Polska

10 Popularnych Atrakcji w Pacanowie

Bazylika Mniejsza św. Marcina | Fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia

Pacanów to słynne miasto, które leży w województwie świętokrzyskim. To istna kopalnia interesujących miejsc i atrakcji, które koniecznie warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Dlatego warto zapoznać się z tymi najlepszymi atrakcjami, które ukazują fenomen tego miejsca i sprawiają, że to właśnie to miasto chce się wybrać na odwiedziny.

1. Rynek

To pierwsza z atrakcji i jednocześnie niezwykle urokliwa. Otóż owy rynek pełen jest wielu figurek postaci z różnorakich bajek, które zachwycają każdego, kto się tam pojawia. To dla najmłodszych prawdziwy raj.

2. Spacerowe alejki

Gdy najmłodsi zachwycają się figurami ulubionych bohaterów, to starsi uczestnicy takiej wycieczki mogą się odprężyć, spacerując po pięknych alejkach, które pełne są zieleni. To także miejsce wielu ławeczek, gdzie można spocząć wśród licznych drzew.

3. Sanktuarium w Pacanowie

To zdecydowanie atrakcja dla tej dorosłej części osób zwiedzających. To piękny i urokliwy budynek, który przyciąga zarówno pięknem zewnętrznym, jak i również wewnętrznym zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce.

4. Ratusz

To miejsce dosyć nowe, gdyż powstało niedawno, ale i tak warto znaleźć czas by je odwiedzić, gdyż jest to budowla, która wygląda niezwykle urokliwie i zachęcająco do obejrzenia.

5. Figurka Koziołka Matołka

Obok wyżej wspomnianego ratusza znajduje się figurka chyba najsłynniejszego w naszym kraju koziołka, czyli Koziołka Matołka. To świetna opcja dla najmłodszych, gdyż mogą sobie zrobić zdjęcie z tym sławnym bajkowym bohaterem.

6. Europejskie Centrum Bajki

To zdecydowanie ta największa atrakcja, jaką można znaleźć na terenie Pacanowa. To cudowny kompleks, który ściąga tu dzieci praktycznie z całego kraju. Można mieć pewność, że żadne z obecnych w tym miejscu dzieci szybko nie będzie chciało go opuścić.

7. Animatorzy

To jedna z ciekawszych atrakcji na terenie powyższego Europejskiego Centrum Bajki. Wyspecjalizowani pracownicy zapewniają najmłodszym całą masę zabaw i warsztatów, które zapamiętają na bardzo długie lata.

8. Kozy

W powyższym centrum można również spotkać żywe kozy, co dla wielu dzieciaków jest nie lada atrakcją, gdyż pierwszy raz w życiu mają z owym zwierzęciem do czynienia.

9. Wioska Indiańska Manitu

To kolejna doskonała atrakcja dla tych najmłodszych. Masa wspaniałych atrakcji, indiańskich ozdób sprawiają, że spędzony tam czas jest wręcz magiczny.

10. Bajkowy Świat

To największa atrakcja Europejskiego Centrum Bajki. W ciągu 80 minut każdy z uczestników przenosi się do bajkowego świata pełnego licznych znanych bajek. O odpowiedni klimat dba obecny tam przewodnik, który sprawia, że owo miejsce staje się jeszcze bardziej magiczne.