10 największych atrakcji Indii

atrakcje w Indiach

Indie jest to siódmy kraj pod względem wielkości na świecie. Powierzchnia to aż 3 287 590 km2. Mieszka tam blisko 1,2 miliarda ludzi, więc Indie są drugim na świecie najbardziej zaludnionym krajem.

Powierzchnia Indii jest dziesięciokrotnie większa, niż powierzchnia Polski. Indie leżą w Południowej Azji, a stolica to Delhi. Indie graniczą z Pakistanem, Chinami, Nepalem, oraz Bhutan. Jest to przepiękny kraj, przyjmujący rocznie miliony turystów. Niesamowite kolory i przyprawy są znakiem rozpoznawczym Indii.

Nie zapominajmy również o Bollywood. Kto nie widział tego typu produkcji filmowej? Zapewne każdy z nas choć raz widział pięknie tańczących i śpiewających ludzi. Co jeszcze możemy ciekawego zobaczyć w Indiach?

1. Kutb Minar- minaret w Delhi

Jest to 73 metrowa wieża, wzniesiona w 1193 roku. Zbudowana jest ona z czerwonego piaskowca, jej średnica to 14 metrów w najszerszym miejscu, a w najwęższym 3 metrów. Cała wieża zdobiona jest przepięknymi żłobieniami. Budowę Kutab Minar zainicjował muzułmański zdobywca Kutb-un-din-Ajbak pod koniec XII wieku. Budowla została ukończona w 1513 roku za rządów dynastii Lodi. Ta przepiękna budowla została wzniesiona jako część pierwszego meczetu w Indiach, czyli Kuwwat- al- Islam. Co roku to miejsce odwiedza miliony turystów. Jest to istne dzieło sztuki. Wstęp kosztuje 500 INR. Jest otwarta codziennie, dzięki temu mamy dostęp do zwiedzania nawet codziennie.

2. Świątynia Swaminarayan Askhardham

Jest to hinduski kompleks świątynny Delhi. Jest on zaliczany do największych hinduistycznych świątyń na świecie. Jest to świątynia powstała na przedmieściach Delhi. Dzięki swoim olbrzymim rozmiarom zatyka dech w piersiach wielu zwiedzających. Askhardham otwarto w 2005 roku. Świątynia powstała z piaskowca oraz białego marmuru, a na terenie świątyni możemy podziwiać aż 20 tysięcy różnych figur i posągów. Jest ona bogato zdobiona. Pobyt w tej świątyni jest niesamowitym przeżyciem dla wielu osób. Kompleks świątyń jest otwarty od wtorku do niedzieli. Możemy udać się tam od godziny 9:30-18:00. Wstęp do świątyni jest bezpłatny.

3. Nadmorski Bulwar

Jest to niezwykłe miejsce, w którym możesz odpocząć po całodziennym zwiedzaniu. Jeśli jesteś fanem morskiej bryzy i odpoczynku przy zachodzącym słońcu, to właśnie miejsce dla Ciebie. W tym miejscu można zapomnieć o całym świecie i poświęcić czas tylko sobie. Jest to również miejsce gdzie odpoczniesz od turystów i ogromu tłumów na ulicy. Bulwar znajduje się w Chaupati( Bombaj), Indie. Koniecznie odwidź to miejsce będąc w Indiach.

4. Plaża Agonda

Jest to plaża znajdująca się w małej wiosce Agonda, w Indiach. Jest to dysk ryt Goa w zachodnich Indiach. Jest to niezwykłe miejsce cieszące się świetnymi opiniami turystów. Plaże są czyste, a turyści witani są tam z niezwykłą gościnnością. Jest również możliwość wynajęcia drewnianych domków. Jest to świetne miejsce do zaszycia się tam z bliską nam osobą.

5. Amer Fort, Jaipur- Indie

Amer Fort jest to jeden z najsłynniejszych twierdzy w Jaipur. Jest to Fort zbudowany w 1592 roku przez Raja Man Singha. Materiał z jakiego powstał jest to marmur i czerwony piaskowiec. Jest to główny budulec większych budowli w Indiach. Choć Fort jest stary, i tak prezentuje się z zewnątrz, środek jest przepięknie ozdobiony. Jezioro Maotha dodaje mu jeszcze więcej uroku i ciekawego wyglądu. W forcie znajdują się dwie świątynie Shila Devi i Ganesh Pol, prowadzą one do prywatnych pałaców królewskich.

6. Ellora Caves

Jest to kompleks 34 świątyń wykutych w skale, 17 z nich zajmują świątynie hinduskie, 12 buddyjskie, a 5 to świątynie dźinijskie. Jest to niesamowity sposób budowy przykuwający uwagę wszystkich zwiedzających to miejsce. Jest ona otwarta 7 dni w tygodniu, od godziny 8:00-18:00. Jest to miejsce godne zobaczenia i każdej wycieczki do Indii. Sam środek świątyń wypełniony jest niesamowitymi płaskorzeźbami. Wiele osób które były tam raz, wracają po raz kolejny, i kolejny.

7. Tadż Mahal

Jest to niesamowite indyjskie mauzoleum wzniesione prze Szahdżahana w XVII wieku, na pamiątkę wcześnie zmarłej małżonki. Mumtaz Mahal w chwili śmierci miała 36 lat. Tadż Mahal mieści się w Agrze przy rzece Jamuna. Obiekt jest również nazywany Świątynią Miłości. Jest to sztandarowa wizytówka Indii. Jest ona zbudowana z białego marmuru.
Tadż Mahal przyjął nazwę najpiękniejszego grobowca, jakiego świat nigdy nie widział.

8. Radhanagar Beach- Indie

Jeśli chciałbyś ponurkować w przeźroczystych wodach, jest to idealne miejsce dla Ciebie. Radhanagar Beach, jest to jedno z najpopularniejszych miejsc na Andamanach wyspy, Havelock Island. Znajdziesz tam łodzie o przeźroczystych dnach, które umożliwiają oglądanie podwodnego życia. Jeżeli chcesz tam zostać na więcej niż dzień, znajdziesz tam luksusowe kurorty umożliwiające wypoczynek. Odwiedzając to miejsce będziesz mieć możliwość ugaszenia pragnienia, mleczkiem kokosowym oraz zjedzeniem obiadu godnego mistrza. Owoce morza wiodą tam prym.

9. Park rozrywki Wonderla

Jeśli podróżujesz z całą rodziną, a Twoje dzieci chciałyby wybrać się do dziecięcego raju, znajdą to czego szukają w Parku Wonderla w Indiach. Jest to niesamowite miejsce, w którym sam zapragniesz poczuć się jak dziecko. Przejażdżki, basen i mnóstwo atrakcji sprawi, że kompletnie się zresetujesz i porwie Cię zabawa. Jest ot park, mający również atrakcje dla najmłodszych, więc możesz być spokojny o swojego malucha.

10. Elefantastic Travel- Indie

Jeśli jesteś miłośnikiem słoni, to świetne miejsce by móc się przez chwilę nimi zająć i pobyć z nimi bliżej. Dzięki świetnie prowadzonemu miejscu przez ludzi z pasją będziesz mieć okazję poznać słonie uratowane np. z cyrku. Dla większości osób jest to niesamowite przeżycie i niezapomniane do końca życia. Karmienie, mycie i przechadzka ze słoniem, w końcu nie zdarza się codziennie.

4.9/5 - (liczba ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.