Ciekawostki

15 fascynujących ciekawostek o Jennifer Lawrence

twarz Jennifer Lawrence
źródło: Gage Skidmore / Wikipedia

Jennifer Lawrence jest amerykańską aktorką młodego pokolenia oraz laureatką Oscara za rolę w „Poradniku pozytywnego myślenia”. Co warto o niej wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane ciekawostki.

1. Jennifer Lawrence urodziła się i wychowała w stanie Kentucky. Miała czternaście lat, kiedy postanowiła, że w przyszłości zostanie aktorką.

2. W jej marzenia o karierze uwierzyli rodzice, których niemal zmusiła do tego, aby zatrudnili dla niej agenta. Na pierwszych przesłuchaniach wypadała doskonale, mimo że nie miała praktycznie żadnego przygotowania aktorskiego. Okazała się naturalnym talentem.

3. W 2008 roku młoda aktorka otrzymała nagrodę im. Marcello Mastroianniego dla najbardziej obiecującej młodej aktorki. Była to nagroda za rolę w filmie „Granice miłości”, w którym wystąpiła u boku Charlize Theron oraz Kim Basinger.

4. Na początku swojej kariery Jennifer często grywała epizodyczne role w znanych serialach takich, jak „Detektyw Monk”. Z kolei za rolę w produkcji pod tytułem „Terapia domowa” otrzymała Nagrodę Młodych Artystów.

5. Szykując się do roli w „Igrzyskach śmierci” realizowanych na podstawie bestsellerowych książek, aktorka musiała brać udział w wyczerpujących treningach łuczniczych i wspinaczkowych.

6. W 2013 roku Jennifer Lawrence znalazła się na liście najlepiej zarabiających aktorek w Hollywood, a za swoje role w tym roku otrzymała 26 milionów dolarów.

7. Jennifer Lawrence jest daleką krewną znanego muzyka i aktora, Jeremy’ego Rennera. Pokrewieństwo to zostało odkryte przypadkowo przez internautów.

8. Jennifer Lawrence brała udział w castingach do trylogii „Zmierzch”. Zamierzała wcielić się w rolę Belli Swan i zagrać i boku Roberta Pattinsona, ale ostatecznie rolę tę otrzymała Kristen Stewart.

9. Jennifer uchodzi za wyjątkowo bezpretensjonalną i naturalną gwiazdę, która budzi sympatię widzów, kolegów na planie i dziennikarzy.  Bardzo często można ją zobaczyć z paczką Doritos w ręce, ponieważ jest ich wielką wielbicielką i nie przeszkadza jej ten atrybut nawet na czerwonym dywanie.

10. Kiedy okazało się, że jest zbyt atrakcyjna do jednej z ról, poszła na spacer przez zaśnieżony Nowy Jork, zmyła makijaż, rozczochrała włosy i wróciła w stanie dalece odbiegającym od jej normalnego wyglądu, dzięki czemu dostała rolę.

11. Od kilku lat Jennifer Lawrence jest uznawana za jedną z najpiękniejszych i najbardziej seksowanych kobiet na świecie.

12. Odbierając swojego Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie „Poradnik pozytywnego myślenia”, w którym zagrała u boku Bradleya Coopera, przewróciła się na scenie. Na szczęście udało jej się zamienić całą sytuację w żart i wyjść z niej z twarzą.

13. W dzieciństwie była typem chłopczycy. Rodzice wychowywali ją dokładnie tak, jak dwóch braci, przez co jeździła konno i uprawiała sporty. Nie miała za to koleżanek, które wolały inne rozrywki.

14. Jennifer Lawrence ma na dłonie wytatuowany wzór chemiczny wody. Jest tot tatuaż, który ma jej przypominać codziennie o piciu wody.

15. W czasach szkolnych miała pseudonim „Nitro”, ponieważ była nad wyraz energiczna i ciekawa wszystkiego, co działo się wokół.