Europa

20 Najlepszych Atrakcji Dla Dzieci w Katanii

Etna
Etna w tle

Katania to urokliwe miasto portowe znajdujące się tuż u podnóży wzbudzającej respekt Etny. Miasto mieści się na Sycylii i bez wątpienia zasługuje na miano jednego z najbardziej klimatycznych włoskich miasteczek. Zachwyca nie tylko wspaniała architektura minionych epok, ale również jeden z najsłynniejszego wulkanu oraz przyrody. Mówi się, że turyści dzielą się na dwie grupy – tych, którzy zachwycają się tym niezwykłym miastem i tych, którzy przyglądają mu się z dezaprobatą. Przez wiele lat Katania musiała zmagać się z nieoczekiwanymi erupcjami Etny. Zastygła czarna lawa pochodząca z wnętrza wulkanu stała się także głównym budulcem, dlatego miasto w niektórych partiach zdaje się być dosyć ciemne. Warto jednak pamiętać, że Katania to także idealna przystań dla rodzin z dziećmi. Miasto bardzo dba o świetną ofertę turystyczną dla dzieci, a te z pewnością nie będą się tutaj nudzić. Jakie miejsca warto wziąć pod uwagę?

1. Museo Storico dello Sbarco in Sicilia 1943 

Rewelacyjne miejsce dla małych miłośników historii, zwłaszcza tej dotyczącej II Wojny Światowej. Na terenie obiektu będzie można podziwiać wiele interesujących wystaw multimedialnych, które przybliżą nieco sytuację Katanii z okresu okrutnej wojny.
Adres: Piazzale Rocco Chinnici, 95129 Catania

2. Parco Naturale Regionale dei Nebrodi

Pięknie zaaranżowany park miejski, który pozwala nieco odetchnąć od zatłoczonych uliczek w centrum miasta. To idealna lokalizacja na rodzinny spacer. Poza imponującymi pomnikami przyrody, w parku znajduje się również sporych gabarytów fontanna z pitną wodą.
Adres: Province di Catania, Enna, Messina

3. Museo dell’opera dei Pupi

Muzeum dziedzictwa to wyjątkowe miejsce na mapie Katanii. Właścicielom na przestrzeni lat udało się zgromadzić imponujące eksponaty. Będziemy mogli obejrzeć w tym miejscu wiele elementów pochodzących z prywatnych kolekcji, m.in. lalki czy zbroje, które na najmłodszych gościach zawsze robią kolosalne wrażenie.
Adres: Via Castello, 1, 95036 Randazzo CT

4. Museo Del Cinema

Muzeum Kina to miejsce, do którego powinien zajrzeć każdy miłośnik filmów. Na miejscu będzie można zapoznać się z ekscytującą historią kina i zapoznać się z wieloma technicznymi elementami, które obecnie należą już do historii. To niezbyt duże muzeum zachwyca pod względem pomysłowości.
Adres: Piazzale Rocco Chinnici, 95129 Catania CT

5. Castle of Frederick II

Zamek Fryderyka II to zdecydowanie atrakcja, którą warto wziąć pod uwagę podczas wizyty w Katanii. Niepodal znajduje się urokliwa wioska Montalbano Elicona. Na zamku z kolei mieści się obecnie niezwykle interesujące muzeum z bronią.
Adres: 98065 Montalbano Elicona, Mesyna

6. Basilica di Santa Maria Assunta 

Wyjątkowo imponująca bazylika, która wyróżnia się na tle innych włoskich budowli tego typu. Warto wiedzieć, że konstrukcja powstała z wulkanicznego kamienia, którego z racji bezpośredniego sąsiedztwa z Etną, nie brakuje w okolicy.
Adres: Piazza della Basilica, 5, 95036 Randazzo C

7. Etnaland 

Jedna z najwspanialszych atrakcji w prowincji Katania, które powstały przede wszystkim z myślą o najmłodszych. To świetny tematyczny park rozrywki, w którym będzie można podziwiać wspaniałe modele dinozaurów. Na terenie obiektu znajdują się również ekscytujące kolejki górskie, ekstramalne i wodne atrakcje.
Adres: Contrada Agnelleria, 95032 Belpasso CT

8. Butterfly House 

Wyjątkowa motylarnia, która skrada serca dzieciom w każdym wieku. Można tutaj nie tylko podziwiać wspaniałe okazy tych pięknych owadów, ale również zdobyć wiele interesyjących informacji na temat ich życia. Przewodnik z wielką radością odpowiada na wszystkie pytania, a jego zaangażowanie udziela się wszystkim zwiedzającym.
Adres: Via Dietro Serra, 6, 95029 Viagrande CT

9. Polo Tattile Multimediale

Miejsce, do którego bez wątpienia warto zajrzeć. Na terenie obiektu znajduje się sporo makiet ważnych budowli znajdujących się na terenie Katanii. Miejsca gwarantuje również niebywale zmysłową przygodę. Mieści się tutaj „Bar w ciemnościach”, który pozwala poznawać otoczenie z perspektywy osoby niewidomej. To dla wielu gości największa atrakcja, która wyostrza wszystkie pozostałe zmysły i pozwala odbierać rzeczywistość w zupełnie inny sposób.
Adres: Via Etnea, 602, 95128 Catania CT

10. Orto Botanico dell’Università di Catania

Niezwykły ogród botaniczny, w którym będzie można podziwiać zarówno kolekcje rodzimych, jak i bardziej egzotycznych roślin. W specjalnej szklarni znajdują się kaktusy oraz wyjątkowe okazy monster.
Adres: Via Etnea, 397, 95128 Catania CT

11. Gole Alcantara Botanical and Geological Park 

Botaniczno-geologiczny park, który zachwyca fantastycznymi pomnikami natury. Z pewnością przypadnie do gustu dzieciom i rodzicom. Warto dodać, że na rzece regularnie organizowane są ekscytujące spływy kajakami. Można tutaj podziwiać niezwykłe formy skalne i popływać w przejrzystej wodzie.
Adres: Via Nazionale, 5, 98030 Motta Camastra ME

12. Bazylika Katedralna św. Agaty 

Zwiedzanie obiektów sakralnych może być świetnym pomysłem na rodzinny wypad podczas urlopu w Katanii. Bazylika Katedralna św. Agaty to budowla, która robi wrażenie nawet na najbardziej sceptycznie nastawionych turystach, w tym wymagających dzieciach. Wewnątrz znajdują się podziemne łaźnie, które zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych oraz przyjemny chłód, który bywa zbawienny w najgorętsze dni lata.
Adres: Piazza del Duomo, 95100 Catania CT

13. Piazza del Duomo 

Piazza del Duomo to najważniejszy plac w Katanii i poniekąd wizytówka miasta. Dla dziecka najważniejszym jednak będzie fakt, iż to właśnie wokół pięknej bazyliki znajdują się najciekawsze sklepiki z pamiątkami, a także wyśmienite lodziarnie, obok których po prostu nie sposób przejść obojętnie.
Adres: Via Leonardi, 24, 95131 Catania CT

14. Castello Ursino 

Okazały zamek Ursino pochodzi z XVIII wieku. Obecnie wewnątrz można podziwiać wspaniałe kolekcje archeologiczne oraz całe mnóstwo cennych artefaktów pochodzących z klasztoru. Wyjątkowe miejsce dla dzieci, które pasjonują się historią.
Adres: P.za Federico di Svevia, 21, 95121 Catania CT

15. Villa Comunale di Taormina 

Jeden z piękniejszych parków miejskich w okolicy. Latem będzie stanowił idealne schronienie przed natrętnymi promieniami słonecznymi. Znajduje się na wzniesieniu, a z górnych partii można podziwiać wspaniałe widoki na miasto oraz morze.
Adres: Via Bagnoli Croci

16. Archaeological Civic Museum „Paolo Vagliasindi” 

Wyjątkowe muzeum archeologiczne. Do początków lat siedemdziesiątych w tym miejscu znajdowało się więzienie. Dzisiaj można podziwiać tutaj wiele artefaktów z minionych epok. Na uwagę zasługuje również kolekcja sycylijskich lalek.
Adres: Via Castello, 1, 95036 Randazzo CT

17. Via Degli Archi 

Ta historyczna uliczka znajduje się w miasteczku Randazzo, które mieści się w prowincji Katania. Zdecydowanie warto wybrać się w te strony. Randazzo wygląda jak jedno z tych miejsc, w których czas postanowił się na dobre zatrzymać. Przechadzając się tutejszymi uliczkami wyraźnie można poczuć średniowieczną atmosferę.
Adres: Via Archi, 8, 95036 Randazzo CT

18. Nettuno Park 

Wyjątkowy i świetnie wyposażony park rozrywki, który skradnie serca dzieciom w każdym wieku. Mnogość atrakcji zapiera dech w piersiach. Miejsce spodoba się zarówno dzieciom lubującym się w ekstremalnych, jak i tych spokojniejszych przeżyciach.
Adres: Via del Rotolo, 47, 95126 Catania CT

19. Adventure Etna Park 

Ten rewelacyjny park linowy każdego roku przyciąga rzesze zainteresowanych. Można skorzystać z trzech tras zróżnicowanych pod wzgędem trudności i dopasowanych do wieku gości. Warto dodać, że to świetna atrakcja również dla dorosłych.
Adres: Via Acque del Vescovo, 41, 95022 Milo CT

20. Parco Tematico Sicilia in Miniatura

Świetny park rozrywki dla małych pasjonatów wymarłych już zwierząt. Nie od dziś wiadomo, że dinozaury to dla wielu dzieci niezwykle ekscytujące stworzenia. Na terenie obiektu będzie można zapoznać się z modelami konkretnych przedstawicieli tego gatunku.
Adres: Via Cassone, 114, 95019 Zafferana etnea CT