Podróże

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Walencji

Walencja

Walencja jest trzecim co do wielkości miastem Hiszpanii położonym w środkowo-wschodnim rejonie, nad Morzem Śródziemnym. Gdy staniesz się głodny, sprawdź nasz tekst o najlepszych restauracjach w Walencji.  Miasto to posiada ogromny port, drugi co do wielkości w kraju oraz wiele zabytków i licznych rozrywek, przez co oferta turystyczna należy do jednej z bardziej atrakcyjnych, nie tylko w Hiszpanii, lecz i w całej Europie. Słoneczne wybrzeże oraz połączenie zabytków z nowoczesnymi budowlami sprawia, że Walencja jest jednym z najbardziej wyjątkowych rejonów.

Zobacz też -> Ciekawostki o Walencji

1. Biopasc Valenzia

Jedną z atrakcji Walencji jest ogród zoologiczny Biopasc, w którym największą zaletą jest to, iż zwierzęta żyją w środowisku zbliżonym do swojego naturalnego. Ogromna powierzchnia niemal stu tysięcy metrów kwadratowych mieści w sobie ukryte za szybą zwierzęta, które można podziwiać bez przysłaniających ich widok przeszkód. Różnorodność gatunków sprawia, że dzieci przebywające w ogrodzie zoologicznym z pewnością nie będą narzekać na nudę.

2. Muzeum Las Fallas

Muzeum Las Fallas jest dedykowane odbywającemu się corocznie w marcu festiwalowi. W tym miejscu powstają satyryczne, ogromne figury papierowe, woskowe oraz drewniane, które na przełomie 19 i 20 marca zostają wystawione na ulice, a następnie podpalane. Muzeum Las Fallas prezentuje kolekcje wybranych kukieł, które uniknęły takiego losu na drodze głosowania mieszkańców, dzięki czemu mieści on pokaźną kolekcję kukieł gromadzonych przez lata. Stworzone w ramach festiwalu figury fascynują swoją dziwnością kształtów, rozmiarów oraz min, stanowiąc świetny dowód na to, że ludzka wyobraźnia może być nieograniczona.

3. Park Przyrody Albufera

Dla kochających bliskość natury Walencja oferuje trwający trzydzieści minut rejs po jednym z największych jezior na Półwyspie Iberyjskim – Albuferze. Wycieczka statkiem stanowi świetną sposobność do odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu, a także podziwiania krajobrazów i znajdujących się nieopodal budynków. Ponadto, bogactwo flory i fauny zachęca do przemierzania parku i odkrywania ukrytych tam niezwykłych gatunków oraz podziwiania przepięknych pól ryżowych.

4. Parque Gulliver

Atrakcją dla najmłodszych jest plac zabaw Parque Gulliver. Obiekt pełen trampolin oraz zjeżdżalni przywodzi na myśl leżącego olbrzyma, czyli bohatera „Podróży Guliwera”. Plac zabaw jest świetnym miejscem dla pragnących nieustannej zabawy dzieci, które mogą dać upust swojej energii i skorzystać z szeregu dostępnych oraz przeznaczonych specjalnie dla nich atrakcji.

5. El Oceanografic

Oceanarium oraz morska stacja badawcza w Walencji, będące częścią kompleksu Miasta Nauki i Sztuki mieszczą niemal pięćset gatunków flory oraz fauny, delfinarium oraz podwodną restaurację. Miejsce podzielone jest na strefy według wybranych na świecie ekosystemów. Zbiorniki znajdujące się na terenie obiektu gromadzą łącznie czterdzieści dwa tysiące metrów kwadratowych wody. W Oceanarium można przyjrzeć się bliżej między innymi koralowcom, fokom, piłom, żółwiom, pingwinom, krokodylom, morsom oraz rekinom.

6. Jardines del Turia

Ogrody Turii stanowią kolejne miejsce, którego nie można przegapić w Walencji. Jeden z największych parków w Europie o długości niemal dziewięciu kilometrów, oferuje turystom piękne ogrody pełne drzew i kwiatów, zabytkowe mosty, fontanny, ścieżki spacerowe i rowerowe, a także wspomniany Parque Gulliver. Ponadto, do dyspozycji dzieci znajdują się również ściana wspinaczkowa, mini golf, skatepark oraz budynki gastronomiczne.

7. Torres de Quart, Torres de Serranos

Wieże fortyfikacyjne Torres de Quart i Torres de Serranos to jedne z najpiękniejszych ozdób Walencji. Stanowią one pozostałości po murach obronnych zamku, a w ich ścianach można odszukać ślady kul po licznych konfliktach. Z tarasu Torres de Serranos można podziwiać ogrody Turii oraz panoramę miasta, natomiast Torres de Quart umożliwia obejrzenie zapierającego dech w piersiach widoku na starówkę miasta.

8. Muzeum nauki Księcia Filipa

W Walencji znajduje się największe muzeum naukowe w kraju, które pełne jest interesujących wystaw oraz interaktywnych prezentacji o początkach miasta i postępującym rozwoju naukowym, i technologicznym. Budynek liczący dwadzieścia sześć tysięcy kilometrów kwadratowych ma kształt szkieletu dinozaura i mieści w sobie wiele interesujących ekspozycji.

9. El Carmen

Uliczki El Carmen stanowią część Starego Miasta i należą do najatrakcyjniejszej dzielnicy Walencji. Pełne zabytkowych budynków, restauracji i kawiarni stanowią miejsce, w którym można zrelaksować się i odpocząć.

10. Muzeum Prehistorii

W Walencji należy odwiedzić również Muzeum Prehistorii, w którym znajdują się znaleziska archeologiczne z okolic miasta. Wśród niezwykłych artefaktów znaleźć można monety, rysunki jaskiniowe, czaszki, drogocenne przedmioty oraz wystawy poświęcone kulturze iberyjskiej i najstarszym epokom.

Walencja jest jednym z najciekawszych regionów Hiszpanii pod względem dostępnych atrakcji przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Można tu znaleźć wiele zabytków, poznać bliżej historię poszczególnych wydarzeń oraz wziąć udział w ciekawych festiwalach takich jak Las Fallas. Poznanie obcej, interesującej kultury odbywa się nad pięknym, słonecznym Morzem Śródziemnym, co również stanowi ogromny atut Walencji.

Czytaj dalej: Najlepsze Atrakcje w Walencji