Europa

9 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Karlowych Warach

Karlowe Wary

Karlowe Wary to miasto w zachodnich Czechach, bardzo majestatyczne i bajkowe, z wieloma zabytkami na swoim terenie. Leży ono w Zagłębiu Sokołowskim oraz u podnóży szczytów Lasu Sławkowskiego, a także u zbiegu rzek Ohrzy i Teplej. Poznaj najlepsze 10 atrakcji dla dzieci i całych rodzin na terenie Karlowych War.

1. Woda z 12 źródeł

Jest to jeden z najważniejszych etapów wycieczki do Karlowych War. Karlowe Wary bowiem to jedno z największych i najpopularniejszych miast uzdrowiskowych w Europie, ponieważ biją tutaj gorące źródła. Źródeł na terenie miasta jest dużo, jednak od zawsze mówi się, że jest to miasto 12 źródeł, które warto odwiedzić będąc na wczasach w Karlowych Warach. Odnalezienie takiej liczby i spróbowanie wody z każdego źródła to jedna z ulubionych rozrywek rodzin, które się tutaj zatrzymują. Źródła rozmieszczone są na terenie historycznego centrum nad brzegiem rzeki Tepla.

2. Kolejka Linowa Diana

Coś, co z pewnością ucieszy wszystkich najmłodszych. Przejazd kolejką obfitujący w niesamowite widoki, umożliwiający poznanie uzdrowiskowego miasta z nieco innej perspektywy. Kolejka wiedzie dodatkowo na tarasy widokowe, zza których rozciąga się imponujący widok na Karlowe Wary. Wstęp do niej znajduje się pod adresem Mariánská 1218/1.

3. Cesarskie Łaźnie z 1895 roku

Rodzice podczas wczasów z dziećmi uwielbiają wpajać im zamiłowanie do starych budynków i historii miejsc, która często zostaje pomijana i zapominana. Właśnie dlatego na liście znajdzie się duża ilość miejsc historycznych, do których najmłodszych warto zabrać. Jednym z nich są Cesarskie Łaźnie, które znajdują się pod adresem Mariánskolázeňská 2.

4. Zamek Kynžvart (siedziba von Metternichów)

Najmłodsi uwielbiają zamki i ich ruiny, ponieważ mogą bawić się tutaj w rycerzy i księżniczki. Chłopcy ratują swoje siostry przed smokiem i czerpią z tego niezwykłą frajdę. Rodzice będą mogli zobaczyć piękne miejsca i wpoić miłość do historii swoim pociechom. Zamek znajduje się pod adresem Lázně Kynžvart, Czechy, a zwiedzanie z przewodnikiem prowadzi przez 25 pomieszczeń wewnątrz budynku.

5. Muzeum i galeria sztuki w Karlowych Warach

Jest to najlepsze miejsce do poznania historii, tradycji i kultury miasta. Stałymi i najważniejszymi elementami muzeum są wystawy, których zadaniem jest wnikliwe spojrzenie na dynamiczny rozwój miasta jako ważnego uzdrowiska, a także wody i ukazanie wszelkiego rodzaju jej zastosowań jako terapeutycznej. W obiekcie znajduje się również ważna biblioteka, a także ważne dzieła XX-wiecznych artystów czeskich. Muzeum znajduje się pod adresem Goethova stezka 1215.

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach

Do miasta warto wybrać się wtedy, kiedy festiwal filmowy ma miejsce. Działa on nieprzerwanie od 1946 roku i jest jednym z najważniejszych przystanków na światowym festiwalu filmowym. Wówczas na teren Karlowych Warów przybywa ogromna liczba gwiazd, a także filmowców, którzy chcą promować lub obejrzeć ponad 200 filmów. W 2023 roku festiwal trwać ma od 30 czerwca do 8 lipca.

7. Historyczne Muzeum Motocykli

Idealne miejsce dla ojców i synów. Na terenie muzeum znajduje się ponad 40 maszyn, zachowanych w prawie idealnym stanie. Widnieją tutaj również różnego rodzaju artefakty, a także akcesoria motocyklowe z różnego czasu. Miejsce znajduje się pod adresem nám. 5. května 2, Bečov nad Teplou, Czechy, w miejscowości nieopodal Karlowych War.

8. Muzeum Figur Woskowych

Pierwsza wystawa figur miejsce miała już w 1770 roku, a ich stała ekspozycja pojawiła się w Karlowych Warach pojawiła się na początku XX wieku. Można tutaj zobaczyć jedne z najstarszych figur woskowych na świecie, co z pewnością jest ciekawym zjawiskiem. Muzeum znajduje się dodatkowo na terenie Kościoła świętego Łukasza, pod dokładnym adresem Zámecký vrch 4.

9. Kolumnada Sadowa

Na terenie miasta znajduje się również wiele kolumnad, przy których odwiedzający lubią robić sobie pamiątkowe, rodzinne zdjęcia. Jedną z nich jest Kolumnada Sadowa będąca koroną ogrodu Dvořákový sady, w jej cieniu można napić się wody ze źródła Wężowego (Hadí) i Sadowego (Sadový). Znajduje się niedaleko centrum.