Ciekawostki

10 Interesujących Ciekawostek o Krokodylach Dla Dzieci

duży krokodyl

Na pewno nikt z nas nie chciałby zetknąć się twarzą w twarz z krokodylem w jego naturalnym środowisku. Są to zwierzęta niebezpieczne i zdarza się, że budzą postrach w mieszkańcach żyjących na terenach wodnych. Na szczęście na naszym terenie nie mamy możliwość zetknąć się z tym zwierzęciem żyjącym na wolności. Możemy zobaczyć je na żywo tylko i wyłącznie w ogrodach zoologicznych. Dziś chcielibyśmy przedstawić wam 10 ciekawostek na temat krokodyli, które dzięki nim możecie poznać bliżej te niebezpieczne zwierzęta. Ciekawostki przygotowaliśmy specjalnie dla dzieci.

1. Na świecie żyją 23 gatunki krokodyli. Różnią się one głównie wielkością.

2. Największe krokodyle mogą osiągać naprawdę niesamowitą wielkość – nawet do 5.6 metra. Są to największe gady na świecie.

3. Siła ich szczęk nie jest tak duża jak większość z nas myśli. Silne osoby mają szansę utrzymać ich szczęki gołymi rękoma.

4. Krokodyle wydzielają łzy – nie są to jednak łzy związane z ich emocjami lub uczuciami. Wiąże się jednak z połknięciem zbyt dużej ilości powietrza w trakcie jedzenia.

5. Bardzo ciekawy jest fakt, iż niektóre krokodyle mogą żyć bardzo długo. Najstarsze dożywają do 75 lat, mogą być one zatem starsze od ludzi.

6. Krokodyle nie rozdrabniają swoich ofiar. Zaciskając na nich szczęki miażdżą je, następnie połykają je w całości.

7. Krokodyle należą do bardzo starych zwierząt pod względem ewolucyjnym. Żyły one naszej planecie w czasach istnienia dinozaurów.

8. Są to zwierzęta drapieżne, które jedzą tylko i wyłącznie mięso. Na wolności żywią się głównie rybami, ptakami lub żabami.

9. Mogą one żyć w różnych środowiskach. Wybierają tereny z dużą ilością wody, jednak nie są związane z jednym jej typem.

10. Są to zwierzęta, które mają najsilniejsze ugryzienie ze wszystkich dziko żyjących zwierząt na świecie. W związku z tym żaden człowiek nie chciałby zetknąć się z nimi twarzą w twarz. Grozi to naprawdę dużym niebezpieczeństwem, szczególnie gdy przeciwnik ma naprawdę spore gabaryty i duże szczęki.