Ciekawostki

10 Interesujących Ciekawostek o Halloween

dynie

Rodacy przebierają się coraz częściej i traktują listopadowe święto jako rozrywkę, a nie czas refleksji. Niezależnie od poglądów i kwestii religijnych, nie ulega wątpliwości, że Halloween to ciekawy czas, z którym wiąże się wiele zdumiewających faktów. Poznaj 10 ciekawostek o Halloween, które Cię zaskoczą.

1. Halloween to najbardziej dochodowe święto w USA, po Bożym Narodzeniu. Przeciętny obywatel stanów zjednoczonych wydaje wtedy około 80$. W Polsce również z roku na rok inwestujemy w atrakcje coraz więcej.

2. Miano Halloween jest prawdopodobnie skrótem od All Hallows’ E’en, czyli wcześniejszym „All Hallows’ Eve”, co oznacza wigilię Wszystkich Świętych.

3. Rekordowa dynia pochodzi ze Szwajcarii i waży ponad tonę.

4. Najpopularniejszym słodyczem jest w tym okresie Snickers.

5. Wielce prawdopodobne jest, że w 2020 roku na Halloween przypadnie pełnia księżyca.

6. Każdy zna pomarańczowe dynie. Istnieją także dynie zielone, białe, szare i czerwone.

7. Kolory Halloween to pomarańczowy symbolizujący koniec zbiorów i czarny symbolizujący śmierć.

8. Strach przed Halloween to Samhainophobia.

9. Wyciąganie jabłek z miednicy to apple bobbing i stanowi w USA jedną z najlepszych zabaw podczas tego święta.

10. Pierwsze postacie z Halloween pojawiły się w 1930 roku. Do dziś wymyślane są coraz to bardziej wyrafinowane przebrania inspirowane światem literatury i kinematografii.

Każdy dziś zna Halloween, a jego popularność sięga coraz większej ilości krajów. 31 października to data znana powszechnie nie tylko dorosłym, ale coraz częściej także dzieciom, które mocno inspirują się krajami zachodu. Święto jest bardzo znane przez ogrom symboli, do których należą czaszki, czarownicy, dynie, upiory, duchy, czy zombie.

Sukces Halloween leży w psychologii ludzi, którzy lubią strach, o czym świadczy także popularność horrorów.

Ten szczególny dzień w Polsce pojawił się w latach dziewięćdziesiątych i ciągle zyskuje nowych entuzjastów, mimo braku przychylności kościoła katolickiego. Nie zmienia to faktu, że stanowi on świetną zabawę!

To co? Cukierek albo psukus?