Jak łatwo i wygodnie zwiedzić Gdańsk nie wydając fortuny

Gdańsk Motława

Czy trzeba wynająć prywatnego przewodnika by zwiedzić Gdańsk ? Nie koniecznie.

Z audioprzewodnikiem Audio Guide Gdańsk zwiedzicie to piękne miasto na własnych zasadach za kwotę mniejszą niż bilet do kina. A przy tym co również bardzo ważne – na pewno nie będziecie się nudzić!

Z audioprzewodnika skorzystać można na 2 sposoby – pożyczają urządzenie (odtwarzacz) w punkcie informacji turystycznej (są 2 takie punkty w centrum miasta) lub pobierając aplikację na telefon.

W każdej z 2 opcji możecie posłuchać nawet 40 audycji powiązanych z różnymi miejscami, które warto odwiedzić w Gdańsku,. Jak do nich dotrzeć? To proste – w informacji turystycznej otrzymacie gratis specjalną mapę, a w przypadku korzystania aplikacji – pomoże Wam GPS i automatyczna mapa.

Czy trzeba słuchać wszystkich audycji? Absolutnie nie. Nie ma nawet narzuconej kolejności zwiedzania, gdyż każda audycja to niezależna ciekawa historia.

Czym się zajmujecie?

A czego się można dowiedzieć z Audio Guide Gdańsk?

Dowiemy się przede wszystkim jak wyglądało życie codzienne w mieście: ile kosztował obiad w karczmie w Gdańsku lub jakie fortuny zgromadzili najzamożniejsi kupcy z Gdańska. Kto i jak zdobył słynny obraz „Sąd Ostateczny”, co robił Napoleon w Gdańsku.

Czy będą daty i trudne nazwiska? Czasami, ale raczej rzadko w porównaniu z tradycyjnymi przewodnikami.

Ciekawostki nieznane mieszkańcom

Jeszcze kilka lat temu ciekawostki miejskie znali ci, którzy mieli czas na przesiadywanie w bibliotekach i studiowanie opasłych tomów historycznych. Ale to już przeszłość. Elektroniczny przewodnik, którego wystarczy posłuchać, to także doskonały pomysł na lekcje poza szkołą. Ma w sobie elementy humorystyczne, nawiązujące też do tak popularnych wśród młodych ludzi gier miejskich. Nad zawartością merytoryczną audycji czuwali eksperci od historii Gdańska, ale na nudę nie będzie miejsca.

– Do oprowadzania po Gdańsku „zatrudniliśmy” najlepszych przewodników i co tu dużo mówić – trochę jakby… celebrytów. O Gdańsku opowie nam Król Mórz Neptun, o Starym Mieście – Jan Heweliusz (nawiasem mówiąc znany nie tylko dzięki astronomii), po Długiej – Jan Uphagen, po Długim Targu – Gabriel Fahrenheit, a po fortach – cesarz Napoleon! Lecz swoje relacje przedstawią także bardziej anonimowe postacie – świadkowie minionych czasów, niekoniecznie tych najdawniejszych, bo mamy także audycje poświęcone strajkom w okresie PRL, Solidarności i Stoczni Gdańskiej czy o obrońcach Poczty Polskiej – uchylają rąbka tajemnicy twórcy audioguaidegdansk.pl.

Lekcja historii lub języka obcego

Audycje Audio Guide Gdańsk są dostępne w czterech językach. Oprócz polskiego są to jeszcze angielski, niemiecki i rosyjski. Spacer historyczny może więc być połączony z nauką języka obcego. Zwłaszcza, że teksty czytają lektorzy i odgrywają aktorzy, dla których jest to zawsze język ojczysty.

Najwyższy poziom przewodnika potwierdzają nagrody i wyróżnienia, m.in. nagroda specjalna Międzynarodowych Targów Gdańskich i bardzo pochlebna recenzja profesora Jerzego Sampa.

Grupowe zniżki dla szkół

Koszt biletu jednej osoby (dla grup powyżej 10 osób) to 10 zł. Nauczyciele otrzymują dodatkowo skrypty wszystkich audycji w wybranym języku, a także zestaw pytań do konkursu lub powtórzenia materiału z lekcji. Oprócz tego każdy uczeń oraz nauczyciel dostaje specjalną mapę Audio Guide Gdańsk oraz unikatową pamiątkę z Gdańska.

Zakup biletów można zrealizować poprzez stronę internetową Audio Guide, a audioprzewdoniki odbiera się na Długim Targu 28/29 w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej od godz. 9 rano. Partnerem projektu jest Gdańska Organizacja Turystyczna.

Uwaga – od 2018 roku dostępna jest także aplikacja Audio Guide Gdansk na system Android!

Szczegóły na stronie www.audioguidegdansk.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *