Polska

10 Najlepszych Klubów i Dyskotek w Szczecinie 2024

kluby szczecin

Szczecin to duże miasto, które położone jest w północno-zachodniej części Polski. Stanowi ważny ośrodek gospodarczy i kulturalny województwa zachodniopomorskiego, który chętnie odwiedzany jest przez turystów. W Szczecinie odbywa się wiele imprez i wydarzeń artystycznych, nie brakuje tu również sławnych dyskotek, w których zabawa trwa do białego rana. Przedstawiamy 10 miejsc, które z pewnością pokochają miłośnicy tańca i dobrej muzyki!

1. Disco Fama

Disco Fama to klub muzyczny znajdujący się przy Alei Niepodległości w Szczecinie. Lokal słynie głównie z urządzania tematycznych imprez tanecznych, na których zatańczyć można do znanych i lubianych przebojów polskich i zagranicznych (m.in. cykliczne imprezy „Polski dance ma sens!”). Odbywają się tu również andrzejki, tematyczne mikołajki i huczne obchody nocy sylwestrowej.

2. Holiday Club

Wyjątkowym miejscem na klubowej mapie Szczecina jest Holiday Club, w którym plażowa, wakacyjna atmosfera trwa przez cały rok. Wystój lokalu nawiązuje do tropikalnych wysp i egzotycznych plaż, a w tutejszym barze serwowane są pyszne drinki w świeżych łupinach z kokosów sprowadzanych prosto z Tajlandii. W Holiday Club znajdują się dwie sale taneczne, a także specjalna strefa z wyciszoną muzyką, w której ustawiono loże. To idealne miejsce do zapalenia shishy i spróbowania doskonałych alkoholi.

3. Disco na Deptaku

Disco na Deptaku pokochają przede wszystkim miłośnicy dyskotekowych hitów z lat 80 i 90. W każdy piątek i sobotę w lokalu odbywają się imprezy taneczne, które przyciągają turystów i mieszkańców miasta, a na szczególne wyróżnienie zasługują cykliczne wydarzenia inspirowane dawnym kinem.

4. City Hall Club

Jednym z najsłynniejszych klubów muzycznych w Szczecinie jest City Hall Club – miejsce, które odwiedzane jest zarówno przez młodzież, jak i doceniane przez nieco starszych gości. Znajduje się tu kilka tematycznych sal, w tym niedawno otwarta strefa „Tanz Bar”, w której dominuje muzyka w stylu „house”. W City Hall Clubie zatańczyć można do słynnych kawałków R&B, a także spróbować kolorowych drinków i wyśmienitych alkoholi sprowadzanych z całego świata. Niemal co weekend na klubowej scenie swoje pokazy dają słynni DJ’e i artyści z całej Polski.

5. Coyote Club

Coyote Club powstał 13 lat temu i od tego czasu jest jednym z najbardziej znanych i lubianych klubów muzycznych w Szczecinie. Łącznie lokal zajmuje powierzchnię ponad 400 metrów kwadratowych, znajduje się tu specjalna strefa VIP oraz dwa parkiety. Za barami stoją wykwalifikowani i doświadczeni barmani, którzy tworzą piękne i smaczne drinki na bazie różnych alkoholi. W Coyote Club imprezy odbywają się przed pięć nocy w tygodniu (poza niedzielami i poniedziałkami), a rozkręcają je zawodowe tancerki, które często występują w tematycznych przebraniach i fantazyjnych strojach.

6. Gorzko Gorzko

Klub muzyczny Gorzko Gorzko specjalizuje się w organizacji imprez w weselnym klimacie. Zatańczyć tu można do prawdziwych hitów muzycznych (polskich i zagranicznych), a dużą atrakcją są prowadzone przez wodzireja zabawy, gry i konkursy, które przypominają ślubne „oczepiny”. Ciekawostką jest, że już na samym wejściu goście mogą spotkać… parę młodą, która poczęstuje imprezowiczów kieliszkiem szampana!

7. Elefunk

Klub Elefunk mieści się zabytkowym gmachu, w którym znajdują się Muzeum Sztuki Współczesnej i szczecińskie Muzeum Narodowe. Połączenie futurystycznego wystroju z zabytkową fasadą budynku, a także muzykę nowoczesną z artystycznym klimatem, było celem twórców Elefunku. W lokalu znajduje się kilka sal tanecznych, na których występują znani DJ’e i artyści z całej Polski. Puszczana jest tu muzyka klubowa, polskie hity muzyki popularnej, a także house i R&B.

8. Hormon

Hormon to miejsce, które łączy funkcję klubu muzycznego i klimatycznej kafejki. Choć w weekendowe dni odbywają się tu głównie imprezy taneczne, w ciągu całego tygodnia wziąć udział można w pokazach, wernisażach, premierach książek i spotkaniach z artystami. W klubowych barach serwowane są kolorowe drinki, shoty, piwa i wina, a dodatkowo lokal dysponuje kuchnią, w której przyrządzana jest pyszna, włoska pizza.

9. Grey Club

Szczeciński Grey Club to największa dyskoteka w mieście. Odbywają się tu zarówno imprezy taneczne w rytm największych muzycznych hitów, jak i wernisaże, pokazy mody, spotkania artystyczne i wydarzenia kulturowe. To, co odróżnia klub od innych lokali muzycznych w mieście, to świetne nagłośnienie wszystkich pomieszczeń, kameralne oświetlenie oraz atrakcje dla gości. Grey Club spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów: tutejsza strefa VIP sygnowana jest luksusowymi markami i pozwala na prawdziwe, ekskluzywne doznania. W klubie znajduje się ogromny parkiet do tańczenia, a także kilka wyciszonych pomieszczeń, dobrze wyposażony bar ze świetnej jakości alkoholami oraz restauracja serwująca pyszne dania kuchni europejskiej.

10. Labirynt Club

Labirynt Club cieszy się ogromną popularnością wśród studentów i młodych mieszkańców Szczecina. W lokalu organizowane są tematyczne imprezy taneczne, a także koncerty artystów regionalnych i zagranicznych. Scena Labiryntu gości znanych DJ’ów, grupy muzyczne oraz raperów. W Labiryncie odbywają się także przyjęcia urodzinowe, imprezy cykliczne (np. andrzejki, walentynki) oraz huczne, zjawiskowe obchody Sylwestra i Nowego Roku.