AzjaCiekawostki

Informacje i ciekawostki o Hajdarabad w Indiach

Hajdarabad

Hajdarabad był kiedyś państwem, które obejmowało części Telangany, Maharasztry i Karnataki. Dzięki wyśmienitej kuchni, wykwintnym artefaktom i majestatycznym zabytkom, Hajdarabad z pewnością obiecuje swoim gościom niezapomniane wrażenia.

18-metrowy posąg, który został zbudowany na jeziorze Hussain Nagar to największy posąg Buddy na świecie. Był to wymarzony projekt ówczesnego premiera N. T. Ramy Rao.

Hajdarabad jest domem dla wielu tradycyjnych i starożytnych rynków oraz słynnego Hyderabadi biryani.

Ramoji Film City jest największym zintegrowanym miastem filmowym na świecie. Film City rozciąga się na 1666 akrów i zostało zbudowane na terenach wojennych.

Większość jezior w Hajdarabadzie jest sztucznie jeziora.

Hajdarabad znany jako miasto Nizams, jest atrakcyjnym miejscem turystycznym. Hajdarabad położony na brzegach rzeki Musi, jest największym miastem i stolicą stanu Andhra Pradesh.

Uważa się, że odkryto tu bezcenny diament 105 Karat, który został pozyskany przez Brytyjczyków. Jest to najdroższy diament na świecie.

Hajdarabad jest centrum irańskiego Chai, który jest perską marką herbaty. W mieście znajduje się co conajmniej 25 irańskich kawiarni Chai.

Miasto Hajdarabad posiada jedne z najbardziej egzotycznych gatunków flory i fauny w kraju. Posiada kilka parków, które chronią to naturalne piękno, takich jak Park Zoologiczny Nehru i Sanktuarium Przyrody Manjira.

Jest często nazywany miastem pereł, ponieważ jest jednym z czołowych producentów pereł naturalnych w kraju.

Hajdarabad jest znany z Hyderabadi biryani i połączenia Mughlai i kuchni arabskiej. Do najpopularniejszych potraw z Hyderabadu należą nihari, baghara baingan chakna, qubani ka meetha i kaddu ki kheer.

Fakty o Meczecie Charminar

  • Mówi się, że jest to wynik tajnej obietnicy złożonej przez Md. Quli Qutb, aby uczcić Boga.
  • Meczet faktycznie zajmuje najwyższe piętro pomnika.
  • Mówi się również, że istnieje podziemny tunel, który łączy charminar z Fortem Golconda, który był dawną stolicą Quli Qutb Shah i zapewnia drogę ucieczki.
  • Charminar to dokładny kwadratowy pomnik, który jest idealnym przykładem architektonicznego tła Indii. Konstrukcja pomnika jest idealnym placem, gdzie każdy z boków mierzy 20
  • metrów.
  • Cztery kondygnacje każdego minaretu oznaczone są rzeźbionym pierścieniem, który jest widoczny z zewnątrz.
  • Z każdej strony minaretu znajduje się gigantyczny łuk o szerokości 11 m i wysokości 20 m, mierzący od szczytu do cokołu.
  • Każdy łuk posiada również zegar, który został zainstalowany w 1889 roku.
  • Charminar to pomnik zbudowany z granitu i zaprawy wapiennej.