10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Kazimierz dolnym

dom

Kazimierz Dolny to miasto w województwie lubelskim leżące nad Wisłą. Jest to małe miasto liczące około 3 tysiące mieszkańców. Nazywany jest perłą polskiego renesansu.

Miasto bardzo znane i licznie odwiedzane przez turystów. W ciągu roku Kazimierz Dolny odwiedza około miliona osób nie tylko z Polski, ale również z zakątków całego świata. Najwięcej osób zwiedza te miasteczko w sezonie wiosenno-letnim.

1. Bardzo często odwiedzanym miejscem przez rodziców z dziećmi w Kazimierzu Dolnym jest kościół farny, który został zbudowany w 1586-1589, jednak swoją popularność zwiększył po przebudowie w 1620 roku, gdzie dodano słynne organy znane z całej Polsce.

Organy te wyróżniają się dwiema klawiaturami ręcznymi i jednymi nożnymi, mające 36 rejestrów. Mimo kilkuset lat zachował się oryginalny stół gry w kolorze drewna, posiadający krótką oktawę. Klucze rejestrowe dla sekcji znajdują się za plecami osoby grającej na organach. Na wyposażeniu organy mają również dzwonki oraz kotły. Koncerty cieszące się wielką popularnością można posłuchać podczas Letnich Wieczorów Muzycznych.

2. Rejsy po Wiśle

Jedną z atrakcji dla dzieci w Kazimierzu Dolnym są rejsy po Wiśle. Statki wypływają z portu w Kazimierzu Dolnym i płyną do „Krowiej wyspy”, mijając po drodze Męćmierz oraz stare kamieniołomy. Dzieciom na pewno taki rejs przypadnie do gustu, gdyż trwa około 60 minut i ma przerwę w porcie Janowiec.

3. Góra Trzech Krzyży

Miejsce z którego rozciąga się piękny widok na cały Kazimierz Dolny, Wisłę kojarzącą się z wielką wstęgą oraz całą pobliską okolicę. Z dołu góra też wygląda okazane, gdyż widnieje z dołu widok na wzgórze z trzema krzyżami na górze. Miejsce często uczęszczane ze względu iż wznosi się ona nad Rynkiem więc lokalizacja kusi, jednak wejście na górę jest płatne. Mimo to warto się tu wybrać aby zobaczyć panoramę miasta i wspomnieć ofiary cholery, której epidemia wybuchła na tych terenach na początku osiemnastego wieku. Widnieją tam trzy wysokie krzyże.

4. Zespół Zamkowy w Kazimierzu Dolnym

Wyjątkowy zamek ze średniowiecza, cieszący się znakomitą architekturą. Składa się z cylindrycznej, wysokiej i monumentalnej wieży oraz z zamku. Dzięki nim można dowiedzieć się o powstaniu i funkcjonowaniu średniowiecznego miasta. Jest to świadectwo i potwierdzenie historii z regionu. Jest to miejsce w którym z chęcią badaniami zajmują się historycy, badacze, artyści oraz fotografowie. Podczas zwiedzania zamku dzieci będą zachwyceni opowiadaniami przewodników, którzy zadbają o to, aby mali podróżnicy byli zadowoleni i z chęcią słuchali opowiadań, legend o zamku i okolicach. Miejsce te jest bardzo często odwiedzane przez rodziny z dziećmi.

5. Szlaki rowerowe

Można wybrać się z dziećmi na ciekawą wycieczkę rowerową, ciekawie przygotowanymi szlakami i ścieżkami rowerowymi, którzy z innej perspektywy ukażą nam piękno Kazimierza Dolnego. Do wyboru jest kilka szlaków, każdy znajdzie coś dla siebie. Znanym i lubianym szlakiem jest Szlak Renesansu Lubelskiego.

6. Muzeum Nadwiślańskie

Posiada 6 oddziałów zlokalizowane w trzech miejscowościach. Cztery z nich znajdują się w Kazimierzu Dolnym. Muzeum ma na celu ukazanie zbiorów zebranych przez wiele lat o dziedzictwie i kulturze Kazimierza Dolnego. Można obejrzeć ciekawe wystawy, dzięki którym w sposób ciekawy dzieci dowiedzą się informacji o zwiedzanym mieście.

7. Magiczne Ogrody

Rodzinny park tematyczny w którym możemy poczuć się jak w bajce. Jest to pierwszy w Polsce tego typu ośrodek. Ogród jest pełen drzew i kwiatów wśród których poznasz zamieszkałe w parku stworzenia. W parku twoje dziecko rozwinie swoją wyobraźnie, będzie mógł się rozwijać dzięki doświadczeniom sensorycznym i stymulującym wpływającym na rozwój. Jest to miejsce dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Jeśli zgłodniejesz będziesz mógł skorzystać z restauracji lub kupić pamiątki w wyjątkowym sklepiku. W ofercie jest ciuchcia, place zabaw, karuzele, tunele, zamek wróżek, zjeżdżalnie oraz ciekawe tunele. Każde dziecko będzie tu szczęśliwe.

8. Stary Rynek

Miejsce wyjątkowe, można podziwiać tu zabytkowe uliczki, kamienice Przybyłów lub usiąść w kawiarni lub w restauracji. Warta do zobaczenia na rynku jest zabytkowa studnia, która mimo tylu lat nadal jest czynna.

9. Drożdżowy Kogut

Symbolem Kazimierza Dolnego jest drożdżowy kogut. Dzieci z wielką chęcią będą chciały usłyszeć legendę o kogucie, któremu udało się przechytrzyć diabła. Do dziś drożdżowe koguty i ich historia jest obowiązkowym punktem każdej rodzinnej wycieczki.

10. Wąwóz Korzeniowy Dół

Uważany za najpiękniejszy w mieście. Każdego roku można zobaczyć tu tłumy turystów zachwycających się przyrodą i jej cudami. Można tam zobaczyć wyjątkowe korzenie drzew, które rosną na skarpach. Można się tam poczuć jak w powieściach Tolkiena. Jeśli świeci słońce nie można oderwać oczu od kolorów jakie można zobaczyć w wąwozie. Często można spotkać tam malarzy oraz fotografów zachwycających się pięknem przyrody.

4/5 - (liczba ocen: 16)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.