Polska

5 Najlepszych Klubów i Dyskotek na Rynku w Krakowie

Fot. Unsplash.com / Zdjęcie poglądowe

Kraków to bez dwóch zdań jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Spędzenie tutaj weekendu to zdecydowanie za mało, żeby docenić jego piękno i krajobraz. Spacer przez Rynek czy też wejście na Wawel to niewątpliwe atrakcje, których jest tutaj ogromna ilość, natomiast nie można zapomnieć, że Kraków oferuje masę rozrywek. Dotyczy to nie tylko młodych osób, które kochają chodzić do klubów, ale też osób w średnim i starszym wieku, chcącymi zażyć nocnego krakowskiego życia. Wzięliśmy zatem pod lupę 5 najlepszych klubów w stolicy województwa małopolskiego, abyście mogli dowiedzieć się o nich więcej.

Społem Deluxe

Pierwszą miejscówką, którą chcemy wam bliżej przedstawić jest Społem Deluxe. Przede wszystkim jest to miejsce leżące bezpośrednio przy Rynku, a swoim klimatem przyciąga zarówno w dzień, jak i w nocy. Już sama nazwa „Społem” każe sugerować, że chodzi o klimaty związane z PRL – i całkiem słusznie! W Społem Deluxe można posłuchać muzyki, która królowała w czasach PRL-u i zabawa w tych klimatach jest wyjątkowo przednia. Co ciekawe, w miejscu tym pojawiają się znani DJ-e, chętnie serwujący muzykę związaną właśnie z takimi klimatami.

Lokal ma już swoją „żywą” legendą, a jest nią Nysa 522, która jest prowadzona przez DJ-a, czyli dokładnie tym samym wozie, jakim przemieszczała się Milicja Obywatelska, znana wszystkim ze skrótu „MO”. Oczywiście, w lokalu zdarzają się imprezy tematyczne i bywa też tak, że grana jest muzyka disco, bardziej współczesna, a ciekawostką może być fakt, że pojawiają się też imprezy dla kobiet. Lokal już działa od środy do soboty, więc dla stałych bywalców Krakowa jest to miejsce, które trzeba odwiedzić – gwarancja dobrej zabawy!

Shakers Club

Jeżeli wejdziecie do Shakers Club, to być może będziecie zawiedzeni, bo nie jest to typowy klub czy dyskoteka, która od razu przychodzi na myśl. Niemniej jednak, jesteśmy przekonani, że jeżeli poświęcicie swój czas, żeby tam zostać, to nie będziecie zawiedzeni. Lokal jest otwarty codziennie poza niedzielą i poniedziałkiem, więc warto poświęcić chociażby jeden tydzień w tygodniu, aby udać się tam i spędzić klimatyczny wieczór.

Ogromną zaletą Shakers Club jest to, że oferuje promocje np. na drinki i tym samym warto dać mu szansę i dobrze zabawić się w otoczeniu pięknych kobiet oraz przystojnych mężczyzn. Nie brak też wygodnych lóż, które po chwilach szaleństw na parkiecie pozwolą odpocząć. Lokal jest położony w centrum miasta, bo przy ul. Szewskiej, a sam parkiet jest owiany bardzo dobrą sławą.

Teatro Cubano

Kolejną naszą propozycją jest dyskoteka, gdzie rytmy latynoamerykańskie cały czas rządzą. Widać też coraz większe zainteresowanie południowymi tańcami, więc ci z pewnością dobrze odnajdą się w Teatro Cubano. Kuba to ojczyzna tańca, więc namiastkę tego można mieć w lokalu przy ul. Jagiellońskiej 10. W dodatku można napić się Cuba Libre, zjeść pyszne przekąski, a przede wszystkim oddać się sensualnemu tańcowi i poznać nowe osoby.

Ciekawostką jest to, że Teatro Cubano jest otwarte codziennie od godz. 20, a zamykany jest dopiero po godz. 5. Jest to więc gwarancja dobrej zabawy do białego rana. Warto powiedzieć, że można tutaj pójść nie tylko na dobrą imprezę, ale również nauczyć się latynoskiego tańca, by na parkiecie radzić sobie doskonale i być atrakcyjnym dla innych. Muzyka na żywo sprawia, że przybywają tutaj osoby zarówno młode, jak i w średnim wieku, ale na pewno dobrze jest odwiedzić to miejsce, chociażby będąc przejazdem na weekend.

Rin Pub&Club

Rin Pub&Club jest lokalem, gdzie jego historia ma prawie 20 lat, bo działa od 2004 roku. Ogromną zaletą jest to, że posiada wiele zróżnicowanych sal, gdzie grane są różne rodzaje muzyki. Za konsoletą zasiadają DJ-e, którzy mają ogromne doświadczenie i potrafią rozpalić parkiety. W dodatku jest to lokal, gdzie można napić się piwa oraz mocniejszych lokali za niską cenę. To sprawia, że na imprezy przychodzą głównie młode osoby, które jeszcze zwracają uwagę na pieniądze, ale też nie brak osób, które są po prostu oszczędne.

Klub jest otwarty 7 dni w tygodniu, od godz. 20, a w piątki i sobotę dyskoteki trwają do godziny 4:00. Jest to więc czas na to, aby pobawić się, spróbować pysznych drinków. Ach, zapomnielibyśmy powiedzieć, że jego lokalizacja jest bardzo dobra, ponieważ jest w sercu krakowskiego Rynku, na ul. Szewskiej 14.

Choice Club

Ostatnią dyskoteką, o której powiemy więcej jest Choice Club. To miejsce, gdzie jest uważane za jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy klub w Krakowie. W piątki i soboty przy ul. Floriańskiej 15 są świetne dyskoteki, gdzie parkiet jest przepełniony od pięknych kobiet i przystojnych mężczyzn. Jest to typowy klub, a nie miejsce, które w pozostałe dni jest zwyczajną knajpą.

Szukając zalet Choice Club, nie sposób jest zapomnieć o nowoczesnych wystroju, który znacznie wyróżnia go na tle innych dyskotek. Designerskie wnętrza sprawiają, że gość w środku czuje się wyjątkowo. 2 rodzaje muzyki pozwalają wybrać sobie odpowiedni nastrój i dostosować parkiet i klimat do swoich oczekiwań.