Polska

10 ciekawostek o Pobierowie

Pobierowo plaża
źródło: Lzur / Wikipedia

Pobierowo to miejsce niezwykle często odwiedzane przez turystów marzących o upragnionym wypoczynku od pracy i codziennego życia. Ale w Pobierowie znajduje się również masa atrakcji i ciekawostek, które zainteresują dosłownie każdego i bezapelacyjnie się warto z nimi zapoznać.

1. Oko iluzji

To doskonałe miejsce dla całej rodziny. Ciekawostką jest fakt, że w tym miejscu można mieć wrażenie, że magia jednocześnie łączy się z fizyką, gdyż wizualne efekty tam dostępne są dla każdej osoby obecnej powalające.

2. Magiczny domek

Kolejną wizualną ciekawostką Pobierowa jest znajdujący się tam magiczny domek. Charakteryzuje się tym, że postawiony jest do góry nogami i robi tym samym piorunujące wrażenie na osobach odwiedzających.

3. Willa Ewy Braun

To następne miejsce, które charakteryzuje się bardzo ciekawą ciekawostką. Mówi się, że w dawnych latach był to domek letniskowy, w którym mieszkała Ewa Braun, czyli żona Adolfa Hitlera. Dzisiaj stoi w fatalnym stanie, ale legenda nadal przyciąga ciekawych tego faktu turystów.

4. Kwiatowy zegar

Zegar kwiatowy znajdujący się w Pobierowie to jedna z nielicznych tego typu atrakcji w całej Polsce. Jako ciekawostkę można podać fakt, że do jego budowy wykorzystano specjalnie wzniesienie, na którym umieszczono wskazówki oraz tarczę. To miejsce niezwykle często odwiedzane przez wszystkich turystów wybierających Pobierowo jako miejsce odpoczynku.

5. Grób nieznanego żołnierza

Jedną z ciekawostek Pobierowa jest niewątpliwie znajdujący się tam grób nieznanego żołnierza. To miejsce niezwykle często odwiedzane przez turystów, a sama droga do niego jest pełna urokliwej zieleni.

6. Hotel Seeblick

To powstały w 1907 roku hotel, który przez wiele lat był jedynym takim budynkiem na terenie Pobierowa. Jako ciekawostkę można uznać fakt, że właśnie wtedy Pobierowo zaczęło się zmieniać z rolnej osady na kurort turystyczny.

7. Park linowy

Pobierowo słynie również z bardzo ciekawego parku linowego. Istotny jest fakt, że zanim zacznie się z niego korzystać, trzeba przejść wcześniej odpowiednie szkolenie.

8. Oceanarium

Kolejnym niezwykłym ciekawym miejscem jest znajdujące się tam Oceanarium. Bez wątpienia nie tylko najmłodsi, ale również i osoby dorosłe doskonale odnajdą się w tym magicznym otoczeniu pełnym ryb i ssaków z całego świata.

9. Papugarnia

Ciekawostką bez wątpienia jest znajdujące się tuż przy zejściu na plażę papugarnia. Niesamowite jest to, że znajdujące się tam papugi bardzo często latają tam swobodnie i siadają przy tym turystom na ramieniu. To doskonałe miejsce szczególnie dla tych najmłodszych.

10. Akademia słońca

Dla odwiedzających Pobierowo turystów jedną z takich szczególnych ciekawostek jest Akademia Słońca. To coroczna impreza na plaży o tematyce sportowej, której głównym przekazem jest prowadzenie zdrowego trybu życia.