Polska

10 Najlepszych Miejsc na Ferie Zimowe w Warszawie

mały bałwan

Ferie w Warszawie to czas, gdy dzieciom warto zorganizować pewne rozrywki. Warszawa to duże miasto oferujące całą gamę ciekawych atrakcji dla dzieci w każdym wieku.

Wiele z nich sprawia, że dzieci nie mają ochoty opuszczać miejsca po zakończonej zabawie, a jeszcze inne powodują, że dzieci chciałyby by częściej wracać.

1. Lodowisko

W sezonie zimowym, a więc także i w trakcie ferii, w Warszawie powstaje lodowisko na Starówce. Bardzo popularne miejsce, które co roku dostarcza mnóstwa zabawy dla wszystkich. Jeśli dzieci nie potrafią jeszcze dobrze jeździć na łyżwach, warto pomyśleć o instruktorze, które przekaże wszystkie tajniki jazdy na łyżwach. Lodowisko znajduje się w przepięknej okolicy, co dodatkowo sprawia, że spędzony czas jest bardzo przyjemny.

2. Centrum Nauki Kopernik

Jedno z najbardziej charakterystycznych dla dzieci miejsc w całym mieście. Do centrum przyjeżdżają wycieczki z całego kraju i mają okazje poznać ciekawostki ze świata nauki. Możliwość wykonywania wielu eksperymentów samodzielnie daje dzieciom sprawia dzieciom bardzo dużą frajdę. Dodatkowo wizyta, może wspomóc rozwój wyobraźni i zmysłu logicznego myślenia, a także zachęcić dzieci do wytężonej nauki. Przygotowanych jest tutaj wiele ekspozycji i elementów dostosowanych dla dzieci w każdym wieku, które będą uczyć się poprzez zabawę.

3. Muzeum dla dzieci

Miejsce, które jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczone właśnie dla dzieci. Jest to muzeum etnograficzne, w którym dzieci mogą dotykać eksponatów i zadawać nawet najtrudniejsze pytania. Dzieci są w tym muzeum traktowane jak prawdziwi odkrywcy, którzy poszukują odpowiedzi na najbardziej nurtujące je pytania. Jest to wyjątkowe miejsce, dające możliwość poznania wielu tajemnic i ciekawostek z kultury i obyczajów wywodzących się z dawnych lat. W muzeum często organizowane są dodatkowe wydarzenia kulturalne, takie jak przedstawienia lub koncerty dla całych rodzin.

4. Dom Zagadek

Obiekty typu escape room zyskują w całym kraju coraz większą popularność. Najtrudniejsze pomieszczenia, wypełnione trudnymi zagadkami, które prowadzą do wyjścia, przeznaczone są dla osób dorosłych. Jednak Dom Zagadek to miejsce oferujące tego typu rozrywkę właśnie dla dzieci. Pokoje przeznaczone są dla dzieci, które uwielbiają rozwiązywanie zadań logicznych i chcą sprawdzić swoje własne siły. Powyżej 12 roku życia, możliwe jest samodzielne podjęcie się wyzwania przez dzieci i spróbowanie wyjścia z zamkniętego pokoju, przy pomocy odpowiednich rozwiązań.

5. Zoo

Ferie to świetny czas, aby uczyć dzieci poprzez poznawanie wielu rzeczy osobiście. Podobnie sprawa wygląda z wizytą w warszawskim zoo. Możliwość zobaczenia wielu zwierząt na własne oczy, pozwala dzieciom poznać tajemnice świata przyrody oraz jej zwyczajów. Warszawskie zoo organizuje również pokazy karmienia poszczególnych zwierząt, co jest jedną z jego największych i najciekawszych atrakcji. Wybierając się do zoo, warto więc sprawdzić dokładne godziny karmienia i wybrać się na taki pokaz.

6. Hangar 646

Jest to niezwykłe i bardzo interesujące miejsce, przeznaczone dla całej rodziny. Hangar 646 to park trampolin, który pozwala na spędzenie aktywnego dnia. W parku trampolin poza trampolinami, znajdują się liczne baseny z gąbkami, do których można skakać, a następnie próbować wydostania się z nich na powierzchnię. Ponadto w tym parku dostępne są elementy umożliwiające grę w koszykówkę lub grę zbijaka. Sprawia to, że zabawa się nie nudzi i dzieci najchętniej spędziłyby by tutaj cały dzień.

7. Niewidzialna wystawa

Miejsce przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Ekspozycja składa się z dwóch odrębnych części. Pierwszą z nich stanowi wystawa przedmiotów codziennego użytku dla osób, które są niewidome lub niedowidzące. Natomiast dalsza cześć zwiedzania obejmuje wystawę znajdującą się w całkowitej ciemności. Dzieci mają okazję samodzielnie spróbować poruszania się oraz funkcjonowania w całkowitej ciemności. Spędzenie czasu w takich warunkach sprawia, że inne zmysły się wyostrzają i pozwalają na lepsze odbieranie bodźców, takich jak dźwięk, dotyk lub węch.

8. Manufaktura Cukierków

Bardzo przyjemne dla dzieci miejsce, zwłaszcza tych które uwielbiają słodycze. Manufaktura Cukierków to miejsce, w którym dzieci mogą zapoznać się z procedurą powstawania cukiereczków i innych słodkości za pomocą metod z dawnych lat. Możliwe jest również samodzielne spróbowanie wykonania lizaka lub cukierka pod okiem fachowej obsługi manufaktury.

9. Basen

W Warszawie znajduje się wiele basenów, które oferują aktywne spędzenie czasu. Spędzenie czasu całą rodziną na wodnych rozrywkach, może być bardzo ciekawe i przyjemne, a równocześnie męczące fizycznie w bardzo korzystny sposób. Dla dzieci, które nie potrafią jeszcze dobrze pływać, warto wybierać pływalnie z dostępem do mniejszych basenów lub brodzików. Dzięki temu dzieci zdobędą nowe umiejętności i będą mogły je doskonalić.

10. Kino

Wybranie się z dziećmi do kina jest zawsze świetnym pomysłem. Codzienne życie szkolne dzieci, nie pozwala na częste wizyty w kinie, dlatego gdy mają one ferie, można sobie na taką wizytę pozwolić. Wiele filmów przeznaczonych dla dzieci, może sprawić także dużo radości ich rodzicom. Popcorn i gazowana cola w wygodnym fotelu kinowym oraz ciekawy film, potrafią sprawić dziecku niesamowitą zabawę i niezapomniane wrażenia.