Europa

10 Najlepszych Atrakcji w Korfu w 2024 🏖️

Korfu to należąca do Grecji wyspa usytuowana w północnej części Morza Jońskiego, która znajduje się bardzo blisko Albanii. Ze względu na atrakcyjne położenie geograficzne, mnóstwo atrakcji, piękne widoki i wspaniałą pogodę, Korfu co roku odwiedzana jest przez rzesze turystów. Oto kilka ciekawych miejsc na temat wyspy.

1. Kerkyra

W starożytności wyspa nosiła nazwę Kerkyra i w VIII wieku p.n.e. została skolonizowana przez Korynt.

2. Stare Miasto

Warto odwiedzić Stare Miasto w stolicy Korfu, które w całości jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest ono położone między Starą Fortecą a Nową Fortecą i zachwyca starymi, brukowanymi uliczkami.

3. Muzeum Archeologiczne

W miejscowym Muzeum Archeologicznym znajdują się eksponaty ze stanowisk archeologicznych rozmieszczonych na całej wyspie. Warto je odwiedzić, aby uzmysłowić sobie, jak odległe epoki kryją się tutaj na każdym kroku.

4. Muzeum Muszli

Muzeum Muszli na Korfu to jedno z najbardziej nietypowych muzeów na wyspie. Wszystkie sale wypełnione są eksponatami będącymi naturalnymi skarbami morza.

5. Zakon Najświętszej Maryi Panny

Zakon Najświętszej Maryi Panny góruje nad malowniczymi zatokami. Cały kompleks składa się z ogrodów i niewielkiego muzeum, a na miejscu można spotkać mnichów, którzy tu urzędują.

6. Kanał Miłości

Jednym z najpopularniejszych miejsc na wyspie jest Kanał Miłości w Sidari. Legenda mówi, że jeśli komuś uda się przepłynąć przez grotę, wtedy zakocha się do końca życia. Miejsce cechuje się zniewalającą urodą i wygląda pięknie o każdej porze dnia, a zwłaszcza o zachodzie słońca.

7. Klasztor Vlacherna

W stolicy Korfu znajduje się urokliwy Klasztor Vlacherna. Jest on usytuowany tuż obok lotniska, strefa podejścia znajduje się tuż nad klasztorem, a pas lotniska należy do najkrótszych w Europie. Samoloty dostarczają więc zwiedzającym dodatkowych emocji.

8. Achillion

Na Korfu znajduje się Achillion, czyli pałac cesarzowej Elżbiety Bawarskiej, znanej powszechnie jako Sissi. Władczyni miała obsesję na punkcie Achillesa, dlatego też na wyspie do dziś można podziwiać mnóstwo rzeźb przedstawiających słynnego wojownika.

9. Porto Timoni

Porto Timoni to dwustronna zatoka, której walory estetyczne są warte trudnego szlaku, który do niej prowadzi. Na turystów czekają tutaj wspaniałe plaże, lazurowa woda, palmy i kolorowe kwiaty.

10. Cape Drastis

Cape Drastis to najbardziej wysunięty na północ punkt wyspy, gdzie znajdują się białe klify, a na nich kawiarnie i restauracje z lokalnymi przysmakami, takimi jak ryż w liściach winogron czy nalewka z kumkwatu. Klify stanowią naturalny punkt widokowy na najpiękniejsze zachody słońca na wyspie.