Polska

Jak wynająć dobry apartament w Warszawie?

cialis

Warszawa da się lubić – te słowa starego przeboju są wciąż i zawsze aktualne. Tak bardzo da się lubić i tak bardzo jest popularna, że praktycznie przez cały rok odwiedzają ją turyści, osoby w podróżach służbowych. Na dzień, dwa, na weekend, na kilka tygodni.

W takim mieście infrastruktura turystyczna musi być na odpowiednim poziomie, a baza noclegowa atrakcyjna i zróżnicowana, zarówno pod względem standardu, cen, jak i lokalizacji. Należy przy tym pamiętać, że noclegi (hotele, hostele albo apartamenty w Warszawie) warto rezerwować z wyprzedzeniem.

Nocleg w Warszawie – rezerwacja hotelu

Różnorodność oferty noclegowej dotyczy rodzaju zakwaterowania, standardu, cen, a także miejsca, na które się zdecydujemy. Część osób wybiera pozornie najbardziej oczywistą opcję, czyli hotel. Warto tu zaznaczyć, że hotele zlokalizowane w centrum, zapewniające dobry standard, to z reguły niebagatelne koszty. Nie zapominajmy również o tym, że o rezerwacji trzeba pomyśleć wcześniej, szczególnie w sezonie turystycznym czy w trakcie atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych, sportowych itp. Alternatywą mogą być hotele położone poza ścisłym centrum albo na peryferiach miasta.

Ich atutem jest na pewno większy spokój, cisza, ale trzeba zwrócić uwagę na dojazdy do centrum, zarówno autem, jak i środkami komunikacji miejskiej. Warto też zainteresować się najbliższą okolicą (sklepy, restauracje, kino itp.), zwłaszcza kiedy planuje się dłuższy pobyt. Rezerwując nocleg w Warszawie zwracamy też uwagę na możliwość zaparkowania, jak wiadomo bywa to wyzwaniem w większości dużych miast.

Dlaczego wybieramy apartamenty w Warszawie

Oczywiście na hotelach nie kończy się oferta noclegowa w stolicy. Coraz częściej zamiast hotelowego pokoju wybieramy wygodny apartament w Warszawie. Skąd taka popularność tego rozwiązania? Odpowiedź jest oczywista – komfort, możliwość „poczucia się jak w domu”, swoboda. Te kryteria mają znaczenie zarówno w przypadku relaksujących, turystycznych wypadów na weekend, jak i dłuższych pobytów służbowych. To idealna opcja dla osób, które będą tu przez jakiś pracować i potrzebują dobrze zlokalizowanego, wygodnego lokum i dla tych, którzy szukają mieszkania na doby, aby pozwiedzać Warszawę. Apartament w Warszawie wybiera biznesman w podróży służbowej i rodzina z dziećmi nastawiona na zachwycanie się stołeczną Starówką.

Apartamenty w Warszawie – na co zwracamy uwagę

Niezależnie od uroków miasta stołecznego trzeba wygodnie spać, dobrze zjeść i komfortowo się zrelaksować. Dlatego rezerwując apartament na noclegi w Warszawie przyjrzyjmy się opisowi i zdjęciom:

 • jedzenie ma znaczenie – a zatem zwracamy uwagę na wyposażenie kuchni, szczególnie jeśli nastawiamy się samodzielne przygotowanie posiłków; z drugiej strony istotna jest lokalizacja w kontekście szeroko rozumianej oferty gastronomicznej oraz sklepów,
 • sypialnia (wygodne łóżko, umeblowanie), możliwość dostawienia łóżeczek dla dzieci przesądzają o jakości pobytu,
 • łazienka – dla weekendowych turystów ważna jest ergonomiczna kabina natryskowa, półeczki, szafki, grzejnik, przy dłuższych pobytach docenimy np. pralkę,
 • okolica – niektórzy preferują spokojne przedmieście, inni wolą bliskość centrum, galerii handlowych, lokali, kin, teatrów i dobrą komunikację,
 • parking dla zmotoryzowanych, najlepiej bezpieczny (np. podziemny albo strzeżony),
 • cena – adekwatna do standardu, zróżnicowana w zależności od sezonu, terminu rezerwacji itp. (np. atrakcyjne oferty last minute, promocje przy dłuższych pobytach)

Wybieramy dobry apartament w Warszawie

Lokalizacja w centrum to dla wielu osób ogromny atut, w tym kontekście idealnym wyborem są stylowe apartamenty, piękne mieszkania w Śródmieściu. Wszystkie zlokalizowane są w sercu miasta, np. w okolicach Starówki, Marszałkowskiej, przy Placu Konstytucji, na Hożej, na Polnej. Oznacza to, że decydując się na taki nocleg w Warszawie, wszędzie mamy blisko i wszędzie dojdziemy. Apartamenty City Apartments mieszczą się w nowoczesnych budynkach albo w odrestaurowanych kamienicach. Możemy wybrać jedno, dwu- i trzypokojowe apartamenty w Warszawie. Komfortowe dla „singla” i dla kilkuosobowej grupy. W apartamentach są m.in.

 • w pełni wyposażony aneks kuchenny (zmywarka do naczyń oraz kuchenka mikrofalowa),
 • łazienka z prysznicem lub wanną,
 • pralka, suszarka do włosów,
 • dostęp do Wi-Fi.

Goście mogą też skorzystać z opcji zamówienia śniadania do wynajętego mieszkania, a przy dłuższych pobytach (pow. 1 tygodnia). Zapewniany jest także transport z lotniska. W bogatym katalogu miejsc noclegowych są m.in:

 • apartamenty w Warszawie dla 1-2 osób (np. na Pl. Konstytucji, przy Al. Wyzwolenia czy na Hożej),
 • apartamenty dla 1-4 osób – m.in. na Hożej, na Puławskiej ( z dwiema sypialniami),
 • apartamenty dla 1-6 osób – na Puławskiej, Hoża VIP,
 • apartament na Hożej dla 1-8 osób (3 sypialnie, salon, 2 łazienki).

Wieloletnie doświadczenie, znakomite lokalizacje, komfortowe warunki i konkurencyjne ceny – to tylko niektóre atuty warszawskich apartamentów.

Tekst powstał w oparciu o materiały zawarte na stronie internetowej oferującej noclegi – Hotel In Warsaw.