Podróże

Najpopularniejsze kierunki podróży – lato 2019

Chorwacja - Zadar

Co roku te same dylematy – gdzie udać się na zasłużony odpoczynek? Które miejsca zasługują na naszą szczególną uwagę? Gdzie będzie najtaniej? Gdzie najciekawiej? To tylko część z wielu pytań, jakie nurtują nas przed każdą podróżą. Co ważne – na próbie znalezienia odpowiedzi na nie tracimy nieraz naprawdę bardzo wiele cennego czasu! Tymczasem na stronie popularnej wyszukiwarki lotów, pojawił się ostatnio wyjątkowy przewodnik na lato!

Wyszukiwarka KAYAK – Twoje poszukiwania, Twoje odkrycie

Na początek warto powiedzieć kilka słów o samym KAYAK. Otóż to strona, która zarazem posiada doskonałą wyszukiwarkę tanich lotów, jak i dzięki specjalnym algorytmom oferuje pomoc w znalezieniu hoteli czy samochodów. Oprócz tego znajdziemy tam wiele cennych informacji, a pośród nich Letni Przewodnik Travel Hacker 2019, stanowiący błyskotliwą i pełną analizę trendów tego roku, przeprowadzoną właśnie przez ekspertów serwisu.

Travel Hacker Guide 2019 – informacje i zalety

Jak przedstawiają się walory tego przewodnika? Przede wszystkim dzięki gruntownej analizie 1,5 miliarda rocznych wyszukiwań, wyszczególniono pewne wyjątkowe kierunki na podstawie różnych kryteriów. W ten sposób mamy…

1) Top 10 według rosnącej popularności

To pierwsza kategoria, jaką wyróżnili autorzy przewodnika. Tutaj przedstawione zostały miasta, które w porównaniu z ubiegłymi latami stały się znacznie bardziej popularne. Jaka może być przyczyna takiej rosnącej popularności? Cóż domniemanych przyczyn może być wiele, a wśród nich na pewno znajdzie się uruchomienie tanich lotów do danych destynacji, odkrycie wyjątkowych atrakcji czy też przyciągające uwagę festiwale. Jakie miasta zaś znalazły się pośród tej top dziesiątki? Warto zdradzić trochę i powiedzieć, że dużym zaskoczeniem okaże się Port Luis, znajdujący się na miejscu, perła wschodu – czyli ukraińska Odessa nad Morzem Czarnym zajmująca ósme miejsce czy też arabski Bejrut na miejscu dziewiątym. Warto w tym momencie podkreślić, że każde miasto jest szczegółowo opisane, udzielono także wszelkich koniecznych i przydatnych wskazówek odnośnie danych miejsc.

2) Top 10 najczęściej wyszukiwanych kierunków

Przejdźmy jednak do następnej, wcale nie mniej ciekawej kategorii, jaką były najczęściej wyszukiwane kierunki. Pewnym zaskoczeniem okaże się tu egzotyczny Bangkok – stolica Tajlandii, która osiągnęła pierwsze miejsce. Niespodziankami będzie na pewno również to, jak wysoką pozycję zajęły pozornie nieznane miejsca takie jak Burgas czy Denpasar.

3) Top 10 tanich kierunków

Ten ranking z pewnością będzie prawdziwym magnesem dla wielu z nas. Czemu bowiem mamy wydawać dużo, skoro na wyciągnięcie ręki są piękne kraje, w których naprawdę mało zapłacimy? Co ciekawe znajdziemy tu kilka miast włoskich, dwa malutkie, urocze i tanie miasteczka na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii, ale też… mało znaną, a słynącą ze swojej starówki i portu stolicę nadbałtyckiego kraju – Rygę oraz nowoczesne oblicze Anglii, czyli Liverpool.

Wyszukiwarka Cały Świat

Doskonałą opcją jest obecna na stronie wyszukiwarka Cały Świat. Jak ona działa? Otóż tutaj wpisujemy z jakiego miasta chcemy dokąd lecieć. W odpowiedzi pokazują nam się średnie ceny lotów wraz z informacjami, w jakich miesiącach loty między podanymi destynacjami są najtańsze, czy najdroższe oraz jak ceny zmieniają się w czasie. Umożliwia nam to oszacowanie, ile miesięcy przed powinniśmy zdecydować się na zakup biletu oraz jaka cena jest naprawdę rozsądna.

Travel Hacker Guide 2019 – doskonały na przyszły rok

Wszystko wydaje się piękne… jednak przecież to są dane opracowane na podstawie roku, który powoli zaczyna już mijać. Czy w związku z tym będą nam jakkolwiek jeszcze pomocne? Oczywiście, że tak! Przede wszystkim taki przewodnik Travel Hacker Guide 2019 na pewno otworzy nam pewne horyzonty i zaciekawi miejscami, o których nigdy byśmy nie pomyśleli, że w ogóle mogą być tanie tudzież mieć w sobie cokolwiek interesującego. Co więcej takie uporządkowane top listy pomogą nam znacząco w zaplanowaniu przyszłych podróży. Może, wiedząc co jest najbardziej popularne wśród turystów, zdecydujemy wybrać się w takie popularne miejsce albo wręcz przeciwnie – z marszu odrzucimy te kierunki jako zbyt znane?

Oczywiście dużą pomocą będzie także wyszukiwarka Cały Świat pomagająca nam racjonalnie i ekonomicznie zakupić bilety w najbardziej dogodnym terminie!