Polska

6 najciekawszych atrakcji w Kołobrzegu dla dzieci zimą

miasto w zimie
Fot. Ja S / Wikipedia

Zimową porą w Kołobrzegu również może być interesująco, dlatego miejsce to przykuwa uwagę wielu rodzin z dziećmi, zwłaszcza w okresie ferii zimowych. Dobrze byłoby zatem dowiedzieć się, na jakie konkretnie atrakcje można będzie liczyć w tym właśnie mieście. Na szczęście, jest z czego wybierać, więc zarówno dzieci, jak i młodzież nie powinni mieć powodów do nudy czy niezadowolenia.

1. Ukryta Kraina

Jeżeli przebywa się w Kołobrzegu z dziećmi, warto rozważyć odwiedziny w parku rozrywki Ukryta Kraina. To nic innego jak magiczna wystawa kulturalna dedykowana najmłodszym. Jak się jednak okazuje, może zainteresować także nieco starsze dzieci, a nawet niektórych dorosłych. Do Ukrytej Krainy śmiało może wybrać się zatem cała rodzina.

Wystawa znajduje się w stosunkowo niewielkiej odległości od Portu Pasażerskiego w Kołobrzegu. Na czas, w którym dziecko będzie przebywało w Ukrytej Krainie, otrzyma specjalną różdżkę. To właśnie dzięki niej pociecha będzie miała szansę ożywić magiczny świat. Ukrytą Krainę zamieszkuje naprawdę wiele ciekawych postaci. Mowa tu między innymi o Panu Wiewiórze, ale także o krokodylu Zębusiu, czy też o skrzatach. W miejscu tym nie brak jest też licznych wróżek czy krasnali.

Doskonała wiadomość jest taka, że Ukryta Kraina jest otwarta każdego dnia. Obserwowanie interaktywnych postaci może dostarczyć najmłodszym mnóstwa wrażeń. Dzieci będą miały także szansę zaobserwować żywe zwierzęta znajdujące się w Ukrytej Krainie. Będzie to dla nich nie tylko fajne doświadczenie, ale i naprawdę cenna lekcja biologii. Z całą mocą można zatem stwierdzić, że wystawa pełni nie tylko rolę rozrywkową, ale i edukacyjną.

2. Muzeum 6D

Jedną z ciekawszych atrakcji dla dzieci zimową porą może być też mieszczące się w Kołobrzegu Muzeum 6D. Co interesujące, jest to jedyne tego typu miejsce w całej Europie!

Dzięki wizycie w tym obiekcie pociecha będzie miała szansę zaangażować wszystkie swoje zmysły w proces zwiedzania. Powierzchnia muzeum wynosi około 500 metrów kwadratowych, a więc jest całkiem spora. Dziecko może liczyć na to, że podczas zwiedzania poczuje wiele interesujących zapachów, a także ujrzy sporo ciekawych obiektów. Warto dodać, że wiele dźwięków jest znamiennych dla nadmorskiego miasta, jakim jest przecież Kołobrzeg.

Mowa tu chociażby o śpiewie mewy, czy też o kojącym szumie morza. Dziecko odwiedzające Muzeum 6D w Kołobrzegu zyska też szansę poznania wielu inspirujących i ciekawych historii przedstawionych w bajkowej formie. Zimą raczej nie jest konieczna rezerwacja biletów, choć oczywiście można z takiej formy skorzystać, zwłaszcza jeśli chce się mieć pewność w kwestii tego, że odwiedziny w muzeum będą możliwe w konkretnym dniu o interesującej godzinie.

3. Miasto Myszy

Najmłodszych zainteresować może też Muzeum Myszy. Umożliwia ono dokładne obejrzenie aż 500 uroczych myszek! To naprawdę słodkie zwierzątka, które zachwycają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nie brakuje tutaj myszy rasowych, a także tych z zakręconymi włosami. Różnorodna jest też kolorystyka ich umaszczenia. Zwierzątka mogą być łaciate, brązowe, białe, a także bezwłose. Obserwowanie tego, jak sprawnie się poruszają może być dla dziecka fascynującą przygodą. Warto także zaznaczyć, że wizyta w Mieście Myszy posiada walor edukacyjny. Dziecko może zatem zgłębić w praktyce wiedzę biologiczną.

4. Klockowisko

Uwagę dzieci, które odpoczywają w Kołobrzegu zimą może przykuć także Klockowisko. To nic innego jak miejsce, w którym znajduje się całe mnóstwo klocków o rozmaitych kształtach. To właśnie z tego względu jest ono tak interesujące i to nie tylko dla dzieci, ale i dla całych rodzin. Budując z wielobarwnych klocków pociecha ma szansę nie tylko na zabawę, ale również na edukację. Rozwija swoje zdolności manualne, poznaje nowe faktury i kolory, jak również uczy się cierpliwości. Nie od razu uda się przecież zbudować interesujący obiekt.

5. Rejs po morzu

Pociechę może ucieszyć także możliwość odbycia rejsu statkiem po morzu, oczywiście z rodzicami. W trakcie takiego rejsu na dziecko czeka naprawdę mnóstwo wrażeń. Przede wszystkim, zachwyca błękit majestatycznego morza, po którym płynie statek. Ponadto, wyjątkowo ciekawie prezentuje się sam statek. Warto wytłumaczyć dziecku, do czego służą znajdujące się na nim przedmioty. Kto wie, być może będzie możliwość sfotografowania się z kapitanem ubranym w marynarski strój?

6. Latarnia morska

Zainteresowanie dzieci, jak i dorosłych wzbudzić może także majestatyczna Latarnia Morska Kołobrzeg. Obiekt ten wyróżnia się nie tylko rozmiarami, ale i tym, że jest zachowany w doskonałym stanie. Poruszanie się turystów po terenie latarnii jest zatem bardzo bezpieczne. Obiekt prezentuje się interesująco zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Ponadto, w środku znajduje się siedziba ciekawego muzeum.