stoczyć kosmiczną walkę z potworami. Z pewnością każde dziecko będzie się tam świetnie bawiło.

10. Zjeżdżalnie grawitacyjna

Zjeżdżalnia Grawitacyjna na Gubałówce

Będąc w pobliżu Krupówek, warto wybrać się na zjeżdżalnie grawitacyjną na Gubałówce. Możemy wybrać się tam pieszo, skorzystać z wyciągu lub wjechać wagonikiem. Zjeżdżalnia mierzy 750 metrów. Podczas zjazdu można osiągnąć prędkość 20 km/h. Doskonale nadaje się jako atrakcja dla dzieci jak i dla dorosłych.

Zakopane niezależnie od pory roku, ma przygotowane dla turystów niesamowite atrakcje. Latem, możemy spędzić czas na pieszych wycieczkach, zwiedzaniu muzeów, bawieniem się za pomocą VR lub zaznajomić się w kuchnią góralska.

Zimą, na turystów czekają atrakcje sportowe. Wyciągi, które czynne są cały rok, przywożą miłośników sportów zimowych, którzy w doskonałych warunkach mogą zjeżdżać na nartach, lub sankach z przygotowanych górek.

Dla osób lubiących nieco spokojniejsze atrakcje, polecamy kulig, na czele którego są konie lub przejażdżki bryczką, uliczkami Zakopanego. Fotografów i miłośników niebanalnych rzeczy, zapraszam na zimowy jarmark, gdzie zobaczymy między innymi ręcznie wykonane ozdoby i pamiątki związane z Zakopanem i okolicą.

Spróbujemy prawdziwego, góralskiego oscypka i posłuchamy pięknych pieśni góralskich, wykonywanych przez samych górali.

To oczywiście tylko nieliczne powody, dla których warto odwiedzić Zakopane, które jest doskonałym miejscem na wyjazd nie tylko dla dorosłych, ale również rodzin z dziećmi. Z pewnością zauroczy Was to miejsce i szybko wrócicie tam z powrotem.