Ciekawostki

Golden retriever – Ciekawostki, Informacje i Fakty

Golden retriever

Jest wiele ras psów, które są polecane rodzinom, ze względu na ich łagodny charakter. Jedną z takich ras jest rasa Goden Retriver. Te psy są bardzo przyjacielskie i mają wiele licznych zalet, którym warto się bliżej przyjrzeć.

1. Golden Retriever to zdecydowanie pies rodzinny. Jego łagodne usposobienie, nieustanna chęć do zabawy, energiczność sprawia, że są to psy, które doskonale się odnajdą w każdej rodzinie. Są to psy, które kochają dzieci, są cierpliwe i w żadnym wypadku nie są agresywne.

2. Psy te należą do najpopularniejszych ras na świecie. Są niebywale wierne i oddane swoim właścicielom. Chętnie towarzyszą domownikom przy wszystkich czynnościach w domu na i na zewnątrz.

3. Golden Retrievery jak sama nazwa wskazuje, mają złote umaszczenie. Ich sierść jest długa i gładka, w niektórych miejscach jest lekko falowana. Sierść tych psów wymaga codziennej pielęgnacji, szczególnie dlatego, że nie jest łatwo ją utrzymać w czystości.

4. Psy te są średniej wielkości, waga dorosłego psa waha się pomiędzy 30 a 40kg a jego wysokość to około 60cm. Psy są odporne na chłodne warunki atmosferyczne, dzięki opierzeniu łap, brzucha i podgardla.

5. Pierwsza hodowla Golden Retrieverów miała miejsce w Północnej Szkocji. Pierwszy Golden Retriever jakiego znamy w obecnej postaci, urodził się pod koniec XIX wieku.

6. Golden Retrievery są psami bardzo wrażliwymi, mocno się przywiązują do swoich właścicieli. Są to psy, którym należy poświęcić wiele uwagi, obdarzać je uczuciem i atencją, pod żadnym pozorem psy te nie powinny być zamykane w klatkach ani długo przebywać samotnie w pustym domu.

7. Psy te są aktywne i mają dużo energii do spożytkowania. Chętnie uprawiają ze swoim właścicielem sporty, lubią pływać i biegać. Bardzo chętnie też aportują i biegają po torach przeszkód.

8. Ich przeznaczeniem może być także służba w policji, są psami tropiącymi. Często korzysta się z ich pomocy przy szukaniu zaginionych osób a także w sprawach narkotykowych.

9. Rasa psów Golden Retriever, chętnie się uczy i jest dosyć inteligentna. Psy te z przyjemnością wykonują komendy, trzeba jednak być konsekwentnym przy ich tresurze.

10. Psy te mają pewne obciążenia genetyczne, dlatego trzeba je często badać i obserwować, by uniknąć ryzyka pojawienia się na przykład epilepsji, zaniku siatkówki czy dysplazji stawów.