Europa

10 najpiękniejszych wysp w Grecji

Kreta

Istnieje ponad dwa tysiące wysp greckich, z czego tylko dwieście zamieszkują ludzie. Nic dziwnego, że tak bajkowe okoliczności co roku przyciągają miliony turystów, którzy za każdym razem mogą odwiedzać nowe miejsca i odkrywać indywidualny urok każdej z wysp. Oto dziesięć najpiękniejszych wysp Grecji.

1. Kreta

Kreta to największa i jedna z najczęściej odwiedzanych wysp greckich. To właśnie z tą wyspą wiąże się mnóstwo starożytnych mitów, jak na przykład ten o Ikarze, Dedalu czy o Minosie. Kiedyś była bardzo istotnym punktem na szlakach handlowych Europy, a dziś cieszy się przede wszystkim popularnością wśród turystów z całego świata.

2. Korfu

Korfu to najsłynniejsza z Wysp Jońskich, gdzie zgodnie z mitem Posejdon porwał piękną Kerkirę. Ze względu na piękne widoki i okoliczności przyrody od wieków była uwielbiana przez największych przywódców europejskich i zwykłych podróżników.

3. Santorini

Santorini jest najbardziej charakterystyczną wyspą grecką. Pojawia się często na pamiątkach w całym kraju, a biało-niebieskie domki nieodmiennie kojarzą się z tym miejscem.

4. Zakynthos

Zakynthos to ulubione miejsce wszystkich tych, którzy uwielbiają naturalną pielęgnację. Poza pięknymi widokami na turystów czekają tutaj zdrowe kąpiele w wodzie z dużą zawartością siarki.

5. Kefalonia

Kefalonia należy do Wysp Jońskich i z jakichś powodów jest najrzadziej odwiedzaną wyspą w archipelagu. Jest więc to wymarzone miejsce dla tych, którzy cenią prywatność i nie lubią tłumów na plażach.

6. Wyspa Rodos

Wyspa Rodos często nazywana jest symbolem Grecji. Kurort w klimacie śródziemnomorskim i szereg opcji dla miłośników wodnych sportów skutecznie przyciągają ogromne ilości ludzi.

7. Mykonos

Mykonos to nietypowa wyspa, która swojej rzeźbie zawdzięcza przydomek Małej Wenecji. Cechą charakterystyczną wyspy są młyny, które budowano tutaj w dużych ilościach od XVII do XIX wieku.

8. Hydra

Hydra to świetny wybór dla tych, którzy lubią atmosferę bohemy artystycznej i samej sztuki. Na przestrzeni lat wielu artystów tworzyło tutaj swoje dzieła. Dodatkowym walorem Hydry jest obowiązujący tutaj całkowity zakaz używania pojazdów mechanicznych.

9. Skopelos

Skopelos to wyspa, którą przeszywają malownicze labirynty wąskich uliczek. Znajdują się tutaj dziesiątki tysięcy drzew oliwnych i miliony sosen.

10. Gavdos

Gavdos to maleńka wyspa grecka, której mieszkańcy utrzymują, że są bezpośrednimi potomkami mitologicznych postaci, Kalipso i Odyseusza. Znajdują się tutaj piękne lasy i wąwozy, a zapach lokalnych potraw unosi się w powietrzu.