Europa

10 Atrakcji dla Dzieci w Europie Południowej

Państwa Europy Południowej kojarzą się przede wszystkim z wiecznie świecącym słońcem, dostępem do morza, wysokimi temperaturami i iście rajskim klimatem. Kiedy jednak wybieramy się na wakacje z dziećmi, musimy postarać się nieco bardziej i zapewnić pociechom atrakcje, które wywołają uśmiech na ich twarzach i prawdziwe zainteresowanie. Gdzie warto szukać takich atrakcji?

1. Badoca Safari Park

W Portugalii możemy zatrzymać się w Badoca Safari Park, dzięki któremu nasze dzieci poczują się jak prawdziwi uczestnicy safari, mogąc podglądać dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

2. Oceanarium w Lizbonie

Oceanário de Lisboa to oceanarium znajdujące się w stolicy Portugalii, Lizbonie. Miejsce, które oczaruje najmłodszych turystów. Wprowadza ich w niezwykły podwodny świat. To miejsce, w którym będzie można z bliska przyjrzeć się wielu gatunkom podwodnych stworzeń.

3. Fiesa Sand City

Ciekawym rozwiązaniem dla rodziców z dziećmi przemierzających Portugalię będzie również Fiesa Sand City, czyli piaskowe miasteczko, w którym będzie można obejrzeć pokaźną kolekcję rzeźb z piasku.

4. Sioux City Park

W Hiszpanii z kolei możemy udać się do Sioux City Park, czyli fantastycznie wyposażonego parku rozrywki, w którym nasze dzieci po prostu się zakochają.

5. Cosmocaixa

Cosmocaixa w Barcelonie to fantastyczne muzeum, w którym technika i nauka grają pierwsze skrzypce. Muzeum jest interaktywne i zachwyca nowoczesnością. Z pewnością przypadnie do gustu młodszym i starszym uczestnikom wyprawy.

6. Mirabilandia

Wybierając się dziećmi do Włoch i pragnąc jednocześnie zapewnić im moc wrażeń, trzeba wybrać się do Mirabilandii. To ogromny park rozrywki, w którym liczą się przede wszystkim ekstremalne i ekscytujące przeżycia.

7. National Aquarium

Będąc na Malcie warto wybrać się na wycieczkę do National Aquarium. Przeszklone korytarze pozwolą nam zajrzeć w podwodny świat i zobaczyć stworzenia, które w nim żyją.

8. Bugibba

Bugibba to kolejne miejsce na mapie Malty, do którego warto udać się z dziećmi. To wyjątkowy wodny park, w którym znajdziemy sporo atrakcji. Miejsce idealne na aktywny wypoczynek i wspaniałą zabawę.

9. Dorkowo

Będąc w Bułgarii warto wziąć pod uwagę wieś Dorkowo. To właśnie tutaj znajduje się niewielkie muzeum z wielką rzeźbą mamuta, która na każdym robi ogromne wrażenie.

10. Złote Piaski

Złote Piaski to kurort w Bułgarii, w którym nie sposób się nudzić. To miejsce, w którym znajdziemy sporo wodnych atrakcji, imponujących zjeżdżalni i wszystkiego, czego potrzebuje małe dziecko, by stwierdzić, że urlop był udany.