Polska

9 Najlepszych Klubów Studenckich w Gdańsku

zabawa

Z czym kojarzą się studenci? Z wieloma rzeczami. Na pewno z ogromną ilością nauki, jak również koniecznością znalezienia dodatkowej pracy – o ile jest taka potrzeba. Studenci mają czas także na zabawę – oprócz ciągłego siedzenia z książką lub koniecznością pracy. Co więcej, można powiedzieć, że to specjalnie dla nich tworzone są kluby, gdzie mogą oni się swobodnie bawić. Takich klubów na pewno nie brakuje w największych miastach. Gdzie takie studenckie kluby można znaleźć w Gdańsku?

1. Akademicki Klub Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa”

Chyba można powiedzieć, że jest to jeden z najbardziej znanych klubów dla studentów. Nie tylko jeżeli mowa jest o Gdańsku, ale również Trójmieście. Nie brakuje tu bowiem osób, które przyjeżdżają do klubu z Gdyni i Sopotu. Trzeba bowiem wiedzieć, że jest to miejsce, które może pochwalić się wieloletnią historią. Do tego, oprócz imprez, takich typowych dyskotek, organizowane są tutaj różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

Adres: Politechnika Gdańska, Siedlicka 4, Gdańsk

2. Ygrek – klub studencki

Klimatyczny klub, który zaprasza już od 10 rana do białego rana. To miejsce praktycznie otwarte jest przez cały czas. Zamyka się jedynie na kilka godzin, aby pracownicy mogli zregenerować siły przed kolejną, szaloną imprezą. Można tu przyjść na piwko i spokojnie porozmawiać. Zdecydowana większość osób przychodzi tu jednak na karaoke. To właśnie z tego znane jest to szalone miejsce, gdzie można również wyprawić urodziny lub też inną imprezę.

Adres: Polanki 65, Gdańsk

3. Klub Żak

O ile w dwóch poprzednich miejscach odbywają się szalone imprezy do białego rana z tańcami na stole, to jednak w tym miejscu takich imprez nie ma. Żak to typowe centrum kulturalne, gdzie organizowane są wydarzenia o różnym charakterze. Najczęściej ma się tu do czynienia z kinem studyjnym, ale to nie jedyne spotkania jakie są tu organizowane. Można tu też wpaść na kawę, aby porozmawiać ze swoimi znajomymi o swoich ambitnych planach.

Adres: Aleja Grunwaldzka 195/197, Gdańsk

4. Zdarta Płyta

Kolejne miejsce, które można znaleźć na mapie tego miasta już od wielu lat. Niektórzy studenci mają już własne dzieci, ale doskonale pamiętają ten czas, kiedy w Zdartej Płycie bawili się do samego rana. W tym klubie studenckim można wyprawić własną imprezę. Istnieje możliwość wynajęcia dla gości osobnej loży, ale także całego klubu. Oprócz tego, że w trakcie imprez za muzykę odpowiedzialny jest DJ, to od czasu do czasu organizowane są tu różne koncerty.

Adres: Traugutta 115B, Gdańsk

5. Bunkier

Trzeba przyznać, że miejsce, gdzie znaleźć można ten klub, oddaje w pełni nazwę, który otrzymał. Ten klub taneczny został zorganizowany w schronie przeciwlotniczym. Patrząc na niego z zewnątrz pewnie wiele osób nawet nie domyśliłoby się tego, że ma do czynienia z klubem tanecznym dla studentów. Jednak to chyba właśnie oddaje to tak wspaniały charakter tego miejsca. Tym bardziej że nie brakuje tu osób, jakie chętnie wpadają tutaj na imprezy.

Adres: Olejarna 3, Gdańsk

6. Mechaniczna Pomarańcza

Kolejne klimatyczne miejsce, które można znaleźć na mapie Gdańska. Znaleźć tu można parkiet, gdzie będzie można poszaleć przez całą noc. Na terenie klubu została wydzielona specjalna palarnia, żeby palacze nie przeszkadzali inny osobom. Kto nie ma ochoty na taneczne szaleństwa, może pograć w bilard. Ewentualnie można po prostu usiąść przy stoliku i porozmawiać sobie z innymi osobami. Widać, że ktoś się tu solidnie przyłożył do tego, aby stworzyć taką niesamowitą aranżację wnętrza.

Adres: Do Studzienki 61, Gdańsk

7. Gorzko Gorzko Gdańsk

Jak łatwo się domyślić po nazwie, jest to klub taneczny dla młodych osób, które chcą się pobawić na imprezie o charakterze weselnym. Nie każdy ma zawsze okazję do tego, aby na takie wesele we własnej rodzinie się udać, dlatego można iść właśnie tutaj. Tym bardziej że przy okazji imprez oferowanych jest tu mnóstwo różnych atrakcji. Jedną z nich jest m.in. fotobudka. Nad całością imprezy czuwa prawdziwy wodzirej. Niezwykle klimatyczne miejsce.

Adres: Korzenna 33/35, Gdańsk

8. Wolność

No to niech żyje wolność i swoboda. Tak, czasem można opuścić nieco hamulce życiowe i wybrać właśnie ten klub, gdzie można zabawić się do białego rana. Wiele osób przychodzi tutaj każdego tygodnia, aby móc pobawić się przy energetycznej muzyce. Tutaj można poczuć clubing przez duże C. Będąc tutaj nie można odmówić sobie jednego z drinków, który został skomponowany przez tutejszych barmanów. Trzeba przyznać, że znają się oni na dobrych smakach.

Adres: Wały Piastowskie 24, Gdańsk

9. Parlament

Fajny klub studencki do którego trzeba się odpowiednio ubrać. Może się bowiem okazać, że ochrona nie będzie chciała wpuścić kogoś, kto ma bluzę dresową. Klimatyczne miejsce, gdzie parkiet jest mały, ale jeżeli tylko ktoś będzie chciał potańczyć, na pewno znajdzie dla siebie miejsce. Na terenie klubu znajduje się specjalnie wydzielona scena i od czasu do czasu organizowane są tutaj różnego rodzaju wydarzenia muzyczne, np. koncerty.

Adres: Świętego Ducha 2, Gdańsk