10 najlepszych restauracji w Mikołajkach

Mikołajki to niewielkie miasteczko w województwie warmińsko-mazurskim.

Piękna sceneria i bliskość natury sprawiają, że to mające niespełna cztery tysiące mieszkańców miejsce cieszy się sporym zainteresowaniem turystycznym.

W Mikołajkach nie ma takiej ilości restauracji, jak w miastach studenckich, aczkolwiek i one mają co nieco do zaoferowania w tej materii.

1. Restauracja Przystań

Restauracja Przystań to jedno z tych miejsc, do którego po prostu warto się wybrać. Lokal serwuje znakomitą kuchnię w postaci regionalnych rarytasów, ale również włoską pizzę. Warto uwzględnić to miejsce zwłaszcza w sezonie letnim. Wówczas można delektować się pysznym jedzeniem w ogródku.

2. KamA

KamA to miejsce, które z pewnością zachwyci miłośników zdrowego i ekologicznego jedzenia. Wszystkie potrawy powstają na bazie wyselekcjonowanych składników. Jedzenie jest wobec tego pyszne i zdrowe.

3. Ogień i Woda

Ogień i Woda to restauracja dla każdego. Lokal stawia na zioła, a zatem te pojawiają się w wielu potrawach, uświetniając ich smak. Miejsce dedykowane wegetarianom i weganom, aczkolwiek można tutaj zjeść również pyszne dania mięsne.

4. Restauracja Chopin

Restauracja Chopin znajduje się w niecodziennym miejscu, ponieważ na żaglowcu. To doskonałe miejsce na połączenie rejsu z wyśmienitym posiłkiem.

5. Tysiąc Smaków

Tysiąc Smaków to lokal znajdujący się na terenie hotelu Santa Monika. To idealne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi. Restauracja słynie z doskonałej jakości składników i nietuzinkowych połączeń smakowych.

6. Spiżarnia

Spiżarnia to restauracja, która umiejętnie łączy smaki kuchni polskiej i europejskiej. Stałe pozycje bezustannie uzupełniane są tymi sezonowymi.

7. Bella Itala Ristorante & Pizzeria

Bella Itala Ristorante & Pizzeria to miejsce dla entuzjastów włoskiej kuchni. Lokal serwuje wybitną pizzę przygotowywaną według włoskich receptur oraz desery, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym turystom.

8. Restauracja City w Mikołajkach

Restauracja City w Mikołajkach to świetna lokalizacja i włoskie klimaty. Z lokalu rozpościera się fantastyczny widok na rynek.

9. Port Smaku

Port Smaku to miejsce wyjątkowe i odznaczające się niebywałą starannością w kwestii przygotowywanych potraw. Króluje tutaj kuchnia europejska, choć nie brakuje regionalnych akcentów.

10. Restauracja Sielawa

Restauracja Sielawa jest jedną z najstarszych restauracji w mieście. To nowoczesność, choć z wyraźną nutą historii w tle. Lokal serwuje wybitne potrawy z kuchni polskiej.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.