Ciekawostki

Ian Somerhalder – 15 zaskakujących ciekawostek

Ian Somerhalder
źródło: Gage Skidmore / Wikipedia

Ian Somerhalder jest amerykańskim modelem, aktorem telewizyjnym i producentem, który zyskał międzynarodową sławę dzięki roli w „Pamiętnikach wampirów”. Co warto o nim wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane informacje na jego temat.

1. Urodził się w Luizjanie jako syn masażystki oraz wykonawcy budowy McMahonów. Miał dziesięć lat, kiedy rozpoczął karierę modela. Pojawiał się na wybiegach w Paryżu, Mediolanie, Londynie czy Nowym Jorku do trzynastego roku życia.

2. Miał siedemnaście lat, kiedy postanowił, że będzie aktorem. W 1998 roku pojawił się w słynnej komedii w reżyserii Woody’ego Allena pod tytułem „Celebrity”, w której wystąpił u boku Leonardo DiCaprio i Charlize Theron.

3. Jako aktor dał się zauważyć również w popularnych na całym świecie serialach „Kryminalne zagadki Las Vegas” oraz „Kryminalne zagadki Miami”. Starał się również o główną rolę w „Supermanie”, ale ostatecznie otrzymał ją inny aktor.

4. Przełomem w jego karierze była główna rola w serialu „Pamiętniki wampirów”, w którym wcielił się w Damona Salvatore. Serial ten powstawał przez osiem lat i zyskał popularność na całym świecie.

5. Ian Somerhalder jest wysportowany i wysoko ceni różne dyscypliny sportowe. Najchętniej jeździ konno, szaleje na nartach lub nurkuje, choć na uniwersytecie grał w piłkę nożną i baseball.

6. W jednym z wywiadów aktor przyznał, że cierpi na nerwicę natręctw objawiającą się obsesyjną dbałością o porządek. W związku z tym zdarza mu się brać prysznic nawet trzy razy dziennie.

7. Aktor ma wielką słabość do Starego Kontynentu. Twierdzi, że chciałby zamieszkać kiedyś w ukochanej Wenecji, żeby mieś dostęp nie tylko do Italii, ale również możliwość zwiedzania całej reszty Europy, która go fascynuje.

8. Ian Somerhalder jest gadżeciarzem i uwielbia nowinki technologiczne. Nie rozstaje się ze swoim komputerem i kupuje sprzęty elektroniczne w dużych ilościach.

9. Jego pasją jest renowacja mebli, dlatego w 2012 roku razem z bratem założył sklep meblowy „Built of Barnwood”, w którym zajmuje się sprzedażą własnoręcznie odrestaurowanych mebli.

10. W dniu swoich trzydziestych drugich urodzin w 2010 roku założył „Ian Somerhalder Foundation”, czyli fundację, której celem jest obrona naturalnego środowiska oraz praw zwierząt. Od początku swojej kariery zawodowej aktor wielokrotnie podkreślał, że jest wielkim miłośnikiem zwierząt.

12. Na przestrzeni lat zagrał w bardzo wielu reklamach najróżniejszych produktów. Można było go zobaczyć w reklamie perfum Versace Versus, dżinsów marki Levi’s czy też karty Master Card. Zdarzało mu się również występować w teledyskach różnych wykonawców, w tym w klipie rosyjskiego artysty Dimy Bilana do utworu „Blind Love”.

13. Był pierwszym aktorem zaangażowanym do serialu „Zagubieni”, ale jego postać zginęła już w pierwszym sezonie serialu.

14. Jego żoną jest aktorka i producentka, Nikki Reed, która również ma na koncie rolę wampirzycy. To właśnie ona zagrała Rosalie Hale w popularnej sadze „Zmierzch”. Aktorka wspiera męża w walce o prawa zwierząt, a w wolnych chwilach pracuje jako wolontariuszka w schroniskach dla zwierząt.

15. Po katastrofie wiertniczej Deepwater Horizon w 2010 roku aktor zaangażował się osobiście w sprzątanie i nagłaśnianie sprawy.