AzjaCiekawostki

Szokujące informacje i ciekawostki o mieście Guangzhou (Kanton) w Chinach

canton

Guangzhou, znane jako Kanton, jest nowoczesną, dynamiczną metropolią. Jest to trzecie co do wielkości miasto w Chinach i jest politycznym, gospodarczym, naukowo-technicznym, edukacyjnym i kulturalnym centrum południowych Chin.

Położony w samym sercu Chin, Guangzhou jest głównym miastem portowym i stolicą prowincji Guangdong.

Guangzhou jest jednym z miast z najlepiej zachowanymi i najpiękniej zdobionymi starożytnymi architekturą w Chinach.

Znajduje się w południowo-środkowej prowincji Guangdong, na północ od Delty Perłowej.

Leży w pobliżu Morza Południowochińskiego, Hongkongu i Makau.

Najlepszym czasem na odwiedzenie Guangzhou jest jesień. W lecie Guangzhou może być gorąco i deszczowo, ale klimat jest łagodny i zazwyczaj słoneczny jesienią.

Przez miasto przepływa perłowa rzeka (Zhujiang), trzecia najdłuższa rzeka w Chinach, z możliwością żeglugi do Morza Południowochińskiego.

Te cechy geograficzne nadają miastu nazwę „South Gate of China”.

Huang Chao wraz ze swoją armią, w roku 878 wszedł do Guangzhou i zabił zagranicznych kupców. Masakra ta pochłonęła życie około 120 tys. do 200 tys. niewinnych cudzoziemców.

Dwie duże wieże znajdujące się w Guangzhou są dużą atrakcją turystyczną. Pierwsza z nich to Canton Tower. Jest to najwyższa wieża Azji i posiada obserwatorium, które jest o kilka metrów wyższe od drugiej. Druga wieża to nowa wieża CTF Tower, która jest siódmym co do wysokości budynkiem na świecie.

most

Najstarszy meczet Chin leży tutaj w Guangzhou. Meczet Huaisheng został zbudowany przez Mahometa Abi Waqqqasa, który odwiedził Chiny w ramach pierwszej misji muzułmańskiej w latach 30.

Targi w Kantonie to targi, które odbywają się co roku w sezonie wiosennym.

Ośrodek parków rozrywki Guangzhou odwiedza 6 milionów turystów rocznie.

Chimelong Changlong Holiday Resort jest zdecydowanie najbardziej popularnym miejscem w Guangzhou dla turystów. Posiada wielki cyrk, safari park, park rozrywki z popularnymi przejażdżkami i park wodny.

Guangzhou było stolicą Chin nie raz, ale trzy razy. Pierwszy raz od 1925 do 1927 roku. Drugi raz był to krótki, kilkumiesięczny okres w 1931 roku. Guangzhou ponownie stał się stolicą Chin na około dwa miesiące w 1949 roku.

wieża

Miasto nazywane jest również potocznie „miastem kwiatów”. Piękno miasta uosabia tą nazwą, ponieważ jest pokryte wiecznie zielonymi roślinami i kwiatami kwitnącymi przez cały rok.

Miasto Guangzhou było wcześniej znane jako Kanton, głównie na zachodzie. Niektórzy twierdzą, że miasto to znane było również jako Panyu i zostało założone w 214 r. p.n.e. Później, w miarę upływu czasu, miasto zaczęło być znane jako Guangzhou.

Odrobina historii

W 1841 roku Imperium Brytyjskie zdobyło Kanton.

W 1938 roku Imperium Japonii podbiło miasto.

W 1949 roku podbili miasto komuniści.