Europa

12 Najciekawszych Atrakcji Dla Dzieci na Gran Canaria

Widok na zachód słońca na Gran Canarii
Widok na zachód słońca na Gran Canarii

Gran Canaria to wspaniałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Wyspa to przede wszystkim piękne plaże oraz ciepły klimat przez cały rok. Gran Canaria oferuje również wiele atrakcji lokalnych, takich jak muzea i centra handlowe, które można odwiedzić z dziećmi w przypadku gdy pogoda jest mniej korzystna.

Gran Canaria to wyspa kojarząca się z zabawą, słońcem i wypoczynkiem w gronie rodziny i przyjaciół. Popularna wyspa kusi także wyjątkowymi, pomyślanymi typowo miejscami rozrywki dla rodzin, które sprawią, że dzieci przeżyją niezapomniany wyjazd. Oto 12 najciekawszych atrakcji dla dzieci na Gran Canaria.

Palmitos Park

Palmitos Park to park przyrody położony na południu Gran Canarii, niedaleko popularnego kurortu Maspalomas. Park został otwarty w 1978 roku i od tego czasu stał się jednym z głównych punktów turystycznych na wyspie. Park jest poświęcony ochronie i hodowli dzikich zwierząt, a także zachęcaniu do poszanowania środowiska naturalnego. W parku można podziwiać ponad 200 różnych gatunków ptaków, takich jak flamingi, aras, ibisy i wiele innych. Wśród innych atrakcji znajdują się m.in. pokazy delfinów, fok i papug, a także strefa motyli, rekinów i żółwi.

Aqualand Maspalomas

Park wodny, który oferuje wiele basenów i zjeżdżalni oraz delfinarium, które zapewnią dużo zabawy i emocji dla dzieci i dorosłych. Dla bardziej odważnych są dostępne ekstremalne zjeżdżalnie, takie jak Kamikaze i Tornado, a dla dzieci i rodzin z dziećmi są dostępne łagodniejsze zjeżdżalnie.

Angry Birds Activity Park

Gran Canaria Angry Birds Activity Park to miejsce, które z pewnością spodoba się fanom popularnej gry komputerowej Angry Birds,bez względu na wiek. Park oferuje wiele atrakcji, które zapewnią dużo zabawy i emocji, takich jak ścianka wspinaczkowa, trampoliny, tor przeszkód, zjeżdżalnie i wiele innych, które zapewnią dużo zabawy i ruchu.

Sioux City Park

To kompleksowe centrum rozrywki zorganizowane w stylu dzikiego zachodu, w którym dzieci mogą uczestniczyć w show kowbojskich, obejrzeć saloon z pokazami tańca, jazdy konnej i wszystkim co kojarzy się z Dzikim Zachodem.

Cocodrilo Park

Park krokodyli na Gran canaria, w którym dzieci mogą zobaczyć różne gatunki krokodyli, aligatorów, żółwi i innych egzotycznych zwierząt charakterystycznych dla tego regionu.

Holiday World

Holiday World Gran Canaria znajduje się na południu wyspy Gran Canaria i składa się z kilku stref tematycznych, takich jak Far West, Arabian World, Las Vegas i wiele innych. Oto kilka powodów, dlaczego warto odwiedzić Holiday World Gran Canaria:

Museo Elder de la Ciencia y la Tecnología

Jest to interaktywne muzeum nauki i technologii, w którym dzieci mogą eksperymentować i uczyć się  obserwując nowinki techniczne. Muzeum nauki i technologii, które znajduje się w Las Palmas de Gran Canaria, na północnej części wyspy Gran Canaria. Jest to jedno z największych muzeów nauki w Hiszpanii i oferuje wiele ciekawych i interaktywnych wystaw.

Roque Nublo

Wspinaczka na szczyt wulkaniczny, z którego rozciąga się piękny widok na wyspę to wyzwanie dla całej rodziny. Po drodze na szczyt można zobaczyć wiele ciekawych okazów z flory, takich jak kanaryjskie drzewa oraz ciekawe formacje skalne. Warto pamiętać, że wspinaczka na szczyt skały jest wymagająca, ale pozwala na niesamowite wrażenia i widoki, które na długo zapadają w pamięci młodych podróżników.

Jardin Botanico Canario Viera y Clavijo

Jardin Botanico Canario Viera y Clavijo to ogrody botaniczne z różnymi gatunkami roślin, zwierząt i ptaków, które z całą pewnością zainteresują najmłodszych.

Camel Safari Park

Camel Safari Park Gran Canaria to park safari, który oferuje niezapomniane przejażdżki na wielbłądach po południowej części wyspy. Park oferuje różne trasy safari, od krótkich 30-minutowych wycieczek po dłuższe trasy trwające kilka godzin, w trakcie których przewodnik opowiada o kulturze i historii wyspy.

Playa de las Canteras

Playa de las Canteras to jedna z najpiękniejszych plaż na Gran Canaria, która znajduje się w stolicy wyspy, Las Palmas de Gran Canaria. Plaża ta ma ponad 3 kilometry długości i jest jednym z najważniejszych punktów turystycznych na wyspie. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Playa de las Canteras jest jego rafa koralowa, która ciągnie się wzdłuż wybrzeża. Rafa ta jest jednym z najważniejszych ekosystemów morskich na wyspie i oferuje wspaniałe możliwości do nurkowania i obserwacji podwodnego świata również dla najmłodszych.

Cueva Pintada

Cueva Pintada to muzeum archeologiczne, które znajduje się w Gáldar na wyspie Gran Canaria. Muzeum poświęcone jest badaniom i dokumentacji dziedzictwa prehistorycznego i kolonialnego tej części Wysp Kanaryjskich, ze szczególnym uwzględnieniem kultury Guanczów, tubylczej ludności wyspy. W muzeum dzieci mogą zobaczyć pradawne malowidła i artefakty z epoki prehistorycznej.

Rejs łodzią na rafie

Rejs łodziami oraz nurkowanie z maską i rurką, w trakcie którego można podziwiać, rafę, kolorowe ryby oraz klify na wyspie.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *