Jak Zaplanować Wyjazd na Wyścig F1

formuła 1

Nie zapomnij o biletach, załóż wygodne buty i sprawdź prognozę pogody! Oto nasza ostateczna lista kontrolna dotycząca uczestnictwa w Grand Prix z F1 Experiences.

Przygotuj się!

Przed przybyciem na wyścig zalecamy uważne przeczytanie przewodnika po wydarzeniu na miejscu. Link do tego przewodnika wyślemy do wszystkich naszych gości z dużym wyprzedzeniem przed weekendem wyścigowym.

Zawiera on ważne informacje dotyczące wysyłki (lub odbioru) biletów, hoteli i transferów (jeśli dotyczy) oraz inne ważne informacje, takie jak sposób dotarcia na tor i znalezienia miejsca siedzącego. Zapisz kopię na ekranie głównym swojego telefonu i będziesz mógł do niej wrócić w dowolnym momencie podczas weekendu wyścigowego!

Jeśli podróżujesz za granicę na wyścig, zalecamy również opłacenie pakietu roamingu międzynarodowego lub zakup lokalnej karty SIM, abyś mógł pozostać połączony na torze. Zalecamy również pobranie aplikacji „F1 Race Guide” na swój smartfon. Ta oficjalna aplikacja F1 jest darmowa dla systemów iOS i Android i została zaprojektowana dla fanów udających się na wyścigi. Posiada interaktywną mapę, rozkład jazdy na torze, informacje o wydarzeniach na torze i lokalne informacje o podróży.

Niektóre tory produkują również własną aplikację do uczestniczenia w wyścigu, którą również warto pobrać. Możesz również zalogować się do oficjalnej aplikacji F1 za pomocą bezpłatnego kodu dostępu z F1 Experiences, aby śledzić akcję na torze. Jeśli musisz samodzielnie dotrzeć na tor, upewnij się, że wcześniej sprawdzisz najlepszą trasę i masz w smartfonie przynajmniej jedną aplikację z mapami (np. Google Maps).

W co się ubrać na tor?

Chociaż odpowiedź na to pytanie zależy od wybranego Oficjalnego Pakietu Biletowego, zawsze należy położyć nacisk na wygodę! Jeśli masz jeden z naszych Pakietów Doświadczeń Kibica, który obejmuje miejsce na trybunie głównej, będziesz musiał sporo chodzić. Wygodne buty są koniecznością.

Luźne ubrania są również zalecane, zwłaszcza w gorących wyścigach. Inną dobrą radą w przypadku gorących wyścigów jest zabranie ze sobą świeżej koszuli, w którą można się przebrać w pewnym momencie w ciągu dnia. Zalecamy także, aby goście postarali się ubrać nieco lepiej na zajęcia przy torze, takie jak F1® Live on the Grid, F1® Insider Access i F1 Experiences Reception. Ze względu na szacunek dla uczestniczących zespołów i kierowców prosimy również, aby nasi goście nie zakładali strojów zespołów na nasze zajęcia przy torze.

Jeśli masz dostęp do Champions Club lub Formula 1 Paddock Club™, musisz bardziej się postarać, aby „wyglądać jak należy” niż na trybunie. Zalecany jest strój smart casual, co oznacza długie spodnie i koszulę lub koszulkę polo dla mężczyzn oraz sukienkę, spódnicę lub spodnie dla kobiet. Champions Club i Formula 1 Paddock Club proszą, aby nie nosić strojów do biegania, szortów ani strojów plażowych.

Niezależnie od tego, jaki masz pakiet, nie zapomnij sprawdzić – i to dwukrotnie! – prognozy pogody, zanim wyruszysz na tor każdego dnia i ubierz się odpowiednio.

Co zabrać (a czego nie zabrać) na tor?

Twoje bilety! Brzmi to jak oczywistość, ale nie zajdziesz daleko bez swoich biletów. Jeśli odbierasz swój Oficjalny Pakiet Biletów na torze, nie zapomnij zabrać ze sobą kuponu na bilety i dowodu tożsamości ze zdjęciem. Kiedy już znajdziesz się na torze, najlepszym miejscem dla Twoich biletów jest smycz na szyi. Nie możemy wymienić zgubionych biletów, więc prosimy o pilnowanie ich przez cały weekend.
Nie chcesz być głodny lub spragniony, lub przegapić ważnej części towaru zespołu. Mimo, że tory powoli doganiają płatności kartą, gotówka wciąż jest królem i w weekendowych godzinach szczytu często brakuje pieniędzy w bankomatach przy torach.
Dodatkowe zasilanie dla Twojego smartfona. Niezależnie od tego, czy nagrywasz filmy, robisz zdjęcia czy udostępniasz aktualizacje w mediach społecznościowych, na torze szybciej zużyjesz baterię swojego telefonu. Weź ze sobą dodatkowe zasilanie, aby nie przegapić tego wyjątkowego zdjęcia!
W zależności od prognozy pogody, następujące przedmioty mogą również uratować życie na torze: kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, krem przeciwsłoneczny, kurtka przeciwdeszczowa lub poncho, mały parasol, buty turystyczne lub kalosze, chusteczki i/lub mokre chusteczki. (Należy pamiętać, że niektóre tory nie pozwalają fanom na wnoszenie większych parasoli w stylu golfowym).
Plastikowa butelka na wodę z możliwością uzupełnienia. Szklane butelki lub inne szklane przedmioty są zabronione na prawie wszystkich torach, a większość z nich nie pozwala również na wnoszenie alkoholu.

Jakieś inne wskazówki?

Poniżej znajduje się lista rzeczy, które warto mieć, a które możesz zabrać ze sobą na tor każdego dnia:

Kamera: Wielu fanów lubi zabierać ze sobą dedykowane aparaty fotograficzne, aby uchwycić akcję na torze. Nie powinno być problemu z przyniesieniem jakiegokolwiek obiektywu poniżej 300mm, ale należy pamiętać, że większość torów zabrania fanom wnoszenia statywu. Nie zapomnij o dodatkowej baterii lub pomocniczym zasilaniu. Możesz również chcieć zabrać dodatkową kartę pamięci; zrobisz więcej zdjęć niż się spodziewasz!

Przenośne radio, ze słuchawkami. Prawie wszystkie tory nadają komentarze na AM lub FM, więc może to być dobry sposób, aby być na bieżąco z akcją na torze.

Lornetka: Chociaż większość naszych trybun i pakietów gościnnych oferuje oglądanie na dużym ekranie, lornetka może być nadal bardzo przydatna na torze, aby uzyskać bliższe spojrzenie na akcję przy torze.

Jedzenie i przekąski: Nie jest to konieczne, jeśli jesteś w Champions Club lub Formula 1 Paddock Club™, ale może być ratunkiem na trybunach. Oferta żywnościowa na torach wyścigowych na całym świecie jest bardzo zróżnicowana, więc posiadanie kilku przekąsek w plecaku jest zawsze dobrym pomysłem.

Marker do autografów: Nigdy nie wiadomo, kiedy wpadniesz na swojego ulubionego kierowcę!

Poduszka do siedzenia na trybunie: Poziom komfortu zapewniany przez siedzenia na trybunach różni się szalenie od toru do toru; poduszka sprawi, że twój dzień będzie znacznie bardziej komfortowy!

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.