10 Interesujących Ciekawostek o Bakteriach Dla Dzieci

bakteria

Większość społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele bakterii otacza nas każdego dnia. Są one nieodłącznym elementem ludzkiego życia. Pojawiają się nie tylko w środowisku nas otaczającym, ale również w naszym organizmie.

Warto poszerzać swoją wiedzę na ich temat, ponieważ mogą mieć one wpływ na nasze zdrowie. Już od najmłodszych lat dzieci powinny być uświadomione o obecności takich organizmów jak bakterie, być może będzie miało to wpływ na przestrzeganie przez nie zasady higieny. Dziś przedstawimy wam kilka ciekawostek i ważnych informacji na temat bakterii, które możecie przedstawić swoim dzieciom – będzie to na pewno bardzo ciekawa lekcja na ich temat.

1. Miejscem na ciele człowieka, w którym bytuje najwięcej bakterii jest pępek. To właśnie tam znaleziono wiele nietypowych gatunków bakterii.

2. Korzystanie z publicznych toalet kojarzy nam się z dużym ryzykiem zetknięcia się z różnego typu bakteriami. Zazwyczaj jednak w celu ich usunięcia myjemy dokładnie ręce co ma być naszą ochroną przed tymi organizmami. Niestety nie zdajemy sobie sprawy z tego, że korzystając z suszarek zlokalizowanych w łazienkach zwiększamy znacznie ilość bakterii, które zostają na naszych dłoniach. Dużo bezpieczniejsze jest korzystanie z ręczników papierowych.

3. Bakterie są uważane za główną przyczynę zatruć pokarmowych. Warto wiedzieć, że majonez, który często uważany jest za główną przyczynę zatrucia hamuje rozwój bakterii w innych pokarmach takich jak kurczak.

4. W ludzkiej jamie ustnej znajduje się ogromna ilość bakterii właśnie z tego względu ugryzienie człowieka należy do najniebezpieczniejszych i najtrudniej gojących się ran.

5. Ciekawą informacją może być fakt iż organizm ludzki zawiera więcej bakterii niż własnych komórek.

6. Waga wszystkich bakterii znajdujących się w naszym ciele zbliża się do wagi naszego mózgu.

7. Pożyteczne bakterie zlokalizowane w naszym przewodzie pokarmowym dostajemy od naszych matek w trakcie porodu.

8. Na ludzkich dłoniach znaleźć można około 150 różnych gatunków bakterii.

9. Miejsca, w których na pewno nie znajdziemy bakterii to mózg oraz wnętrze gałki ocznej.

10. Jeśli zastanawiacie się gdzie w domu można znaleźć najwięcej bakterii to jest to zlew. Panują tam bowiem najlepsze warunki dla ich rozwoju.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *