11 rzeczy, które musisz wiedzieć, gdy chcesz spać w aucie

brązowy pies o krótkim włosie w samochodzie

Jeżeli szukasz kilku najlepszych porad dotyczących spania w samochodzie to trafiłeś we właściwe miejsce! Poniżej napisałem 10 szczegółowych rad, które każdy może zastosować, aby mieć wygodniejszy, bezpieczniejszy i przyjemniejszy sen w swoim pojeździe!

Jeśli chcesz wiedzieć, jak bezpiecznie spać w samochodzie, to czytaj dalej! Od znalezienia odpowiedniego miejsca do zrobienia ciepłego łóżka, ten przewodnik ma cię pokryte.

1. Utrzymuj ciepło dzięki wygodnemu łóżku

Przygotowanie ciepłego łóżka to jedna z najważniejszych wskazówek dotyczących spania w samochodzie. Zmarznięcie w nocy może zrujnować całe doświadczenie! Podczas spania w samochodzie może Cię kusić, by położyć się na przednim siedzeniu pasażera i tam spać. To jest OK, ale sugerowałbym rozłożenie tylnych siedzeń na płasko i zrobienie sobie porządnego łóżka przy użyciu śpiwora i materaca do spania.

Śpij z nogami z tyłu samochodu. Jeśli jesteś wysoki jak ja, może będziesz musiał ustawić się po przekątnej! W nocy może zrobić się zimno, więc powinieneś zainwestować w kilka ciepłych ubrań do śpiwora i materaca.

2. Zastosuj się do tej rady, aby znaleźć bezpieczne miejsce do zaparkowania

Znajdując bezpieczne miejsce do zaparkowania, aby spać w samochodzie, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Jeśli możesz zaparkować tam legalnie za darmo bez otrzymania biletu.
Jak dużo prywatności masz i jak prawdopodobne jest, że zostaniesz zakłócony
Bezpieczeństwo lokalizacji od zagrożeń takich jak przestępczość lub intruzów.
Kilka miejsc, które można rozważyć sprawdzenie to obszary handlowe, ulice mieszkalne lub budynki religijne. Mogą one często mieć bezpłatny parking i są w obszarach wystarczająco ruchliwych, aby uniknąć obaw o bezpieczeństwo.

Nie zatrzymuj się na poboczu drogi, ponieważ naraża to Cię na duże ryzyko kolizji z innym pojazdem! Zawsze upewnij się, że parkujesz w miejscu oddalonym od szybko poruszającego się ruchu.

3. Nie zostawiaj włączonego silnika

Wiem, że kusi Cię, aby zostawić włączony silnik, aby ogrzać samochód, ale nie rób tego! Może to być niebezpieczne ze względu na zamknięty charakter miejsca, w którym śpisz. Jeśli powietrze zostanie zanieczyszczone tlenkiem węgla, może to być bardzo niebezpieczne. Niestety, będziesz musiał ogrzać się w staroświecki sposób w wygodnym łóżku z tyłu! Warto również zauważyć, że pozostawienie włączonego silnika może być kosztowne. Jest to jedna z najważniejszych porad dotyczących spania w samochodzie, ponieważ bezpieczeństwo powinno być Twoim priorytetem.

4. Zostaw lekko otwarte okno

Aby upewnić się, że masz odpowiednią wentylację, sugerowałbym mieć kilka małych szczelin w jednym lub dwóch oknach. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest obudzenie się niewygodnym z kondensacją pokrywającą okna.

Otwórz lekko dwa przednie okna pasażera, aby wpuścić trochę powietrza. Wolę używać tych okien, ponieważ nie jest to tuż obok mojej głowy. Ponadto, tylne okna pasażera są najlepiej wykorzystywane do uwięzienia/trzymania materiału w celu stworzenia prywatności. Jeśli masz szyberdach, to jest to również świetny sposób, aby uzyskać trochę wentylacji, nie będąc oczywistym dla innych ludzi.

5. Zasłoń okna, aby mieć trochę prywatności

Istnieje kilka opcji, jeśli chodzi o prywatność. Najbardziej oczywistym jest zamówienie plandeki i pokrycie całego pojazdu. Jest to świetne rozwiązanie, aby zamknąć swoją osobistą przestrzeń, ale może przyciągnąć uwagę władz.

Plandeki przyciągają uwagę

Jeśli zdecydujesz się na tę opcję, upewnij się, że zaparkowałeś w miejscu, w którym rano raczej nikt nie będzie Ci przeszkadzał.

6. Zakryj tylne okna, wieszając materiał

Moją preferowaną opcją jest po prostu zablokowanie okien. Jeśli śpisz z nogami z tyłu samochodu to będziesz miał trochę prywatności od przednich siedzeń. Głównym obszarem do zablokowania będzie tylne okno pasażera, w pobliżu którego znajduje się Twoja głowa.

Sugeruję to zrobić albo wieszając coś na uchwytach, albo używając okien do uwięzienia jakiegoś materiału, który zwisa w dół.

Zalecałbym również schowanie kosztowności i utrzymanie samochodu w czystości, aby przyciągnąć mniej uwagi przechodniów. Utrzymuj jak najwięcej pojazdu pomiędzy tobą a ludźmi.

7. Upewnij się, że spanie w samochodzie w miejscu, w którym się znajdujesz jest legalne

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy jest to legalne, czy nie, jest dobre wyszukiwanie w Google wcześniej, aby się dowiedzieć!

Jeśli okaże się, że jest to nielegalne i zdecydujesz się zrobić to tak czy inaczej, upewnij się, że masz przekonującą historię, jak omówiono w następnej sekcji!

Powinieneś również spróbować zaparkować w bardziej dyskretnym miejscu, więc istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś będzie ci przeszkadzał. Nie zalecałbym jednak parkowania w zbyt cichym miejscu ze względów bezpieczeństwa.

8. Miej przygotowaną historię na wypadek, gdybyś musiał przedstawić ją władzom

Ogólnie rzecz biorąc, to świetny pomysł, aby być dość dobrze zaprezentowane na wypadek, gdy zostaniesz poproszony przez władze.

Jest to również świetny pomysł, aby mieć pomysł z góry, jaki powód masz zamiar dać do bycia tam. Może się okazać, że ludzie, którzy są niezadowoleni z tego, że tam śpisz, będą bardziej rozsądni.

Na przykład możesz powiedzieć, że robisz długą jazdę i poczułeś się zmęczony, więc zatrzymałeś się na odpoczynek. Aby uniknąć konfrontacji, jeśli ktoś poprosi Cię o przeniesienie się, najlepiej jest się stamtąd wydostać i znaleźć inne miejsce. Jest wiele miejsc, gdzie można spać bez problemu, więc moim zdaniem nie warto się męczyć.

9. Upewnij się, że skorzystasz z łazienki przed położeniem się na noc

Nie ma nic gorszego niż znalezienie wygodnego miejsca, położenie się do łóżka, tylko po to, by potrzebować toalety 5 minut po położeniu głowy!

Upewnij się, że znajdziesz stację benzynową lub inne podobne miejsce, aby skorzystać z łazienki, zanim zaparkujesz na wieczór. Nie chcesz być ograniczony, gdy znajdziesz miejsce do zaparkowania, a bycie w pobliżu łazienki tworzy większe wyzwanie.

10. Użyj Google Maps, aby znaleźć stację paliw.

Oczywiście, możesz oddać mocz na zewnątrz, jeśli jest to pilne, ale zwykle jest wystarczająco dużo 24-godzinnych stacji benzynowych, aby tego uniknąć. Możesz także odebrać kilka bardzo potrzebnych zapasów na noc.

Jest to jedna z porad dotyczących spania w samochodzie, które będziesz zadowolony, że pamiętałeś!

11. Zastanów się, o której godzinie będziesz musiał się obudzić, biorąc pod uwagę Twoją lokalizację

Musisz rozważyć, jak prawdopodobne jest, że będziesz przeszkadzać rano w wybranej lokalizacji.

Ustaw swój alarm wcześniej, jeśli uważasz, że jest prawdopodobne, że natkniesz się na władze. Na przykład, jeśli znajdujesz się na parkingu centrum handlowego, musisz być świadomy, że będzie on zajęty około czasu otwarcia sklepu.

Skieruj samochód w odpowiednim kierunku, aby zapewnić sobie jak najwięcej prywatności.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.