Podróże

Jedziemy na biwak! Jaki namiot wybrać?

namiot

Uwielbiasz przebywać na łonie natury i zastanawiasz się, gdzie wybrać się na urlop? Próbowałeś biwakowania? Aktywny wypoczynek, podziwianie uroczych widoków i spanie pod namiotem to nie tylko atrakcyjny sposób na wycieczkę dla dorosłych. Szczególnie ucieszą się z takiego wyjazdu dzieci. Musisz tylko wybrać odpowiedni namiot i można ruszać w drogę!

Biwak to świetny sposób na rodzinną wycieczkę

Kemping to dobry wybór, zwłaszcza dla rodzin dziećmi. Na co dzień jesteś zabiegany i nie możesz spędzać z bliskimi tyle czasu, ile byś chciał? Wspólny urlop pod namiotem na pewno was zbliży i dostarczy niezapomnianych wspomnień! Pozostaje tylko najważniejsze pytanie – jaki namiot na biwak wybrać?

Dla dużej liczby osób najwygodniejszy będzie taki o konstrukcji tunelowej. Wygięte w półkola pałąki tworzą szkielet, a na nich rozpięty jest materiał. Dzięki temu, że nie mają skosów, jest tam więcej miejsca. Łatwo też się rozkładają, co jest znaczące zwłaszcza wtedy, gdy nie masz dużego doświadczenia z rozbijaniem namiotów lub często zmieniasz lokalizację. Pamiętaj, że jeśli wybierasz się na biwak z rodziną, namiot nie będzie wam służył jedynie jako sypialnia. Spędzicie w nim zdecydowanie więcej czasu niż tylko kilka godzin nocy, dlatego tak ważna jest tutaj odpowiednia wielkość.

Jeżeli z kolei wybierasz się na samotną wycieczkę lub z jednym towarzyszem, dobrym wyborem będzie namiot kopułowy.

Dobry materiał wpływa na komfort użytkowania namiotu

Namiot na kemping powinien być przede wszystkim wodoodporny. Nie ma tutaj znaczenia, że według prognozy pogody nie spadnie ani jedna kropla. Ulewa może przyjść niespodziewanie, a wtedy musisz mieć odpowiednią ochronę i czuć się bezpiecznie. Wiedząc, że wybrałeś właściwą tkaninę, nie będziesz się martwił o to, że twoje rzeczy zniszczą się, zalane wodą.

Ważna jest również wentylacja twojego tymczasowego mieszkania. Jeżeli tkanina nie przepuszcza wystarczającej ilości powietrza, a na wewnętrznych ścianach osadzają się krople wody, musisz namiot przewietrzyć. Pomogą w tym duże drzwi, które można szeroko otworzyć. Zwróć również uwagę, czy wybrany przez ciebie model posiada wywietrzniki.

Wybierz namiot z dodatkami, które uprzyjemnią korzystanie z niego

Zastanawiając się, jaki namiot na camping wybrać, pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na akcesoria, które mogą ułatwić korzystanie z niego. Będą to na przykład okna. Są ważne zwłaszcza wtedy, gdy wybierasz się na biwak z rodziną, gdzie sporo czasu spędzicie w namiocie. Przebywając na łonie natury, nie zapominaj o owadach. Stają się prawdziwym utrapieniem nie tylko wtedy, gdy wlatują do środka w ciągu dnia. Prawdziwie denerwujące są w nocy. Z pewnością dobrze wiesz, jak ciężko zasnąć, słysząc uporczywe bzyczenie. Pomogą tutaj moskitiery. Jeśli model, który wybierasz, nie ma ich w zestawie, zawsze możesz je dokupić.

Wybór odpowiedniego namiotu na kemping jest kluczowy, jeśli zależy ci na relaksie i odpoczynku. Dzięki dobremu materiałowi i dodatkom wyjazd przebiegnie spokojnie i będzie pięknym wspomnieniem.

artykuł sponsorowany