Polska

Zakopane – atrakcje o każdej porze roku

kolejka górska
fot. materiały prasowe

Nie da się ukryć, że to właśnie Zakopane plasuje się od lat na liście najbardziej znanych, górskich miejscowości. I chociaż wielu turystów narzeka na tłumy, liczni i tak nie wyobrażają sobie zimowego czy letniego wypoczynku bez widoku Śpiącego Rycerza za oknem. Co robić w Zakopanem? Czy rzeczywiście to miasto jest warte swojej popularności? Apartamenty – Zakopane

Tegoroczna zima była w Zakopanem inna niż wszystkie. Rządowe obostrzenia spowodowały, że do miasta nie przyjechali turyści. Wszystko dlatego, że największą atrakcją tego miasta na południu Polski są stoki narciarskie, a te pozostawały zamknięte. Co więcej, zamknięte nadal są lokale gastronomiczna, a dopiero od niedawna apartamenty mogą przyjmować gości na nocleg i to też z zachowaniem restrykcyjnego reżimu sanitarnego. Górale strajkują, mówią o bankructwie, przecież głównie utrzymują się z turystyki. Każdego roku w okresie zimowym do Zakopanego zjeżdżają miliony turystów. Co robią? Głównie jeżdżą na nartach czy deskach, ale spacerują też po Dolinie Kościeliskiej, chętnie wjeżdżają na Kasprowy Wierch czy Gubałówkę, by podziwiać widoki albo zażywają solankowych kąpieli na termach. Nie ma wątpliwości, że Zakopane to zimowe królestwo.

Zakopane latem

Ci, którzy nie mogli skorzystać z uroków Zakopanego w sezonie zimowym, z powodzeniem będą mogli przyjechać tam latem. Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i miejmy nadzieję, że rząd nie ustanowi kolejnych ograniczeń.

Trzeba przyznać, że góry latem też są przepiękne. Do Zakopanego w sezonie wakacyjnym przybywają przede wszystkim żądni wycieczek po górskich szlakach, a Morskie Oko czy Giewont to tylko niektóre z celów turystów.

Zakopane przez cały rok

Zakopane to jedno z tych miast, które nie może narzekać na brak turystów praktycznie przez cały rok. Nie uwzględniamy oczywiście okresu pandemii koronawirusa, przez którą chętni odwiedzenia miasta u podnóża Tatr nie mogli tego zrobić. Dlaczego akurat Zakopane cieszy się tak ogromną popularnością? To miasto oferuje ogrom atrakcji dla małych i dużych, a już sam spacer po słynnych i jakże klimatycznych Krupówkach jest świetną rozrywką.

Zimą można wybrać się na kulig, latem pojeździć na quadzie czy spędzić dzień na otwartym kąpielisku. Pozytywnie zaskakuje też góralska kuchnia, a karczmy goszczą naprawdę porządną porcją kwaśnicy i żeberkami.

Czy Zakopane trzeba w ogóle zachwalać? Czy jest jeszcze ktoś, kto nie był w tym urokliwym mieście? Zakopane oferuje moc atrakcji przez cały rok, doskonałym pomysłem jest wybranie się w góry także wczesną jesienią albo wiosną – wtedy można liczyć na najbardziej majestatyczne krajobrazy i nieco niższe ceny. Coraz więcej osób wybiera też Zakopane na pobyty świąteczne wraz z całą rodziną. I nie ma w tym nic dziwnego, bo góralska gościnność jest już znana na terenie całego kraju.

Jeśli masz wolny weekend, pakuj się i wyruszaj do Zakopanego. Jeszcze zdążysz pojeździć na nartach, zjesz oscypka i zrelaksujesz na termach. Górale bardzo potrzebują teraz naszego wsparcia. Zamiast za granicę, wybierz wakacje w Polsce.