Ciekawostki

10 Ciekawostek dla Dzieci o Bliskim Wschodzie

bliski wschód

Bliski Wschód to rejony, które na ogół omijamy szerokim łukiem. Bezustanne konflikty na tych terenach sprawiają, że wielu z nas nawet nie bierze pod uwagę możliwości spędzenia wakacji w żadnym kraju z tej części świata. Tymczasem okazuje się, że taką postawą możemy pozbawić się wielu wrażeń, bo wbrew pozorom znajdziemy tutaj sporo miejsc godnych uwagi, bezpiecznych i otwartych na turystów. Gdzie warto się udać? Jakie są interesujące ciekawostki dla dzieci o Bliskim Wschodzie.

1. Egipt

Niezaprzeczalną perłą Bliskiego Wschodu jest Egipt. Kraj, w którym starożytność przeplata się z nowoczesnością. Największą atrakcją są niezaprzeczalnie piramidy w Gizie, choć zdecydowanie warto udać się również do Muzeum Egipskiego w Kairze.

2. Hurghada

Egipt to także miejsce, do którego wiele osób udaje się ze względu na możliwość podziwiania podwodnego świata. Kluczowym miastem jest Hurghada i Sharm-el Sheikh. Nurkowanie w tych miejscach gwarantuje niezapomniane widoki.

3. Dolina Królów

Miłośnicy starożytności powinni udać się do egipskiej Doliny Królów. To właśnie tutaj w 1922 roku Howard Carter odkrył grobowiec Tutenchamona.

4. Izrael

Bliski Wschód to także Izrael. Państwo stosunkowo młode, aczkolwiek rozwijające się w zastraszającym tempie. Warto udać się do Tel Awiwu, miasta słynącego z ogromnej tolerancji i gwarantującego mnogość atrakcji w różnych postaciach.

5. Pustynia Judzka

Z całą pewnością na uwagę zasługuje również Pustynia Judzka znajdująca się w środkowej części Izraela. To miejsce, w którym siła natury jest odczuwalna do granic możliwości.

6. Morze Martwe

Będąc w Izraelu, nie sposób pominąć również wyprawy nad Morze Martwe. Ogromne stężenie zasolenia sprawia, że największą atrakcją jest sama kąpiel, a raczej dryfowanie na jego powierzchni.

7. Jemen

Coraz większą popularnością cieszy się Jemen, państwo znajdujące się na Półwyspie Arabskim. Niewątpliwie jedną z większych atrakcji jest wspaniały meczet Saliha.

8. Muzeum Militarne

Warto także wybrać się na wycieczkę do Muzeum Militarnego. To miejsce wypełnione wspaniałymi eksponatami z różnych epok.

9. Turcja

Ważnym państwem Bliskiego Wschodu jest także Turcja. To kraj pełen różnych atrakcji, choć z pewnością do największych należy Hagia Sophia. Jeden z piękniejszych meczetów na świecie znajduje się w Stambule.

10. Pamukkale

Niezwykle malowniczym miejscem w Turcji jest także miejscowość Pamukkale. Turyści z całego świata przybywają tutaj, by zobaczyć piękne nacieki tworzone przez wapienne osady.