Europa

10 Interesujących Ciekawostek i Faktów o Walencji

Walencja informacje

Myślisz o wizycie w Walencji? Oto kilka interesujących faktów, które mogą być dla Ciebie interesujące. To niedoceniane miejsce z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Gdy staniesz się głodny, sprawdź nasz tekst o najlepszych restauracjach w Walencji. Poznaj najciekawsze fakty dotyczące Walencji. Zobacz też: ciekawostki o Hiszpanii

Jeśli szukasz interesującego miejsca na wakacje w tym roku, zatrzymaj się z dala od hałaśliwych kurortów, a zamiast tego sprawdź Walencję.

1. Jest wiodącym ośrodkiem gospodarczym w Hiszpanii. Walencja jest najbardziej znana z produkcji tekstyliów, metali, chemikaliów, zabawek i samochodów. Eksportowane są do różnych miast Hiszpanii, jak również poza granice Hiszpanii. Miasto jest również ważnym ośrodkiem obrotu produktami rolnymi i ogrodniczymi, w szczególności owocami.

2. Walencja jest trzecim co do wielkości miastem w Hiszpanii i stolicą prowincji o tej samej nazwie. Szacuje się, że Walencja, z populacją wynoszącą około 790 000 osób na rok 2014, jest trzecim co do wielkości miastem po Madrycie i Barcelonie, z powierzchnią 134,65 km2. Miasto zostało założone w 138 r. p.n.e.

3. Niewielu wie, a właściwie wierzy, że Święty Graal, kielich, z którego Jezus miał wypić podczas ostatniej kolacji, jest przechowywany w katedrze w Walencji.

4. Paella jest tym, czego większość ludzi oczekuje, gdy przyjeżdżają na wakacje do Hiszpanii, jednak jeśli nie spróbowaliście jej w samej Walencji, nie będziecie mieli prawdziwej potrawy, ale fałszywą wersję turystyczną, której nawet Hiszpanie nie chcą jeść.

Sprawdź też -> Najciekawsze atrakcje w Walencji

5. Przekształcone w park koryto rzeki Turii jest najbardziej niedocenianym obowiązkowym miejscem Walencji. Nie zapomnij odwiedzić tego pięknego zielonego raju. Największy park miejski w Hiszpanii sprawi, że zapomnisz, że jesteś w tętniącym życiem mieście.

6. bardziej jak coś z filmu science fiction, a miejsce to zostało obszernie omówione przez innych blogerów, więc nie jest to duża niespodzianka.

7. Ogrody Turii są osadzone w dawnej rzece Turii, która przecinała miasto przez swoje serce, zanim dotarło do morza. Ten piękny park (który miejscowi nadal nazywają „rzeką”) jest doskonałym miejscem na spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

8. Nazwa Walencja pochodzi od słowa „Valentia”, które oznacza męstwo, odwagę i siłę. Nazwano ją zgodnie z rzymską praktyką rozpoznawania męstwa byłych żołnierzy rzymskich po wojnie.

9. Port Walencji jest największym portem na zachodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Port ten zatrudnia ponad 15 000 pracowników, którzy świadczą usługi dla ponad 7500 statków rocznie.

10 Walencja może być gorąca. Rekordowa maksymalna temperatura w tym mieście wynosiła 42 stopnie Celsjusza. Ponieważ panuje tu ciepły klimat, wielu turystów przyjeżdża tu, aby zimą opalać się i odpocząć na plażach. W zimnej porze roku na stałe zamieszkują tutaj różne gatunki ptaków.

Czytaj dalej: Atrakcje dla Dzieci w Walencji

One thought on “10 Interesujących Ciekawostek i Faktów o Walencji

  • ja mam zrobić całe dwie strony o ciekawostkach z walencji a to mi nie jest potrzebne.

Komentarze są wyłączone.