Europa

9 Najciekawszych Atrakcji da dzieci w Kordobie

kordoba

Kordoba w Andaluzji jest pięknym miejscem do zwiedzania. Ta część Hiszpanii oferuje wiele atrakcji dzieciom oraz dorosłym. W takim miejscu na pewno nie można się nudzić. Miasto znajduje się w południowej Hiszpanii i jest stolicą prowincji.

1. La Ciudad de los Niños

Plac zabaw to też atrakcja. La Ciudad de los Niños to wielki plac zabaw dla młodszych i starszych dzieci. Wstęp jest płatny – dorośli uiszczą 2 euro, a dzieci 1 euro. Dzieciaki od 5 do 12 lat na pewno znajdą tu swoje miejsce. Młodsze dzieci nie płacą za bilet.  Taka rozrywka na lato ucieszy każdego malucha. W lecie park otwarty jest od godz. 10.00 do 13.00 i od 20.30 do 23.00.

2. Mezquita

Prawdziwy las kolumn. Wśród nich dzieciaki uwielbiają bawić się w chowanego. Kolumny są wyjątkowo malowane i zdobione, a ich wygląd zachwyca – przenoszą w dawne czasy i sprawiają, że można poczuć się wyjątkowo. Ta atrakcja Kordoby zachwyca dzieciaki i dorosłych, dlatego jest jednym z ulubionych miejsc.

3. Puente Romano

To Most Rzymski. Można nim dojść do Torre de La Calahora. Jest to wieża strażnicza, z której ogląda się całe miasto. Widok jest niezapomniany, a spacer z Mezquita do Puente Romano jest dużą przyjemnością.

4. Żydowska dzielnica

Żydowska dzielnica jest wielką atrakcją. Każda osoba może ją podziwiać. Warto zagłębić się w małe uliczki takiej dzielnicy i spędzić w niej kilka godzin. Idealne miejsce dla par oraz rodzin z dziećmi. Często rodzice przemieszczają się z wózkami po tej dzielnicy.

5. Cordoba zoo

Cordoba zoo jest dobrą destynacją na kilka godzin. Blisko placu zabawa La Ciudad de los Ninos ulokowane jest to zoo, rozrywka dla dzieci i dorosłych.

6. Park wodny Aaquasierra

To jest atrakcja dla całej rodziny. Pełno zjeżdżalni o różnych wysokościach i spora porcja adrenaliny. W lecie można spędzić tam cały dzień. Na pewno dzieciaki będą zachwycone.

7. Palacio de Viana

Starsze dzieci mogą lubić zabytki. Palacio de Viana to dom arystokratyczny. Nazywany jest Muzeum Tarasów, ma 12 patio, a każde jest godne obejrzenia. W takim miejscu każda osoba pozna smak historii oraz wyjątkową architekturę.

8. Campo de Toro

A po zwiedzaniu warto zajrzeć do Campo de Toro – restauracji z pysznym jedzeniem i krzesełkami dla maluchów.

9. Alcazar 

Zamek chrześcijańskich monarchów, czyli Alcazar to piękne miejsce. Jest to dom mauretańskich władców z dawnych czasów zdobyty przez katolików. Mury obronne oraz wieże są jego atrakcją. Zamek am wiele sal, dziedzińców, kolekcję antyków oraz rzymskie mozaiki. Arabskie ogrody dopełniają reszty. W ciepłych miesiącach otaczają go kolorowe kwiaty, a fontanny są podświetlone w lecie. Warto poznać to wyjątkowe miejsce, które sprawia radość, przyjemność i pozwala poznać historię tego pięknego miasta. Dla dzieci są tu duże przestrzenie, a dorośli chętnie poznają historię tego miejsca.