Polska

6 Najlepszych Barów i Pubów w Katowicach

Katowice są bardzo ważnym ośrodkiem gospodarczym, a nowoczesne biurowce są coraz mocniej widoczne w panoramie miasta. Powstają też nowe hotele, tworzone z myślą o turystach i inwestorach, powstają nowe uczelnie, które przyciągają do Katowic setki młodych i ambitnych ludzi. W tym mieście sporo się dzieje, a gości odwiedzających miasto przybywa. Bez względu na to, co ich sprowadza do stolicy województwa śląskiego, łączy ich jedno – po intensywnym dniu chcą się oderwać od zwykłych problemów i spędzić czas na dobrej zabawie. Gdzie mogą to zrobić? Oto najciekawsze bary i puby w Katowicach, w których można spędzić czas w przyjemny sposób.

1. City Pub

Na ulicy 3 Maja, w samym centrum miasta, czeka City Pub – miejsce idealne dla tych, którzy lubią w towarzystwie znajomych śledzić sportowe wydarzenia, grać w piłkarzyki lub spędzać czas przy stole bilardowym. W miejscu tym można odpocząć przy smacznej pizzy, można też sięgać po krążki cebulowe, frytki belgijskie lub imprezowe zestawy przekąsek. A co z napojami? Tu wybór jest ogromny. Whisky, wódka, piwa lane i butelkowe czekają na swych amatorów. City Pub znany jest też bogatego wyboru shotów i klasycznych koktajli (np. Pina Colada, Negroni czy Cosmopolitan). Można też sięgnąć po firmowy Koktajl Barmana lub Fruit Bomb – koktajl, który wyróżnia się ciekawym wyglądem i owocowym smakiem.

2. Pünkt Widzenia Cocktail bar

Na imprezowej ulicy Mariackiej nie brak godnych polecenia lokali. Jednym z nich jest Pünkt Widzenia — cocktail bar przyciągający pięknym wnętrzem, sporym ogródkiem oraz przyjazną atmosferą. To dobre miejsce dla każdego, kto chce porozmawiać przy piwie ze znajomymi lub pobawić się przy muzyce. Czekają tu pyszne drinki z whisky lub rumem, można sięgnąć również po koktajle z wódką lub likierem. Obok klasyków z procentami czekają też bezalkoholowe wersje popularnych koktajli. Można zatem sięgnąć po Shake Mango z owocowym musem, sokiem z cytryny i mlekiem, można sięgnąć po bezalkoholowe Mojito. Wielu zwolenników mają też kolorowe shoty oraz grzańce – idealne na długie zimowe wieczory.

3. Browariat

Na ulicy Francuskiej czeka pub, który doceni każdy miłośnik piwa. Browariat to miejsce idealne dla fanów piw kraftowych. Jakie krany czekają tu na gości? EXTRA HOŘKA z czeskiego Browaru Pivovar Mazák, Polish Hoppy Imperial Baltic Porter z Browaru Brofaktura/Dziki Wschód/Polish Hops  oraz Drunk Reindeer z Browaru MadCat.  Wybór jest spory, zatem bar szybko zyskał uznanie wśród miłośników złocistych trunków.

4. Niebo Pub

Niebo Pub to kameralne wnętrze i atmosfera typowa dla irlandzkich barów. Co można robić w jednym z najstarszych lokali w Katowicach? Można tu pograć w lotki, posłuchać muzyki lub skorzystać z szerokiego wyboru butelkowanych piw. Kuszą tu również grzańce oraz drinki, wśród których pojawiają się klasyczny Cosmopolitan, Mojito, Cuba Libre i Vodka Sunrise. Czekają tu również shoty i smaczne likiery, czekają też koktajle bezalkoholowe. Można tu również sięgnąć po deskę przekąsek lub czosnkowe pieczywo, które do serwowanych tu drinków i piw pasuje doskonale.

5. Galimatjas Pub

Galimatjas Pub to ciekawe połączenie lodziarni i pubu, do którego można przyjść również na pyszną kawę. Kto odwiedzi ten lokal na Mariackiej, ten będzie mógł również sięgnąć po pyszne frytki (z serem lub mieszanką ziół i przypraw), czosnkową bagietkę, kawałki panierowanego kurczaka lub sera. Do tego można zmawiać kolorowe koktajle, wśród których nie brak klasyków. Tequila Sunrise, Aperol Spritz, Malibu White oraz Jagermeister – oto wybrane propozycje, którymi Galimatjas przyciąga miłośników dobrej zabawy.

6. Amnezja

Kto chce odpocząć przy lanym piwie, a przy okazji spojrzeć z wyjątkowej perspektywy na ulicę Mariacką, ten doceni Amnezję – pub, który szybko podbił serca mieszkańców Katowic. We wnętrzu zabytkowej kamienicy każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Na trzech poziomach lokalu można się cieszyć widokiem pięknie urządzonych wnętrz oraz tanków, w których warzone jest piwo. Czekają tu również kolorowe drinki i koktajle, zatem każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

7. Murphys Pub & Bowling

Nie tylko w centrum miasta czekają ciekawe lokale dla osób marzących o dobrej zabawie, o czym można się przekonać na terenie osiedla Bażantowo. Czeka tu Murphys Pub & Bowling – lokal, który przyciąga muzycznymi wydarzeniami, irlandzkimi piwami oraz torami do gry w kręgle. Takie połączenie sprawia, że pub ten jest jednym z popularniejszych miejsc w południowej części Katowic, chętnie odwiedzanym przez tych, którzy chcą spędzić czas na dobrej zabawie ze znajomymi. W tym miejscu można się przekonać, że udany wieczór można spędzić w aktywny sposób, nie ograniczając się tylko do siedzenia przy piwie.