Polska

5 Najlepszych Klubów Techno w Warszawie

Muzyka techno jest jedną z najbardziej popularnych, które gra się w klubach. Wielu jej sympatyków zaciera ręce, gdy ma wolny weekend, żeby pójść na imprezę i dobrze potańczyć, poznać nowych ludzi i spędzić czas w miejscu, gdzie atmosfera będzie na wyjątkowym poziomie. Warto tutaj zwrócić uwagę, że Warszawa jest miastem, gdzie nie brak takich miejscówek. Na szczęście przygotowaliśmy dla was obiektywny przegląd 5 najlepszych klubów w Warszawie, w których potańczycie do muzyki techno. 

Jasna 1

Miejscem, od którego rozpoczniemy nasz przegląd jest Jasna 1. To miejsce, które z pewnością mieszkańcom Warszawy jest znane, jednak warto o nim powiedzieć więcej. Nazwa bardzo łatwo wchodzi do głowy, chociażby z tego powodu, że jest to też ulica, przy której jest położony. Fani techno z pewnością się nie zawiodą, gdyż jest tam ogromna ilość koncertów i setów, które są puszczane i można do nich solidnie potuptać. Co ciekawe, nie brakuje w nim również innych gatunków muzycznych jak house czy disco, jednak dla fanów techno jest to miejsce dość znane i często uczęszczane.

Ogromnym plusem Jasnej 1 jest dobra lokalizacja, która sprawia, że łatwo do niego dotrzeć. Komunikacja miejska w Warszawie to spory atut, więc dotarcie z każdego miejsca zajmie znacznie mniej czasu niż w innym mieście w Polsce. Muzyka jest grana na żywo i do tego są 2 sale, ponieważ jest DJ grający na barze, a drugi ma swój set na głównej sali. Wejściówka do najtańszych nie należy, bo przeważnie jest to od 40 zł wzwyż, jednak zdecydowanie warto zainwestować takie pieniądze, by dobrze się pobawić.

Instytut

Stali bywalcy imprez techno z pewnością wiedzą o jaki lokal chodzi, natomiast nie jest to też miejscówka, w której zawsze odbywają się imprezy. Instytut to lokal, w którym dwa razy do roku przestrzenie industrialne zamieniają się w prawdziwą arenę techno. Jest to lokalizacja, która słusznie kojarzy się z badaniami przesyłu energii, a historia powołania tego miejsca do badań w latach 50-tych XX wieku dobrze o tym przypomina, natomiast zdecydowanie warto wcześniej zabukować sobie miejsce na festiwalu w Instytucie.

Można powiedzieć, że Instytut jest polską odpowiedzią na Tommorowland, chociaż z odpowiednimi proporcjami. Przyjeżdżają tutaj doskonali DJ-e, który swoją muzyką rozpalają parkiety i sprawiają, że ludzie chętnie z roku na rok przybwają coraz liczniej.

Luzztro

Luzztro jest wyjątkowym lokalem, który swoim wystrojem sprawia wrażenie undergroundowego. Jest to z pewnością miejsce dla tych, którzy szukają tutaj mocnych wrażeń. Zanim przejdziemy do samego klimatu, warto koniecznie powiedzieć, że posiadają doskonale prowadzony profil na Facebooku, w którym ironicznie podchodzą do tego, co się działo, dzieje i dziać będzie na imprezach. Nie brak też odniesień dla osób, które lubią żyć na krawędzi, ale właśnie to przyciąga stałych bywalców oraz tych, którzy jeszcze nie mieli okazji wpaść do lokalu przy Alejach Jerozolimskich 6 w Warszawie.

Luzztro oferuje praktycznie imprezę każdego dnia i sami wyznaję dewizę o „dawaniu rozrywki 365 dni w roku bez wyjątku”. Dlatego też nie brak tutaj twórców, którzy w gatunku techno grają świetną muzykę. Lokal funkcjonuje już od 20 lat i nieustannie zachęca nowych przybyszów do odwiedzenia go. Lokal przez wiele lat był owiany złą sławą poprzez siedlisko „podejrzanych” substancji, jednak muzycznie to absolutnie zawsze była czołówka. Kilka sal tanecznych i niesztampowy wygląd sprawia, że będąc w Warszawie i kochając techno, koniecznie trzeba tutaj wpaść.

Smolna 38

Równie kultowe miejsce, które kojarzy się z muzyką techno. Zaryzykujemy nawet twierdzenie, że jest to najlepszy lokal z techno, który znajdziecie w Warszawie i mieści się na ulicy… Smolnej 38. Miejsce jest bardzo nietypowe, bo jest to przedwojenna kamienica, ale jest tutaj chociażby chillout room, 3 pary czy patio. Praktycznie co weekend przyjeżdżają znani artyści, którzy chętnie zapełniają parkiety. Są to nie tylko nasi rodzimy twórcy, ale również spoza naszego kraju.

Smolna organizuje sobotnie imprezy z rezydentami, ale też przychodzi wiele osób, które chcą być anonimowe. Warto zaznaczyć, że jest tutaj zakaz robienia zdjęć, a aparaty smartfonów są zaklejane, a na wydarzenia nie ma przedsprzedaży biletów, dzięki czemu preferowana jest zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Nad całością selekcji czuwa bramkowy, który jest niczym selekcjoner i jego słowo w kwestii wejścia jest decydujące.

MOON

Ostatnim miejscem, o którym powieny trochę więcej w kontekście zabawy w Warszawie jest MOON. To lokal, który oferuje muzykę techno, ale w zdecydowanie mniejszym stopniu niż poprzednie lokalizacje. Tutaj można spotkać również house i inną elektroniczną muzykę. Co tydzień są tutaj zapraszani DJ-e z całego świata, który rozpalają parkiety.

MOON jest położony na ulicy Wioślarskiej 6 i gdy przyjeżdżają DJ-e, to należy złożyć rezerwację, jeżeli chce się uczestniczyć w wydarzeniu. Trzeba jednak powiedzieć, że wejściówki są drogie, bo mogą kosztować nawet 80 zł. Warto zwrócić uwagę na jedną ciekawostkę – kolor czarny. Jest to kolor, w który musi być ubrana osoba chcąca wejść do lokalu, inaczej nie ma takich szans.