Europa

Najpiękniejsze wyspy Europy na które warto wyjechać na wakacje

sycylia

Europa to kontynent wielu kultur, których historia sięga starożytności.

Zupełnie inne atrakcje czekają na turystów, którzy odwiedzają południe, a inne na tych, którzy wybiorą Skandynawię albo zachodnią część. Unikatową atmosferą i kulturą wyróżnia się również wiele wysp europejskich, które są tłumnie odwiedzane przez turystów.

Oto najpiękniejsze wyspy europejskie na wakacje.

1. Sycylia

Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym, która za sprawą „Ojca chrzestnego” Mario Puzo kojarzy się nam przede wszystkim z mafią sycylijską. Panuje tutaj zupełnie inny klimat niż w innych częściach Włoch, a turyści mogą korzystać z najróżniejszych atrakcji. To tu również znajduje się Etna, najwyższy aktywny wulkan w całej Europie.

2. Kreta

Kreta to grecka wyspa, która jest jednym z najczęściej wybieranych celów wakacyjnej podróży. Kolebka cywilizacji obfituje w liczne zabytki i infrastrukturę umożliwiającą aktywny wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody.

3. Ischia

Ischia to malownicza wyspa wulkaniczna leżąca na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej. Jest widoczna z Neapolu i kursują na nią promy z miasta. Malownicze wybrzeże pełne pastelowych domków i doskonała kuchnia lokalna to wystarczające argumenty, aby spędzić tutaj wakacje marzeń.

4. Majorka

Majorka to wyspa hiszpańska na Morzu Śródziemnym. Przyciąga miliony turystów, którzy szukają złotych plaż, lazurowej wody i bogatego życia nocnego. Ta wyspa nigdy nie zasypia i świetnie sprawdza się w przypadku wakacji z przyjaciółmi.

5. Madera

Madera to portugalski archipelag pochodzenia wulkanicznego. Ze względu na górzysty teren świetnie nadaje się do trekkingu i pieszych wędrówek. Nie brakuje tutaj również pięknych plaż, restauracji i klubów.

6. Rodos

Rodos to grecka wyspa położona na pograniczu dwóch mórz. Jej wschodnie wybrzeże leży nad Morzem Śródziemnym a zachodnie nad Morzem Egejskim. Jest jedną z najczęściej odwiedzanych wysp greckich, zarówno w celu wypoczynkowym, jak i turystycznym.

7. Santorini

Santorini to jedna z najpiękniejszych wysp na świecie, co potwierdzają wysokie miejsca w licznych rankingach. Jej cechą charakterystyczną są malownicze białe domki, które pokrywają niemal całe wybrzeże. To idealne miejsce zarówno na rodzinne wakacje, jak i romantyczną wycieczkę we dwoje.

8. Sardynia

Sardynia to skalista wyspa włoska, będąca drugą pod względem wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Jest wyjątkowo rozwinięta pod względem turystycznym, oferując podróżującym zabytki, możliwość uprawiania sportów wodnych i setki knajpek, w których można skosztować lokalnych potraw.

9. Capri

Capri to urocza wyspa włoska położona na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej. Znajduje się tutaj Koralowa Grota, a także liczne świątynie i zabytki z różnych epok. Wyspa zachwyca pięknymi widokami na inne wyspy oraz na Neapol.

10. Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to archipelag górzystych wysp należący do Hiszpanii. Od lat są synonimem egzotycznych wakacji all inclusive. Turyści znajdą tutaj wszystko, czego trzeba, aby wycieczka była udana: piękną naturę, ogromne plaże, palmy, słońce i lazurową wodę.