Polska

10 Najlepszych Atrakcji Dla Dzieci w Jarosławiu

Kamienica grunwaldzka w Jarosławiu
źródło: Mcdrwal / Wikipedia

Jarosław to miasto położone na Podkarpaciu, które leży w przepięknej krainie Doliny Dolnego Sanu i Podgórza Rzeszowskiego.

Miasto położone jest nad rzeką San. Choć jest to niezbyt popularne w kraju miasto, kryje w sobie wiele tajemnic i bardzo ciekawych miejsc do odwiedzenia przez całą rodzinę. Oto najlepsze atrakcje dla dzieci w Jarosławcu.

1. Podziemne Przejście Turystyczne

Znajduje się w podziemiach trzech kamienic znajdujących się w Jarosławiu. Jest to również jednak z najbardziej nowoczesnych atrakcji tego typu, która wprowadza w ukryte bogactwa i tajemnice dawniejszego Jarosławia. Ekspozycje znajdujące się na trasie podziemnego przejścia wyposażone są w elementy multimedialne, które znacznie uatrakcyjniają całe zwiedzanie. Dla odwiedzających możliwe są pewne wyjątkowe zabawy i atrakcje, takie jak lepienie w glinie, rozmowa z kupcami lub pływanie szkutą. Można się tutaj zapoznać z historią jednej z największych katastrof budowlanych w historii Polski.

2. Sala Zabaw Korona

Doskonałe miejsce dla dzieci, do spędzenia dnia na aktywnych rozrywkach. W sali zabaw znajduje się bardzo duża konstrukcja, pełna tajemniczych przejść, zjeżdżalni i labiryntów. Dzieci mogą spędzić w niej bardzo wiele czasu i zupełnie nie czuć upływu czasu na fantastycznej rozrywce. Dodatkowo w sali zabaw znajdują się wyeksponowane klocki lego, przedstawiające wiele sytuacji z prawdziwego życia, które pobudzą wyobraźnię dzieci i zachęcą je do kreatywnej zabawy.

3. Muzeum Fajek i Dzwonów

Będąc w Jarosławiu warto wybrać się kawałek po okolicy w celu odwiedzenia Muzeum Fajek i Dzwonów. Miejsce to jest jedynym tego typu obiektem, posiadających ekspozycję fajek oraz dzwonów. Produkcja fajek oraz dzwonów to jedne z najsłynniejszych wyrobów pochodzących z tych okolic. Muzeum znajduje się na Wieży Zegarowej z niezwykłą panoramą rozciągającą się z tarasu widokowego.

4. Parkus Gigantus

W niedalekiej odległości od Jarosławia znajduje się bardzo unikatowe miejsce, jakim jest Parkus Gigantus. Na jego terenach znajduje się wiele owadów bardzo dużych i nietypowych rozmiarów. Pozwala to dzieciom na zapoznanie się z najciekawszymi okazami wyjątkowych zwierząt, których zazwyczaj nie mają okazji podziwiać każdego dnia. Dostępny jest również fantastyczny małpi gaj, umożliwiający doskonałą zabawę dla dzieci i nieco odpoczynku dla ich rodziców i rodzin.

5. Dinozekolandia

Niesamowite miejsce pozwalające na zapoznanie się z okazami dinozaurów, które dawniej zamieszkiwały naszą planetę. Dzieci zachwycą się figurami tych niepowtarzalnych stworzeń. Dinozekolandia to miejsce pobudzające w dzieciach ogromne pokłady wyobraźni, a także ciekawość świata i jego tajemnic przyrodniczych i historycznych.

6. Zamek kazimierzowski

Znajduje się na niewielkich rozmiarów wzgórzu niedaleko Jarosławia. Został wybudowany przez samego Kazimierza Wielkiego, co czyni go bardzo wyjątkowym i przypominającym o dawnych czasach. Zamek w obecnym wyglądzie nie jest oryginalny, ponieważ został w między czasie rozebrany, a następnie zrekonstruowany.

7. Zamek w Krasiczynie

Przepiękne miejsce znajdujące się niedalekiej odległości od Jarosławia. Niezwykły obiekt, który jest otoczony wyjątkowym przy zamkowym parkiem, pozwalającym na aktywny odpoczynek podczas spaceru w gronie najbliższych. Zamek posiada kilka baszt, bardzo atrakcyjnych zarówno wizualnie, jak i historycznie. Cały zamek wybudowany został w stylu renesansowym i wszystkie elementy nawiązują do tego okresu.

8. Arboretum

Doskonałe miejsce na relaksujący, lecz aktywny wypoczynek w pięknym, naturalnym otoczeniu. W Arboretum znajduje się przynajmniej kilka tysięcy niezwykłych gatunków roślin, które mają przeróżne pochodzenie i wygląd. Jest to więc bardzo zróżnicowane i ciekawe wizualnie miejsce do odpoczynku w gronie całej rodziny. Najmłodsi mogą zwiedzać ścieżki z poziomu rowerka lub hulajnogi.

9. Stok narciarski

Będąc zimą w Jarosławiu, warto wybrać się na pobliski stok narciarski. Należy on do Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Stok został oddany do użytku w 2005 roku i jest świetnym miejscem na rozrywkę dla odwiedzających w każdym wieku. Dzieci mogą nauczyć się tutaj jazdy na nartach lub spędzić czas na innych zimowych zabawach, takich jak jazda na sankach. Stok ten daje wiele możliwości i dzięki temu można tu spędzić cały dzień na niesamowitej zabawie na śniegu. Dzieci zmęczone śnieżnym szaleństwem z pewnością będą wspominać to niezwykłe miejsce z wielkimi i przede wszystkim dobrymi emocjami.

10. Centrum zabaw Dino

Jest to doskonale zorganizowane miejsce na rozrywkę dla dzieci. Konstrukcja znajdująca się na terenie centrum jest dwupoziomowa i posiada całą gamę atrakcji. Między innymi są to baseny z kulkami, tory przeszkód, zjeżdżalnie i trampoliny. Atrakcje są zróżnicowane pod względem trudności i sprawdzą się dla dzieci w różnym wieku. Dla dzieci do trzech lat przewidziane zostały zupełnie inne formy rozrywki i zabawy niż dla starszych dzieci. Pociechy mogą spędzić w centrum nawet cały dzień i ani przez jedną sekundę nie poczują się znudzone.