Polska

5 Najlepszych Kawiarni w Rzeszowie ☕

kawiarnie rzeszów

Rzeszów to wyjątkowo klimatyczne miasto, które przyciąga ludzi. W tym przypadku można mówić nie tylko o turystach, ale także o osobach szukających swojego miejsca na ziemi. Niezależnie od tego, czy mieszkasz tutaj na stałe, czy chcesz jedynie skorzystać z atrakcji turystycznych i nieco pozwiedzać, warto wiedzieć, które kawiarnie są godne odwiedzenia. Warto wspomnieć, że w najlepszych lokalach nie tylko można wypić aromatyczną kawę lub ciepły napój, ale także zjeść coś smacznego. Poniżej znajdziesz opis kilku takich kawiarni w Rzeszowie.

1. Kawiarnia Hola Lola

Bez wątpienia jedną z najlepszych kawiarni w Rzeszowie jest ta o łatwej do zapamiętania nazwie Hola Lola. Lokal ten mieści się przy ulicy Mickiewicza 3.

W menu znajdziesz wiele dobroci, jeśli chodzi o kawię można polecić na przykład espresso, cappuccino, czy też americano. Dostępne są tutaj również kanapki, zestawy idealne na śniadania, a także napoje z procentami.

Śmiało można powiedzieć, że oferta jest bardzo różnorodna i każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Jeśli szukasz kawiarni, w której można spotkać się ze znajomymi lub bliskimi, ten lokal sprawdzi się doskonale.

Warto wspomnieć, że lokalizacja spodoba się turystom. W pobliżu jest bowiem wiele miejsc godnych odwiedzenia jak na przykład Muzeum Dobranocek ze Zbiorów W. Jamy, czy też Rzeszowskie Piwnice – interaktywna instytucja kultury.

2. Powoli cafe

Kolejnym miejscem, o którym warto pamiętać jest Powoli cafe. Aby skorzystać z oferty tego wyjątkowego lokalu trzeba udać się na ulicę Mickiewicza 4.

Wystrój jest bardzo klimatyczny i przytulny, tutaj każdy może poczuć się komfortowo i swobodnie. Właśnie dlatego Powoli cafe to świetne miejsce na romantyczną randkę lub spotkanie z przyjaciółmi.

Menu jest tak różnorodne, że każdy wielbiciel dobrej kawy i smacznych przekąsek może znaleźć tutaj coś dla siebie. Warto polecić na przykład dobroci takie jak iced latte, cappuccino fredo, ciasto banoffee, słodkie rogale.

Powoli cafe można polecić nie tylko osobom, które mieszkają w Rzeszowie na stałe, ale także osobom, które są tutaj tylko na chwilę. W niedalekiej odległości od lokalu znajdują się ciekawe miejsca jak na przykład Park Kultury i Wypoczynku, Dom Strachu Rzeszów, czy też aleja Pod Kasztanami.

3. Coffeina

Jeśli lubisz dobrą kawę i klimatyczne miejsca, koniecznie dodaj do swojej listy lokali godnych odwiedzenia ten o nazwie Coffeina. Kawiarnia jest zlokalizowana przy ulicy Kościuszki 5.

Dzięki różnorodnemu menu można polecić ją każdemu, a już szczególnie osobom szukającym miejsca serwującego smaczne i sycące śniadania, które dodają pozytywnej energii na cały dzień.

W menu znajdziesz nie tylko kawę i śniadania, ale też słodkości takie jak sernik.

Coffeina sprawdzi się świetnie zarówno w przypadku miejscowych, jak i osób, które jedynie odwiedzają Rzeszów. Po skorzystaniu z oferty lokalu warto odwiedzić Plac Cichociemnych lub też Letni Pałac Lubomirskich w Rzeszowie.

4. Piętro Cafe

Kolejnym miejscem, o którym należy pamiętać, jeśli chodzi o Rzeszów, jest oczywiście Piętro Cafe. Lokal znajdziesz udając się pod adres Rynek 10.

Jest to wyjątkowo klimatyczny Cafe Bar, a właściciele inspirowali się kawiarnią Vinyl Cafe. Tutaj można poczuć się naprawdę komfortowo. Miejsce warto polecić każdemu miłośnikowi dobrej kawy, a już szczególnie osobom, które chcą się zrelaksować w swoim towarzystwie, odpocząć po ciężkim dniu.

W menu znajdziesz nie tylko kawę i herbatę, ale także grzaniec, ciepłe napoje, herbatę z prądem, soki. Warto wspomnieć, że fani płyt winylowych na pewno poczują się tutaj szczególnie dobrze, podobnie jak osoby lubiące czytać książki lub grać w gry planszowe.

Piętro Cafe jest tak świetnym miejscem, że trudno stąd wyjść. Warto jednak po odpoczynku wyruszyć w miasto i odwiedzić Fontannę Multimedialną, Wille secesyjne, czy też Lisią Górę.

Stary Piernik

Ostatnim, ale wcale nie gorszym miejscem od innych tutaj wymienionych jest lokal Stary Piernik. Aby skorzystać z oferty, trzeba udać się pod adres: ul. Kościuszki 9.

Wystrój spodoba się nawet najbardziej wymagającym osobom. Jest to szczególnie dobra propozycja na spotkanie ze znajomymi lub relaks po ciężkim dniu bez towarzystwa.

Menu jest bardzo różnorodne, a więc bez trudu znajdziesz w nim coś dla siebie. Warto polecić na przykład americano, białą kawę lub irish coffee. Znajdzie się tutaj coś również dla głodnych: sałatka cezar, rosół drobiowy, policzki wieprzowe. Stary Piernik to miejsce, które warto polecić miłośnikom kawy, a także osobom szukającym lokalu ze smacznym i pożywnym jedzeniem.

Niezależnie od tego, czy chcesz zjeść śniadanie, obiad, czy kolację, w menu tego lokalu możesz znaleźć coś dla siebie. Jeśli chodzi o lokalizacje, jest ona wyjątkowo korzystna. Stąd można udać się na przykład do Rzeszowskich Piwnic lub też na wrotki do WyWrotki.