Ciekawostki

10 Interesujących Ciekawostek o Hipopotamach Dla Dzieci

Hipopotamy

Hipopotamy to duże zwierzęta żyjące na terenie Afryki. Większość z nas nie będzie miało nigdy okazji spotkania ich w warunkach naturalnych, jednak możemy stanąć z nimi twarzą w twarz w trakcie wizyty w ogrodzie zoologicznym. Są to bardzo ciekawe zwierza, które mogą nas naprawdę zaskoczyć. Dziś przedstawimy wam 10 ciekawostek na temat hipopotamów które przygotowaliśmy dla dzieci.

1. Hipopotamy żyją głównie na terenach obfitych w wodę. Spędzają one bowiem większość czasu pod powierzchnią wody, aby utrzymać odpowiednią temperaturę i wilgotność skóry.

2. Biorąc pod uwagę informację podaną w pierwszym podpunkcie możemy zakładać, że hipopotamy są świetnymi pływkami. Jednak mimo tego, że spędzają one większość swojego czasu w wodzie nie potrafią one pływać. W wodzie stoją lub chodzą.

3. Hipopotamy mogą wstrzymywać oddech nawet na 7 minut.

4. Zwierzęta te wydzielają tłustą, czerwoną substancję, która umożliwia im zachować odpowiednią wilgotność skóry, ale również ma działanie odkażające.

5. W związku z tym, że hipopotamy spędzają większość swojego czasu pod wodą to stworzyły przystosowania do tego trybu życia. Mogą one zamykać nozdrza i uszy, aby zapiec dostaniu się wody do przewodów.

6. Hipopotamy swoi wyglądem i budową przypominają nam ociężałe i mało aktywne stworzenia. Jednak mogą nas naprawdę zaskoczyć, potrafią bowiem biec z prędkością nawet do 35 km na godzinę.

7. Zwierzęta te żyją w stadach. Najliczniejsze grupy mogą składać się nawet z 200 osobników.

8. Czas życia hipopotamów wynosi około 40 lat.

9. Hipopotamy mogą pokonać trasę około 10 km dziennie w celu znalezienia pokarmu.

10. Ciekawostka, która może zaskoczyć wielu z was. Hipopotamy bowiem należą do najbardziej agresywnych zwierząt na ziemi. Jednak w sytuacji zagrożenia bardzo często uciekają do wody.

Hipopotamy tworzą wiele pozorów na temat swojego życia ze względu na swój wygląd i wielkość. Są to jednak aktywne i sprawne zwierzęta, które mogą być ogromnym zagrożeniem dla człowieka. Warto trzymać się od nich z daleka w warunkach naturalnych.