Podróże

Jaki kask rowerowy wybrać na zbliżający się sezon? Nowości 2022

kask rowerowy

Kask rowerowy to niezwykle istotny element wyposażenia każdego kolarza. Jego zadaniem jest ochrona naszej głowy, by uchronić nas przed groźnymi urazami w przypadku upadku lub uderzenia w głowę. Dodatkowo, dla wielu rowerzystów kask rowerowy to dodatek zapewniający modny wygląd i pełniący rolę dopełnienia kolarskiej stylizacji. Sprawdźmy więc, na jakie modele warto zwrócić uwagę w tym sezonie i jakie nowości z tego roku szczególnie powinny zwrócić naszą uwagę.

Na co zwracać uwagę kupując kask rowerowy?

Wybierając ten element wyposażenia szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na technologie, które pozwalają nam lepiej zabezpieczyć się przed urazami. Ważne jest, by kask rowerowy posiadał odpowiednie certyfikaty, które oznaczają, że został on stworzony przy spełnianiu standardów oraz przetestowany w kierunku ochrony głowy w czasie upadków i uderzeń rowerowych. Użytkownicy, którzy jeżdżą dużo i intensywnie powinni zainteresować się technologiami takimi jak MIPS czy SPIN, które jeszcze lepiej zabezpieczają mózg w czasie upadków i uderzeń obrotowych.

Ważny jest także materiał wykonania. Jeżeli zależy nam na lekkiej konstrukcji powinniśmy wybrać model wykonany w konstrukcji In-Mold. Najtańsze propozycje, szczególnie gdy ma to być kask rowerowy dziecięcy, będą wykonane w technologii ABS, która wciąż bardzo dobrze zabezpiecza głowę, jednak waży odrobinę więcej, niż jej poprzedniczka. Najbardziej zaawansowane kaski, często z dodatkową gardą, będą wykonane z poliwęglanu, który jest sztywny, bardzo wytrzymały, a dodatkowo niesamowicie lekki.

Powinniśmy także skupić się na kształcie, zwłaszcza gdy szukamy opływowego, aerodynamicznego modelu szosowego, czy jeśli planujemy ekstremalną jazdę górską. Warto przyjrzeć się zastosowanej wentylacji, zapięciu, jak i regulacji rozmiaru.

Jaki jak rowerowy kupić w sezonie 2022?

Kask rowerowy nigdy nie wychodzi z mody, dlatego jego rocznik to sprawa drugorzędna przy zakupie, jednak oczywiście bardzo ważna. W tym sezonie szczególną uwagę warto zwrócić na uwagę topowych producentów akcesoriów rowerowych. Markowy kask rowerowy kupiony w renomowanym sklepie rowerowym z pewnością będzie posiadał odpowiednie certyfikaty i zapewniał bardzo dobrą ochronę głowy. Kask rowerowy męski można wybrać z oferty marek Rudy Project, Smith czy Bell. Stylowy kask rowerowy damski znajdziemy między innymi w ofercie marek Abus, POC oraz Giro. Producenci ci tworzą oczywiście produkty przeznaczone dla obu płci, ważne jest więc, by wybrać model, który przypadnie nam do gustu, niezależnie od marki.

Gdzie kupić dobry kask rowerowy?

Jak już wspomnieliśmy, po kask rowerowy, jak i wszystkie inne akcesoria przydatne do naszego jednośladu zawsze warto kierować się do sklepu rowerowego. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nabywamy oryginalny, wysokiej jakości produkt posiadający wszystkie niezbędne certyfikaty. Kask rowerowy Gdańsk znajdziesz w sklepie BikeSalon mieszczącym się przy alei Grunwaldzkiej 211 w galerii City Meble. Kask rowerowy Warszawa do kupienia jest w dwóch lokalizacjach tego sprzedawcy – przy ulicy Wrocławskiej 25 oraz Ostrobramskiej 38b. Jeżeli interesuje Cię zakup przed internet, kask rowerowy online również znajdziesz w tym sklepie, na stronie www.bikesalon.pl/kaski-rowerowe

Niezależnie od tego, do jakiego rodzaju jazdy potrzebny jest Ci kask rowerowy, zawsze najlepiej zrobisz wybierając go w dobrym sklepie rowerowym. Warto korzystać ze świetnej oferty markowych produktów oraz pomocy profesjonalnych, doświadczonych doradców.

Zainteresowany zakupem? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

  • Warszawa, ul. Wrocławska 25
  • Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
  • Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl