Europa

10 Najlepszych Klubów Tanecznych w Berlinie

kluby berlin

Stolica Niemiec od lat cieszy się mianem miasta, w którym odbywają się najwspanialsze imprezy i to bez względu na indywidualne preferencje. Spektrum możliwości jest tak obszerne, że bez najmniejszego problemu znajdziemy w Berlinie lokal, w którym zapragniemy spędzić weekend i bawić się do białego rana. Mówi się, że w Berlinie kluby nie są tylko klubami. Są enklawami wolności i w dużym stopniu odzwierciedlają nastawienie młodszych pokoleń, które nie chcą mieć nic wspólnego z bezsensownymi podziałami oraz brakiem tolerancji.

Berlińskie kluby muzyczne cieszą się popularnością na całym świecie. Każdego roku przyciągają miliony turystów, którzy pragną na własnej skórze przekonać się o ich świetności i niepowtarzalnym klimacie. Obecnie w Berlinie znajdziemy nieco ponad trzysta klubów stricte muzycznych. Do tego dochodzą puby i bary koktajlowe. Które miejsca warto odwiedzić w pierwszej kolejności? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Maxxim

fot. fb.com/pages/Maxxim-Club-Berlin/127439590659396

Maxxim znajduje się przy Joachimsthaler Str. 15. Niegdyś w tym budynku mieścił się posterunek policji. Poza ciekawą lokalizacją Maxxim może pochwalić się najwyższymi standardami, które weekend w weekend przyciągają ludzi z różnych zakątków kraju oraz turystów z zagranicy. Lokal prosperuje od kilkunastu lat i na przestrzeni tego czasu wyrobił sobie markę, której po prostu nie sposób się oprzeć. Wnętrze stworzono w nowoczesnym stylu. Dominują elementy glamour, które nadają całości niezwykle eleganckiego charakteru. Doskonały system oświetleniowy sprawia, że wnętrze wypełnione jest unikatowym klimatem. Regularnie odbywają się tutaj tematyczne imprezy nawiązujące między innymi do głośnych premier filmowych, imprezy disco oraz potańcówki w najróżniejszych brzmieniach muzycznych. Goście mają do dyspozycji wspaniale przygotowany personel, który stoi na straży udanej zabawy, oferując najwyższą jakość usług. Wspomnieć trzeba również o obszernym barze, przy którym przygotowywane są spektakularne drinki oraz o parkiecie, który niemal zawsze wypełniony jest ludźmi. To miejsce, w którym goście na ogół zakochują się od pierwszego wejrzenia, pragnąc tu powracać w miarę możliwości jak najczęściej.

2. Insomnia Berlin

fot. fb.com/pages/INSOMNIA-Berlin/203684740128671

Insomnia Berlin znajduje się przy Alt-Tempelhof 17-19. To klub odznaczający się iście królewskim wystrojem, w którym przewijają się realistyczne rzeźby oraz złocone elementy. A to wszystko podkreślone doskonale rozlokowanym oświetleniem, które nadaje całości niepowtarzalnego klimatu. Dbałość o najdrobniejsze detale sprawia, że nie sposób oprzeć się wrażeniu, iż każdy zakątek tego lokalu to prawdziwe arcydzieło. Regularnie odbywają się tutaj różnego rodzaju imprezy. Największym atutem klubu jest jednak absolutna tolerancja oraz otwartość na ludzi o różnych przekonaniach i różnych orientacjach seksualnych. W tym miejscu spotykają się zarówno przedstawiciele LGBTQ, jak i osoby heteroseksualne. Wszystko, co w innych miejscach uchodzi za dziwaczność, w Insomni stanowi element całości, który nie podlega żadnej ocenie. Bez wątpienia jest to miejsce dla osób, które pragną poczuć się swobodnie bez względu na wszystko. O wysoki standard usług dba doskonale przygotowny personel.

3. Golden Gate

fot. fb.com/goldengateberlin

Golden Gate to klub mieszczący się w niepozornym budynku pokrytym kolorowym graffiti. Już na pierwszy rzut oka odzwierciedla klimat lat osiemdziesiątych, gdy subkultura hip-hopowa, a z nią uliczni artyści zaczęli pokrywać miasto kolorem. Lokal odznacza się nieco surowym wystrojem i jednocześnie fantastyczną klubową atmosferą. Zabawy w tym miejscu trwają do białego rana, a weekendowe noce urozmaicane są zróżnicowanymi brzmieniami, którym po prostu nie sposób się oprzeć. Goście mają do dyspozycji rewelacyjnie wyposażony bar oraz personel, który z łatwością skraca dystans i wprowadza niezwykle luźną atmosferę. To miejsce, które oddaje urok berlińskiego życia nocnego. Można się tutaj bawić przez długie godziny i mieć wrażenie, że minęła raptem chwila.

4. Soda Club Berlin

fot. fb.com/SodaClubBerlin

Soda Club Berlin mieści się przy Schönhauser Allee 36. To kolejny berliński klub, który śmiało można zaliczyć do czołówki. Odznacza się fantastycznym eklektycznym wystrojem, w którym czysta czerwona cegła przeplata się z kryształowymi żyrandolami. Znalazło się również miejsce na postindustrialne wstawki, dzięki którym cała przestrzeń prezentuje się po prostu zjawiskowo. Goście mają do dyspozycji ogromną przestrzeń, w której ulokowano wygodne krzesła i eleganckie loże. Dobra muzyka to z pewnością mocna strona Sody, aczkolwiek na największe słowo uznania zasługuje personel, który zawsze dokłada wszelkich starań, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.

5. Dunckerclub

fot. fb.com/dunckerclub

Dunckerclub znajduje się przy Dunckerstraße 64, w charakterystycznym budynku z gotyckimi podłużnymi oknami. To idealna przestrzeń dla entuzjastów muzyki rockowej. Miejsce zostało stworzone przez pasjonatów tego gatunku i właśnie rocka w dużych ilościach można się tutaj spodziewać zarówno w tygodniu roboczym, jak i w weekendy. Zdecydowanie warto zajrzeć. Poza unikatową lokalizacją, mamy w tym przypadku do czynienia z wyjątkową atmosferą i nietuzinkowym wystrojem. Postawiono na subtelne kolorowe światła, które dbają o dobry klimat. W środku znajduje się niewielka scena, na której regularnie odbywają się koncerty z muzyką na żywo. Goście mają również do dyspozycji wspaniały bar i mnogość rozmaitych trunków.

6. Beate Uwe

fot. fb.com/beateuweberlin

Beate Uwe to niewielki klub znajdujący się przy Schillingstraße 31. Już na pierwszy rzut oka widać, że nie mamy do czynienia z przeciętnym klubem, a z miejscem tworzonym przez wyjątkowo kreatywną ekipę. Eklektyczny wystrój sprawia, że lokal odznacza się unikatowym charakterem, który nikogo nie pozostawia obojętnym. Doskonałe oświetlenie sprawia z kolei, że panuje tutaj nieco kameralna atmosfera, która sprzyja zarówno spotkaniom towarzyskim, jak i niezapomnianej zabawie. Można spędzić czas przy barze na jednym z krzeseł lub zarezerwować wygodną lożę, z której rozpościera się widok na cały klub. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że to niepozorne miejsce może stawać w szranki z najlepszymi klubami w całym Berlinie.

7. Busche Club

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez BUSCHE_Club (@busche_club)

Busche Club znajduje się przy Warschauer Pl. 18. To miejsce, które spełni oczekiwania wszystkich gości. Wysoka jakość usług jest zaledwie namiastką tego, co czeka nas w środku. Lokal posiada obszerny parkiet oraz świetnie wyposażony bar. Regularnie odbywają się tutaj imprezy muzyczne, aczkolwiek sporym zainteresowaniem cieszą się również zmysłowe pokazy wykonanywane przez wykwalifikowane tancerki. Lokal odznacza się nowoczesnym wystrojem. Panuje tutaj przyjazna atmosfera, a personel zawsze stoi na straży dobrej zabawy.

8. Void Club

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez GEST (@gestdnb)

Void Club mieści się przy Wiesenweg 5-9. To świetny wybór w przypadku osób poszukujących bezpretensjonalnych przestrzeni, w których można się bawić do białego rana. Lokal odznacza się surowym, aczkolwiek nowoczesnym wystrojem. Bezustannie odbywają się tutaj różnego rodzaju imprezy tematyczne. Gospodarze stawiają również na różnorodność muzyczną, dlatego każdy w tym miejscu znajdzie coś dla siebie.

9. M-BIA Club Berlin

M-BIA Club Berlin znajduje się przy Dircksenstraße 123. Z zewnątrz wygląda jak jeden z najbardziej obleganych spotów grafficiarzy, co nadaje mu fantastycznego klimatu jeszcze przed przekroczeniem progu. W środku czeka na gości obszerny parkiet oraz DJ, który doskonale wie, jak wypełnić pusty parkiet. Lokal odznacza się nieco surowym klimatem. Nie sposób się temu jednak oprzeć. Dobra zabawa to kwestia priorytetowa w tym miejscu, podobnie jak świetna atmosfera. Bez wątpienia warto zajrzeć, by przekonać się na własnej skórze, że berlińskie imprezy nie mają sobie równych.