Podróże

Kiedy kupić rower w najlepszej cenie?

jazda na rowerze

Sezon rowerowy to czas gdy ceny rowerów niekoniecznie mogą zachęcać do robienia takich zakupów. Zarówno w sklepie stacjonarnym jak i w serwisach internetowych ceny dotyczące całego wachlarza modeli rowerów są wyższe w czasie wiosny i lata. Wyjątkiem może być natomiast wyprzedaż rowerów, która może być dla nas bardzo korzystna.

Kiedy więc najlepiej kupić rower, aby różnił się on znacząco od ceny katalogowej w czasie sezonu? Możemy liczyć na to, że koniec sezonu to będzie idealny moment na zakupy. W okresie jesienno zimowym wielu cyklistów zaopatruje się w rowery na nadchodzący kolejny sezon. W czasie jesieni i zimy sprzedawca może znacznie obniżać ceny zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych.

Gdzie najtaniej kupić rower?

Poszukując rowerów możemy spotykać w Internecie niemalże wszędzie tematy dotyczące rowerów. Na podstawie wyszukiwanych słów będziemy otrzymywać wyniki najbardziej promowane. Sklepy inwestujące w marketing internetowy będą miały większą siłę przebicia od mniejszych sklepów, ale nie znaczy to, że ceny tam będą najlepsze. Rozglądając się za rowerami warto sięgać do różnych źródeł i wybrać odpowiedni sklep rowerowy.

Dobrym pomysłem może być wpisanie się do newsletter na różnych stronach. Dzięki temu nie umknie nam żadna informacja o wyprzedaży. Jeśli w sklepie oferującym rowery pojawi się nowy model to będziemy mieć o tym informację w mailowej zawartości. Jedynie trzeba sprawdzić nasze konto mailowe. Dzięki tej opcji możemy zakupić doskonały rower miejski do jazdy przez cały rok i do tego w świetnej cenie.

Zakup roweru – używane czy nowe?

Kupowanie używanego roweru jest dobre dla naszej kieszeni, ale nie zawsze warto się na taki ruch zdecydować. Chodzi o to, że nie do końca wiemy co sprzeda nam właściciel takiego roweru i w jakim będzie stanie będzie ten pojazd. Pragnąc zainwestować w rower miejski czy rower MTB, który posłuży nam wiele lat warto nieco więcej zainwestować i zwrócić uwagę na nowe modele.

Przy zakupie warto negocjować ze sprzedawcą ewentualny rabat. W szczególności warto to praktykować wówczas gdy organizowane są posezonowe wyprzedaże. Często w czasie takich wyprzedaży można zakupić tanio akcesoria oraz można liczyć na większy wybór odzieży dla rowerzystów w przystępnej cenie. Przy wyprzedażach zakupić można tanio sprzęt nawet takiego producenta jak Kross czy Shimano.

Kupno roweru dla dziecka

Rozglądając się za rowerem dla dziecka warto wiedzieć o tym, jakimi modelami dzieciom jeździ się najlepiej. Fora dla cyklistów i ogólnie Internet jest pełen cennych informacji na temat dobierania bicykla dla dzieci w praktycznie każdym wieku. Po zasięgnięciu takich informacji po prostu znajdź wyniki dopasowane do Twoich preferencji i kup idealnie dobraną nową pozycję dla garażu Twojego dziecka.