Polska

8 Najlepszych Barów Mleczne w Kielcach

Kielce to jeden z najważniejszych punktów, który odwiedza wiele osób, jakie udaje się do województwa świętokrzyskiego. To taki przystanek na trasie do Gór Świętokrzyskich, jakie oferują bajeczny wypoczynek. Warto zatrzymać się na jeden, dwa lub nawet trzy dni, ponieważ i to miasto jest atrakcyjne pod względem turystycznym.

A jeżeli ktoś będzie chciał coś zjeść, to będzie mógł skorzystać z gościnności tutejszych barów mlecznych. Gdzie można je znaleźć w Kielcach?

Zobacz też -> Najlepsze restauracje w Kielcach

1. Centralny Bar Mleczny

fot. fb.com/CentralnyBarMlecznyKonopnickiej5

Przez wielu w skrócie określany CBM. Fantastyczne miejsce, gdzie można liczyć na naprawdę dobre posiłki. Nie ma się jednak czemu dziwić, ponieważ jest to miejsce należące do sieci Społem. Jest to lokalna spółdzielnia gastronomiczna, która już od wielu lat znana jest z tego, że serwuje znakomite posiłki. I tak jest właśnie w CBM, jakie cieszy się dobrą opinią wśród młodych oraz nieco starszych gości, jacy pojawiają się tu regularnie. Adres: Henryka Sienkiewicza 13, Kielce

2. Jaś i Małgosia. Bar PSS Społem

fot. fb.com/SpolemKielce

Kolejny bar należy do Społem na mapie tego miasta. Wiele osób jest przekonanych, że skoro Społem, to późne lata komuny. W szczególności, jeżeli chodzi o wystrój. Jednak Jaś i Małgosia są najlepszym dowodem na to, że tak faktycznie nie jest. Nowoczesny, ale skromny wystrój wnętrz pokazuje, że miejsce to tętni życiem i świeżością. Tutaj także zatrzymuje się wiele osób po to, aby móc już od samego rana zjeść coś dobrego. Adres: Stefana Żeromskiego 20/24, Kielce

3. Bar Ludwik

fot. fb.com/SpolemKielce

Miejsce na mapie miasta, jakie pokazuje, że czasy komuny idealnie harmonizują z czasami nowoczesnymi. Tutaj także wystrój jest nowoczesny, oszczędny, ale bardzo schludny. Potrawy również są bardzo proste, ale za to jakie smakowite. Całe menu można podejrzeć przy długiej ladzie, która znajduje się naprzeciwko wejścia. Zawsze można przy niej zastać uśmiechniętą obsługę, która zawsze posłuży poradą, jeżeli ktoś nie będzie wiedział, co ma zjeść. Adres: Księdza Stanisława Staszica 6/8, Kielce

4. Jagienka

fot. fb.com/SpolemKielce

Fantastyczne miejsce, gdzie naprawdę warto się pojawić. Już od samego rana, ponieważ podawane są tu bardzo smaczne śniadania.  Można tu m.in. dostać makaron z mlekiem lub makaron ze śmietaną. Wiele osób przyzna, że taka potrawa nieodmiennie kojarzy im się ze śniadaniami podawanymi w domach wiele lat temu. Nie można pomijać także dań jarskich, dań mięsnych oraz surówek i sałatek, jakie stanowią idealne dopełnienie dla każdego obiadu. Adres: Grunwaldzka 28, Kielce

5. Turystyczny. Bar PSS Społem

fot. fb.com/SpolemKielce

Osoby przyjezdne może bardzo zdziwić ten fakt, że w środku często można spotkać tutaj nastolatków. Jednak nie przychodzą oni tutaj pod przymusem rodziców. Sami chcą być pewni tego, że będzie dane zjeść im smaczny i pożywny posiłek, który tutaj zawsze otrzymają. Czuć tutaj takiego pozytywnego ducha w powietrzu, który tym bardziej przyciąga do siebie wygłodniałych ludzi z okolic. Takich miejsc na mapie Kielc na pewno nie można pomijać. Tym bardziej że sama nazwa nawiązuje do turystów. Zwiedzając to piękne miasto, można się tu zatrzymać na sycący i pożywny posiłek.

Adres: Żelazna 29, Kielce

6. Centralny Bar Mleczny „CBM” Społem

fot. fb.com/SpolemKielce

Tak kolejne takie miejsce, jakie można znaleźć na mapie tego miasta. Co jest takim wspólnym mianownikiem pomiędzy lokalami należącymi do Społem? Na pewno nowoczesny wystrój, który jest tutaj bardzo dopracowany. Ciekawy mianownik, który pokazuje, że lata przeszłe i nowoczesność mogą się ze sobą porozumieć. Bar znajduje się w takim pawilonie, który tym bardziej podkreśla to, że takie miejsca są na zawsze związane z latami komuny i PRL. Może i z zewnątrz bar mleczny nie zachęca, ale jednak warto wejść do środka i przekonać się, co też można otrzymać na talerzu.

Adres: Władysława Orkana 14a, Kielce

7. Centralny Bar Mleczny „CBM” Społem Kielce

fot. fb.com/SpolemKielce

Prosta, polska kuchnia, gdzie na pewno nie zabraknie śląskich klusek. Do tego jeszcze sos myśliwski, który posłuży nie tylko do podlania klusek, ale także mięska, jakie będzie mu towarzyszyć. Oczywiście, taką kropką nad i będzie surówka z buraków, której na talerzu w takim zestawieniu nie może zabraknąć. Klasyczny, polski obiad, jaki wiele osób zje z wielką przyjemnością. Jednak to nie jedyna propozycja na jaką można liczyć w tym miejscu. Warto poznać inne potrawy, których w karcie dań nie brakuje. Istnieje możliwość zjedzenia na miejscu, jak również zabrania obiadu na wynos.

Adres: Marii Konopnickiej 5, Kielce

8. Bar Pod Filarami

Zdjęcie ilustracyjne fot. Alex Hu | Unsplash

Jeżeli ktoś miałby ochotę na to, aby zjeść naprawdę dobrego schabowego w Kielcach, to już wie, gdzie ma się zgłosić. Tutaj także można spróbować zalewajki, która jest potrawą, jaka należy do rzadkości. Wystarczy porozmawiać z babciami, aby przekonać się, że dzisiaj spotkanie zalewajki w lokalu gastronomicznym, to prawdziwy fenomen. Skoro jednak mowa była już o mięsie, to należy do tego dodać klopsy mielone. W eleganckim lokalu gastronomicznym czegoś takiego człowiek nie dostanie, a tutaj czeka, jako jedna z głównych propozycji, która na dodatek cieszy się dużą popularnością.

Adres: 1 Maja 115, Kielce