Podróże

Jakie buty neoprenowe kupić, by zimą i wczesną wiosną swobodnie wchodzić do wody?

kobieta w wodzie

Tej zimy morsowanie zyskało ogromną popularność. Sporty wodne ciekawią coraz większą ilość osób, a dostępny w tym celu sprzęt i odzież zimą są jeszcze bardziej przystępne cenowo. Jeżeli chcemy zahartować swój organizm i rozpocząć swoją przygodę ze sportami wodnymi już teraz powinniśmy jednak zainwestować w coś, co nieco ochroni nas przed trudami otwartych zbiorników wodnych. W tym tekście podpowiadamy dlaczego warto zainwestować w buty neoprenowe i u kogo sprawdzą się one najlepiej.

Czym są buty neoprenowe?

Ich konstrukcja nie różni się wiele od klasycznego obuwia sportowego. Buty neoprenowe mogą występować w niskiej lub wysokiej, zasłaniającej kostki, wersji. Ich krój jest przylegający do stopy, a pod nią umieszczona jest gumowa podeszwa. To, co wyróżnia ten rodzaj obuwia to materiał, z jakiego jest wykonane – neopren. Tkanina stosowana również w piankach, jakie ubierają na siebie osoby uprawiające rozmaite sporty wodne, pozwalająca na dobre zachowanie temperatury ciała, chroniąca przed wychłodzeniem, elastyczna i szybkoschnąca. Buty neoprenowe są bardzo elastyczne, by zachować pełną ruchliwość stóp. W ich konstrukcji duży palec najczęściej jest oddzielony od pozostałych, dzięki czemu osoby uprawiające na przykład windsurfing mogą zyskać lepszą przyczepność do deski. Gumowa podeszwa butów neoprenowych jest na tyle gruba, by chronić stopy przed ostrymi kamykami, muszelkami i innymi rzeczami, jakie mogą znajdować się na dnie akwenu, jednak na tyle cienka, by nie ograniczać czucia.

buty neoprenowe
Źródło: Sklep Windsurfingowy i Kitesurfingowy SurfShop.pl

Jak dobrać buty neoprenowe?

Obuwie tego rodzaju powinno być możliwie najlepiej dopasowane do stopy, dlatego należy je dobrać pod względem płci użytkownika. W sklepach ze sprzętem i odzieżą do sportów wodnych bez problemu znajdziemy buty neoprenowe damskie i buty neoprenowe męskie. W ofercie znanych producentów występują także buty neoprenowe dziecięce, które chronią stopy najmłodszych adeptów sportów wodnych. Ich kolorystyka zazwyczaj jest stonowana, a konstrukcja prosta i wygodna. Buty neoprenowe zapinamy przy pomocy specjalnego ściągacza, a przy zakupie zwracamy szczególną uwagę na zastosowanego neoprenu. Istnieją modele dostosowane do noszenia podczas różnych pór roku, dlatego w okresie między jesienią a wiosną stosuje się te grubsze, latem zaś wystarczy nam cienka warstwa materiału.

Kup buty neoprenowe w dobrym sklepie, by zapewnić sobie najlepszą jakość

Dostępne w sklepach ze sprzętem i odzieżą sportową buty neoprenowe pochodzą z ofert znanych i docenianych producentów. Dzięki temu mamy pewność, że wybrany przez nas model będzie odznaczał się wysoką jakością i posłuży nam przez wiele sezonów. Buty neoprenowe Warszawa możemy znaleźć w sklepach SurfShop przy ulicy Wrocławskiej 25 i Ostrobramskiej 38b. Buty neoprenowe Gdańsk dostępne są w SurfShopie mieszczącym się przy alei Grunwaldzkiej 211, w galerii City Meble. Jeśli znamy długość swoich stóp możemy bez problemu nabyć buty neoprenowe online pod adresem surfshop.pl.

Buty neoprenowe są produktem, który przydaje się praktycznie każdej osobie mającej styczność z otwartą wodą. Dzięki nim możemy zabezpieczyć nasze stopy przed wychłodzeniem w chłodniejsze pory roku, na przykład morsując, a także ochronić się przed urazami podczas letnich spacerów na plaży. Wytrzymałość wysokiej jakości produktów z pewnością nas nie zawiedzie, dlatego warto wyposażyć swoją garderobę w przynajmniej jedne buty neoprenowe – nasze stopy z pewnością będą nam wdzięczne.

Zainteresowany sprzętem na wind i kitesurfing? Kup online na -> SurfShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:
Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211
Chałupy, ul. Kasperska 4
Chałupy, ul. Kasperska 4a (Polaris)
Warszawa, ul. Wrocławska 25
Warszawa, ul. Ostrobramska 38 b

Źródło: Sklep Windsurfingowy i Kitesurfingowy SurfShop.pl