Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Gródku nad Dunajcem

fot. Jakub Hałun / Wikipedia

Gródek nad Dunajcem to niewielka wieś położona w województwie małopolskim. Liczba mieszkańców nie przekracza tysiąca, a zatem można uznać, że miejsce jest idealną wakacyjną przystanią dla osób poszukujących spokojnego wypoczynku, pozbawionego tłumu turystów. Choć wieś jest niewielka, to jednak ma sporo do zaoferowania rodzinom z dziećmi, dla których bliskość natury ma pierwszorzędne znaczenie.

1. Małpia Wyspa

Małpia Wyspa to jedno z tych miejsc, które można podziwiać jedynie z odległości. W rzeczywistości jest uroczą kolistą wysepką położoną na jeziorze Rożnowskim. Na jej terenie znajduje się rezerwat ptactwa wodnego, a wstęp wobec tego jest surowo wzbroniony.

2. Jezioro Rożnowskie

Jezioro Rożnowskie to jedna z największych atrakcji Gródka nad Dunajcem. Ten wspaniały zalew to doskonała propozycja na sezon letni. Można tutaj wypocząć, ale jednocześnie spróbować swoich sił w rozmaitych sportach wodnych.

3. Skamieniałe Miasto

Niedaleko Gródka nad Dunajcem znajdują się Ciężkowice, a w nich wspaniały rezerwat przyrody w postaci Skamieniałego Miasta. Warto wziąć pod uwagę to miejsce, zwłaszcza gdy zależy nam na bliskim kontakcie z naturą podczas wypoczynku.

4. Lipnica Murowana

Bez wątpienia warto również wybrać się do Lipnicy Murowanej. To właśnie tutaj można podziwiać najwyższą w Polsce palmę wielkanocną.

5. Wieża widokowa

W znajdującym się nieopodal Bruśniku znajdziemy z kolei wspaniałą wieżę widokową.

6. Zamek Stara Baśń

Jeżeli decydujemy się na wyjazd z małymi dziećmi, to z pewnością warto udać się również do pobliskiego Grybowa. To tutaj mieści się wspaniały Zamek Stara Baśń, które w rzeczywistości jest prywatnym muzeum.

7. Ośrodek narciarski Ryterski Raj

W sezonie zimowym popularnością cieszy się ośrodek narciarski Ryterski Raj. Cieszy się doskonałą opinią, a ponadto oferuje nauką jazdy dla najmłodszych.

8. Stacja narciarska w Limanowej

Przepiękna stacja narciarska znajduje się również w Limanowej. To nie tylko raj dla miłośników sportów zimowych, ale również miejsce słynące z malowniczych krajobrazów.

9. Strefa 52

W pobliskim Nowym Sączu znajdziemy Strefę 52, w którym można do woli oddać się zabawie w paintball. To fantastyczna oferta dla rodzin z małymi dziećmi, które oczekują ekscytujących atrakcji podczas wakacyjnego wypadu.

10. Park rozrywki Zawada

Niespełna 30 kilometrów od Gródka nad Dunajcem znajduje się fantastyczny park rozrywki Zawada. To miejsce, do którego warto udać się w słoneczny dzień. Oferuje mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu.